FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 33

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetele
Eu la 16:20 am programare la endocrinolog sper sa imi dea vesti bune va pe toate si fetele gravidute nu ma mai stresati ca stresul face rau la bebe rugati va la DD sa fie linga voi

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot C807 in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Amalia am cautat eu pt tine, mutatia care o ai si tb scrisa corect la semnatura este Glicoproteina C807T heterozigot http://bloodjournal.hematologylibrary.org/content/95/11/3297.abstract
Vezi ca e si un T dupa C807

Bafta la endocrinolog!!

Noi2 sper ca stai in pat si nu te-ai dus la servici, da?

Pupici la Gashca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sper esti o fata tare dulce si sa te vad cu un

merci

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot C807 in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:



amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
amalia te asteptam cu vesti bune
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Am venit fetele gata ma luat medicul la "suturi"de ce am schimbat doza bine ca nu am schimbat multe zile doza mi a dat sa fac ceva analize si mi a zis sa nu ma mai stresez atia si ca sunt dusaaaaaaaaaaaaaa rau ca ca aam repetat deatatea ori tsh intr o luna deci mi a zis ca daca las stresul am toate sansele sa ma refac pina la ET
Acum ma fetelor ce mai vrea si DD deja ma simnt mai bine ma dus iubi dupa medic la shopping


Le:ma intrebat daca am fost stresara rau in ultima perioada da ce sa ii zic ca am pierdut 25 000 de euro si ca mai aveam un pic si ma suiam pe pereti de nervi
amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna seara fetele,

Va doresc sa aveti o luna octombrie plina de realizari si impliniri.

Eu azi am avut o zi ciudata. Am vrut sa ma duc la eco la dr a mea si nu mi-am facut programare ca am zis ca ii fac o surpriza. Si ghici cine a avut surpriza eu ca dr era plecata si nu vine pana miercuri asa ca de data asta m-am planificat frumos la eco sa nu am parte de astfel de surprize.
Apoi am zis sa ma programez pentru monitorizare la Sanador ca eu am o asigurare de monitorizare si aia au cntract cu ei si ce credeti dr la acre am vrut eu e in concediu de maternitate ca tocmai ce nascu...

Bun treaca si asta sun la Regina Maria sa ma programez la Dr Avram-surpiza nu mai erau locuri dar nu au nici lista de asteptare si nici o data viitoare la care sa ma pot programa-asa ca am progersat azi pana la genunchiul broastei

Amalia si incerca sa nu te necajesti; Pe de o parte e bine ca endocrinologul ti-a zis ca te poate scoate la un rezultat bun pana in ET cand o sa devii mamicuta
Sper bine ca te-ai lamurit cu Nospa si macar ne-ai dat si noua un pont; acum esti pregatita sa vina bebelinii la tine pt 9 luni

Noi 2 bine ca e-ai mai linistit si tu da ce-ti veni sa faci atatea eco. Mai bine stai linistita si pune la bebe muzica si desene animate Eu nu stiu cum calculezi tu varsta ca eu in orice sistem am introdus mi-a dat ca azi am 5saptamani si 4 zile. Cum aveai tu sapatamana trecuta atat? Ca teoretic noi am avea aceeasi varsta nu?

Tusferi, Smaick, Iri, Bichi, Alina, Looana pup mamicutele si puiutii
Miracol tu cum mai esti cand ai eco?

Fumi, Ruxandrica, Stefana, Spiridonia, bafta multa ca sunteti pe ultima suta si voi cu ultimile pregatiri inainte sa deveniti mamicute

Apalina ganduri bune pentru tine si bebelul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Cocolino, Danny, Crieana voi sunteti bine? Mai dati-ne sun semn
Dorinta, Rodica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Amalia, bine ai revenit cu vestile bune de la nenea doc! Uite acu vin ET si nu trebuie sa te gaseasca stresata!
Sper iubita, n-am fost la serviciu.. cred ca sunt o privilegiata ca am serviciul acasa, asa ca ori de cate ori simt ceva fug 5 minute in varful patului!Ce ma streseaza sunt deadline-urile scurte, de multe ori in aceeasi zi, dar am inceput sa mai aman din ele. Sunt mult mai putine secretii maronii pe aplicator, deci cred ca e spre bine! Am bagat inca un Utro la pranz si juma de No-spa.
Sandy mersic ca te tot gandesti la mine! Nici nu mai stiu ce am scris, cert e ca azi ticker-ul imi arata 5 saptamani si 5 zile, introducand data et pe 10 sept. Eco facusem una cand am fost la medic prima data si am repetat sambata cand au aparut secretiile, de frica sa nu fie vreun inceput de desprindere a saculetului. Si totul era bine. Urmatoarea o avem vineri sa auzim inimuca. Mi-am propus sa nu fac multe eco in toata sarcina, doar cele recomandate, insa nu stiu cat o sa ma tina. La capitolul rabdare, sunt varza. Tu vad ca ai avut peripetii azi cu programarile. Dar si cand o sa-ti vezi puiul, atunci sa te tii. Abia astept sa ne aduci vesti!
Seara frumoasa dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

fetele ia spuneti mi si mie despre seleniu ce stiti?

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput