Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *447*

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Silvi- Ati vrut sa incheiati socotelile cu 2013 in avans? Acu' e sigur c-ati scapat de ghinioane pe termen lung.
La multi ani, mamei tale!

Si doamnei R.....

Ina- Daca-s limpezi, mai aveti de tras.
Daca au inceput sa se solidifice, e spre sfarsit.
Daca-l duci si se adauga ceva, e riscul sa se complice.
Daca sta O sapt acasa si apoi iar culege ceva in prima zi, nu-ti garanteaza nimeni ca nu va fi nasol.

Eu gasesc ca rez pb cu mucii sta in curatarea serioasa a nasului. Inmuiati, dupa caz, cu apa de mare sau alte minuni si apoi insistat pana nu mai ramane nimic in zona.
De cele mai multe ori, mucii nu-s chiar asa mare pb. Complicatiile de la necuratarea nasului sunt urate.

Nu ti-am dat o raspuns clar ci o viziune.

De dim am fost in clasa la Anastsia la un atelier despre fructe: proaspete si uscate...
Sunt tare simpatici si cumintei, dar sunt convinsa ca la pranz n-a mai mancat niciunul la cat i-am indopat cu diverse, ca doar au descoperit tot felul de chestii noi pt ei.
Fructele le-am dus noi, dar ed a insistat sa incercam sa le prezentam fructul proaspat si cel uscat (unde s-a putut)

De Anastasia mi-a placut, ca a ramas cuminitica la masa ei, chiar daca eu am fost repartizata la alta si nici n-a plans cand am plecat. Mi-a amintit doar sa nu uit sa o iau, cand se termina programul.

Eu mi-am facut 3 prieteni: un indian mititel si pricajit, dar tare dulce, o cambogiana ca o bijuterile si un superblond cu ochi albastrii, care mi-a marturisit ca el e prietenul de prostii al Anastasiei. Nu mi-a spus si care-s alea......







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Novus: Coryzalia merge cel mai bine la mucisori, Sebi acum doi ani a avut vreo luna si ceva in continuu si nu mai stiam ce sa-i dau si numai cu el i-au trecut. Si la Luc functioneaza, eu il recomand la mucisori.

Va las si cateva poze: https://picasaweb.google.com/102016585614674993416/Octombrie2012#

Ma duc sa fac niste paste, acum se trezeste copilul. La pranz nu stiu cum a reusit ca a varsat castronul de supa prin toata bucataria, bine ca a strans al meu sot, e in concediu, eu intindeam rufe si cand am vazut ce era peste tot




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mersi Simonapro
Trebuie sa cumpar si eu sa vad daca ii plac






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Silvi, am rams masca dupa mesajul tau. Sper sa va ocoleasca ghinioanele multi ani. Si doar ca spirit de gluma iti spun si tie ce imi spune cumatra mea cand ii mai povestesc cate ceva de rau (dar nu chiar asa). Imi spune "fata, mai mergi si tu la biserica, mai da de pomana". Asta ti-o spun tot ca spirit de gluma, acum ca ati scapat cu bine.

Ina, sa va tihneasca petrecerea.

La multi ani, doamnei R!

La multi ani, mami de Silvi!

Ina, despre muci...din nefericire si eu am auzit balada asta ca sunt unii copii care atunci cand iau muci de la gradi in ciuda tratamentelor facute ii poarta cu succes pana in primavara. Asta mie mi se pare ca tine mai mult de sistemul imunitar al fiecarui copil si de tratamentul aplicat insa recunosc ca am vazut mucosi (nepotii mei de exemplu) care intr-adevar au renuntat la batista prin aprilie (spre disperarea parintilor car enu mai stiau ce sa le dea si la medic sa mearga). Apropo de asta, nepotului meu i-au scos si polipii si tot degeaba.

Si rares are acest program mucos. Vineri il iau cu muci. In we il indop cu una alta, luni e bun. pan avineri prinde iar. Asta s-a intamplat si in we asta. Astazi nu avea pic de muc in nas insa are tusea aceea productiva. Dar nici aceea nu deasa. Adica, la alte raceli (desi nu mi se pare a fi raceala asta) tusea mult mai des si mult mai rau. Acum tuseste doar cand il scot afara, o data de doua ori sau cand intra de afara in casa. Deci la schimbari de temperatura.
Eu l-am dus astazi. Dar...sa-mi fie cu iertare...tot de la gradi a luat ce are. Se uita mama muscatoarei dimineata la el cand a inceput sa tuseasca si ma pregateam sa ii amintesc ca si fiica sa la fel tusea inca din prima zi de gradinita. Dar nu a zis nika.

Hai ca plec acasa.

A, inca ceva, de muci & co i-am dat in we : aerosoli cu acc (o zi) si fluimucil (o zi), cate 2 masti pe zi, tantum verde in gat, decasept 2 pastile pe zi, humex spray in nas, sirop din muguri de brad. Si vestita catina si tinctura de propolis.

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Ioi, Silvi, ce patanii urate! Bine ca nu ati patit si voi ceva in accident! Vorba fetelor: cu astea sa se fi dus toate ghinioanele!La multi ani mamei tale!Si socrului!

Ina, bine-ai revenit cu chef de vorba! La multi ani doamnei R!( Mi-e tare simpatica, recunosc!) Anul asta cu ce-ai cadorisit-o? ( ca stiu ca alegerea cadoului ei presupune multe dileme)

Muci: eu, avand-o ca muza pe Bianca, am cumparat Bioparox. Cum habar n-aveam ca exista si sub forma de picaturi, am luat ce mi s-a dat la farmacie: adica sub forma de spray. Sunt foarte multumita de el, efectele sunt vizibile si aproape imediate. Subscriu la ce-a zis Andiaroro: curatatul nasului e foarte important; in rest, mucii-s loterie, cateodata scapa de ei repede si fara urmari, alteori "distractia" devine si mai distractiva. Eu am observat ca, daca-i combat din timp, nu mai ajunge la complicatii.

Novus, sanatate Adei si lui Pisi!

Noi ieri am implinit 12 ani de casnicie pe care i-am sarbatorit infulecand ciorba de perisoare creata de barbatu-meu. Romantic, nu-i asa?! Dar am fost tot un ras si-o voie buna, asa ca eu zic ca am celebrat cum trebuie momentul! Acum, drept sa zic, si de nu-l celebram cum trebuie, multe variante de sarbatorit nu aveam, ca suntem in faliment post-nunta, dar nici asta nu ne strica dispozitia, ca ne-am distrat de minune acolo si ni-s si dragi tare finii nostri! De servit, va servesc cu ciorba, ca a facut consortul cel gentil o oala de 10 litri, eu habar n-aveam ce mestereste pe acolo (cica-s in convalescenta!) si era sa-mi crape cusatura de ras cand am vazut ce cantitate demna de-o cazarma militara a facut.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Simonapro, nu se vad pozele :((


ANAAN & sotul

Sa fiti sanatosi si sa ramaneti la fel de veseli si plini de viata cum va stim





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda si eu abia astept sa aflu ce surprize si cadouri i-ai pregatit dnei R !!





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Anaan, ma bucur ca si la voi Bioparox are efecte bune.

Cred ca m-am exprimat eu ca o cizma ca nu stiu sa existe si picaturi. Si noi tot cu spray-ul ne pufaim. In nas, in gat...unde pot:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ana, ai exprimat cel mai bine si corect...mucii is loterie. crud de adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Silvi, ati avut un inger protector...

Fetelor din Bucuresti, nu uitati: miercuri, la 19.00, concert pentru Iulia! Contez pe voi!



Mergi la inceput