Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Adijo incearca cu L-arginina de la Solaray 3/zi sa vezi ce endo frumos o sa ai. Asta http://naturasanat.allshops.ro/produs/417631/L-Arginine+1000mg+-+Solaray.html . Se ia din zi 1 pana la ET. Mai ajuta 1 vit E forte +1 aspenter/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Si extractul de cretisoara e bun pentru endometru, am testat eu


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALBINUALI spune:

Servus !
Eu azi merg la Sb sa-mi masoare endometrul ( luni era de 6.5 ) si daca totul e ok o sa fac embriotransferul luni. Imi pare rau ca nu am stiu ce poate ajuta la ingorsarea endometrului.Am emotii foare mari , si spreante mici .....
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Albinuali, ar trebui sa ai sperantele mai mari decat emotiile!!! De ce sa nu ai? Ai sanse mari sa fie bine si peste 9 luni o sa ai emotii ca o sa-l vezi pe bebe
Optimismul este important pentru reusita, incearca sa-l pastrezi!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata25radu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marie_83

Buna fetelor,azi am fost la eco si dr a fost multumit d raspunsul meu la stimulare,endo arata ok si foliculi sunt destui...asa mi-a zis,am vazut si eu ca sunt cel putin 5 pe un ovar deci e ok.Mai vedem vineri,pana atunci continuam injecrarea
Crismoni am vazut ca nu esti cuminte si iti faci ganduri negre,stai linistita si lasa bebelu sa creasca linistit,beta nu se mai dubleaza dupa o anumita valoare,eco e sfant de acum.Asa ca stai cumintica si asteapta SA-TI VEZI PUIUL LA ECO!
Pup toate fetele


multa bafta maria sa vii cu puiutzii la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata25radu spune:

Cine a facut FET la Sibiu sa imi spuna si mie cum decurg lucrurile?
In ce zi tb sa mergi si ce tratament trebuie luat?
Eu iau doar euthyrox pt tiroida si ptr mutatia C677 homozigota mi-a dat doar acid folic si eu de la mine putere iau si b-uri.
Voi ati mai luat si altceva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanamar spune:

Buna fetelor,
Eu am programare in data de 15 octombrie pentru prima data la Polisano-Sibiu.
Am anticorpi antispermatici...imi poate spune cineva daca a reusit FIV cu acesti anticorpi prezenti???
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Cata, la mutatia ta eu as lua si clexane de 0.4 dupa transfer pana la beta.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Buna fetelor cine ma poate ajuta sa aflu mai multe informatii, am facut un embrion transfer si la beta hcg la osaptamana mi-a iesit 5,81 apoi dupa 48 de ore am facut un alt hcg si mi-a iesit 3,81 doctorul mi-a spus sa intrerup tratamentul cu ovule si astept sa imi vina ciclu si tot nu mi-a venit, cat trebuie sa astept, va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Am nevoie de un raspuns urgent am facut embrion transfer dar din pacate nereusit am incetat sa mai iau ovulele si trebuie sa imi vina menstruatia dar deja a trecut 3 zile si nu am semne am nevoi de un raspuns, va multumesc

Mergi la inceput