FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 33

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Noi2 nu stiu ce sa zic,dar vad ca beta nu sa dublat decit un pic.Ai facut beta numai pt ca ai vazut ceva urme colorate,si eu am avut pina in sapt9 dar betaHCG nu am repetat niciodata pt ca nu am vrut sa stau in stres cu el,am evitat.Decit am sunat la Dr sa.mi de-a doza mai mare de utrogest imediat la ceea mai mica scurgere.Nu stiu ce sa zic sa vedem ce zic si fetele ,sper din tot sufletul sa fie bine si sa ai sarcina usoara incontinuarie.

Looana 34Sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Multumesc Looana, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Eu zic sa nu te iei neaparat dupa Beta pt ca ai avut 2 de la inceput prinsi,uite si Alina avea beta mic care totusi crestea, si acuma uite ca mai are un pic si vine bebelina.Eu zic sa iei contact imediat cu Dr care ti-a fcaut ET si sigur iti va mari doza de progesteron si estrogen....Doamne ajuta sa fie bine si sa te poti bucura din suflet de bebe

Looana 34Sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

noi2 linisteste-te, beta nu se mai dubleaza la valori asa mari. Eu zic ca esti ok, suplimenteaza progesteronul si stai intinsa pana faci eco pt inimioara. Poti repeta sa vezi dc creste dar nu dc se dubleaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Noi2 uite aici statistici cu dublarea BHCG http://www.betabase.info/showDoubling.php?type=Single&start_age=18&end_age=50

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor buna seara,

Eu azi am fost ocupata cu musafiri si nu am avut timp sa intru.

Noi 2 si nu te stresa. Ai sigur un bebel acolo care creste. Beta dupa ce trece de 1200 nu se mai dubleaza la 48-72 de ore ci la 72-96 de ore. Deci beta tau este perfect in grafic. Mai ai un pic si ai sa vezi inimioara la bebe.
Cat despre scurgeri baga repede inca 200 Utrogestan pe zi si 2 Duphaston si reapos la pat. Posibil ca scurgerea sa fie de la eliminarea celui de-al 2-lea embrion neprins, dar posibil sa fie si progesteron prea putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor va pup pe toate si mai intru maine ca acum sunt tare obo.

Doamne ajuta sa avem din nou un capitol plin de vesti bune, bebei nascuti cu bine si bebi implantati cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Mutumesc frumos Looana, Sper si Sandy! Pot sa adorm calma!
M-am mai linistit cu beta asta! Doamne, grea e asteptarea pana e pozitiva, apoi si pana se dubleaza, acum pana la inimioara si apoi din eco in eco! Off! Scurgerea nu mai e cum era, vad doar o chestie bejulie cand scot aplicatorul de Utro. Am sunat si la Brno in seara asta si mi-au zis, ca si Sandy, inca 200 mg de Utro la pranz si cam atat. Sa asteptam! Maine imi facusem in disperare programare la alt eco, dar deja este a treia si cred ca e cam mult. La medicul meu ajung vineri si atunci tre sa auzim si inimuca daca e sa fie, deci sunt in asteptare. Doamne ajuta! Multumesc mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Noi2, stai in pat linistita, suplimenteza Utro si o sa fie bine.
Nu cred ca are rost sa mergi la eco. E tare greu cu asteptarile astea, stiu. Si noi avem iar eco vineri si stau cu inima cat un purice sa fie totul ok...
Fetele cu sarcini inaintate, voi cum ati redus Utrogestanul? Si pana la ce doza? Eu sunt in sapt 11...
Va pup si sa aveti o saptamana usoara si cu vesti bune!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Neata fete frumoase
Amalia, bafta azi la dr, sa te lumineze si sa-ti nimereasca tratamentul. Astept vesti de la tine
Noi2, stai linistita ca nu e grav. Dupa cum ziceau si fetele beta nu mai creste asa ca la inceput. Secretia aia maro s-ar putea sa fie celalalt embrionas, care acum se descompune si iese. Si eu am avut la un mom dat niste firicele maro pe aplicator, dar nu am intrat in panica, atata timp cant nu era hemoragie...a durat cam vreo 2 sapt treaba asta cu firicelele apoi aplicatorul era curat.Stai linistita, relaxata, cat poti de mult in pat si ai sa vezi ca va fi bine
Tusferi, eu si acum iau arefam de 200 unul dimineata si unul seara, pe mine ma ajuta ca am uterul iritabil plus ca dr mi-a zis ca nu strica. Eu am inceput tratamentul cu 1 crinone dimineata si 200 utro seara. La 12 sapt trebuia sa renunt la utro si sa mai merg inca 10 zile doar cu crinone dimineata, apoi sa renunt si la el. Dr mea gineco m- a sfatuit totusi sa mai continui o perioada cu 200 dim si 200 seara. In zilele cand am avut contractii puneam si la pranz.Stiu ca se renunta treptat, dar schema ti-o stabileste dr de la clinica.

Am inceput sa scriu mesajul asta la ora 9 si uite cat e ceasul acum....
O saptamana usoara sa aveti toate


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
28+

Mergi la inceput