Colectia de toamna-iarna 2005 (40)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza

cucu bau

citit tot

ms de raspunsurile cu jucariile, m-ati mai incurajat ca nu e dracu'asa negru

tv: la noi sta inchis, doar dvd in weekend

note fb pana acum, nu stiou daca are carnet de note

ai mei la 9 sforaie daca nu dorm la pranz

e mama la mine asa ca eu bantui toata ziulica

Azi va invit la o felie de tort, scumpica mea implineste 3 lunitze!

Ai mei scriu cu pixuri cu gel cu guma, ca sa aiba caietele frumoase, s-a luat tv in cls in val de 1700 lei, plus suport plus aparatoare de plexiglass
Trebuie sa ii iau alt scaun lui V pt ca are unul rotativ si cum el este din fire f agitat se misca in continuu, mi-a scos peri albi la lectii.Voi ce scaun aveti?

pup

Ile , mami de V , A si I ,




Ile, problema scaunului rotativ o avem si noi. Deocamdata foloseste un scaun oarecare de prin casa, pana luam un altul... ne-ar trebui unul fix , reglabil pe inaltime. O exista asa ceva???


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)


"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Port in suflet povestea unui LICURICI ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

La multi ani, Alexia!! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de succes si bucurii!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)


"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Port in suflet povestea unui LICURICI ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

La multi ani, Alexia!!

Nu-mi vine sa cred ca au inceput aniversarile!
David a luat minus fb la testul de la mate ptr ca a scris urat semnele grafice,si ptr ca depaseste marginea cand coloreaza.
i-am spus ca si un copil de 3 ani poate sa respecte acele margini, vorbesc cu peretii. restul a fost bine.
m-am intalnit cu o prietena pe care nu o vazusem de mult, f-sa clasa1, cica a plecat de la scoala vineri ca stia ca era mama ei acasa.a sunat-o invatatoarea disperata ca a disparut copilul intr-o pauza.
asa ca merg si desenele anapoda.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am inceput azi cu Natalia in sfarsit logopedia. Am primit instiintare ca trebuie sa o duc la logopedie. Data trecuta, la gradi atat am amanat pana am renuntat
Acum vreau sa rezolvam problema. Mi-a placut mult de logopeda, am si primit tema si o executam. trebuie sa exersam in fiecare zi cate putin. ( Nati sasaie si mai are unele greseli la z, j, tz, sh...)

Amalia se amuza de mama focului cand facem exercitiile.

Nati isi face lectiile pe scaun normal, Silvia la fel. Pe un scaun rotativ e aiurea ca nu au stabilitate, li se misca usor corpul stanga dreapta si atunci le e mai greu sa tina mana fixata din cot pe foiaie. Sau cel putin asta e impresia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Kriszti!

Si Elise a luat -FB la evaluare la romana. A gresit la dictare, la carlig; in loc sa-l faca pe liania continua, l-a facut deasupra pt ca sa nu se alipeasca cu caracterul de pe randul urmator, si-ar fi imaginat ea ca ar fi aratat naspa. A mai avut 2 ex., unul in care sa indice cate silabe au cuvintele si altul in care sa deseneze un obiect cu 1-2-3 silabe.

lavi, spor la logopedie (si la distrat Ami). V-a dat si exercitii de suflat/strambat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI KRISZTI! Sanatate, noroc si spor la toate!!

Lavi, bafta cu logopedia!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)


"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Port in suflet povestea unui LICURICI ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello! Woow, punem straie de sarbatoare si papam tort zilnic aproape timp de 2 luni!

Roxi, iti urez inca odata La multi ani dragei Alexia! Sa fie norocoasa si sanatoasa!

Mandy, La multi ani flacaului! Sa ai parte de tot ce e bun pe lumea asta!

Noi suntem ok, nimic deosebit. Mi se pare ca se adapteaza din ce in ce mai bine: nu mai uita lucuri la scoala, nu le ai pierde. Pare ok si la lectii.

Lavi, spor la logopedie! Imi imaginez Pilula-calatoare razand de Nati!

Scaun - clar fix, no way rotativ din punctul meu de vedere. Problema mea e alta: Sarah sta in fund, dar cu picioarele sub ea. Ma apuca disperarea cand o vad asa. Asa sta si la masa, cica asa sta si la scoala in banca. Eu ii tot fac observatie, dar parte sa intre pe-o ureche si sa iasa pe cealalata.

A, si am bifat si noi primul stilou stricat. La noi e si mai lucrul asta, pentru ca ei scriu cu creionul, nu cu stiloul la scoala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Krisztian! Sa fii sanatos, cuminte si sa ai mult succes la scoala!

Crissy, da, sunt si exercitii de respiratie si gimnastica cu limba si exercitii de pronuntat corect sunetul s si in silabe cu vocale in fata, in spate, repetate, cu consoane..
Ea pronunta s core t dar nu e fixat, adica il pronunta corect numai daca e atenta, in cuvinte il sasaie.

Logopeda a zis ca se poate sa se corecteze si de la sine, ca sa nu mai merg fiind si cu bebe, eu am zis ca prefer sa merg, sa rezolv problema. Asa am zis si data trecuta si asa e, ca partial s-a corectat dar nu total. Acum daca tot stau acasa si am maI mult timp prefer sa scapam de defecte de pronuntie, nu vreau sa ramana sasaita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Kriszti, La Multi Ani sanatosi, fericiti, si impliniti!
Mandy, sa-ti traiasca flacaul!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

La Multi ani colectiei! Imi pare rau ca nu ma mobilizez sa intru mai des! Va pup cu drag!

Mergi la inceput