Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *447*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Pisigri , daaaa , stii ca nu ma pot abtine de la comisioane ?!


Efectiv nu poti sa te abtii, nu?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Ina, aniversare faina si multiplicata o suta de ani de acum incolo!Te invidiez pentru evadarea londoneza, sa profiti de ea la maxim! Ma bucur pentru nepotelul ce va sa vina!


Novus, am "disparut" din motive diverse: program aglomerat, asezonat cu mers la dentist, ca mi-a facut probleme o masea; un conflict cu noul director, un mitocan de prima clasa, care mi-a distrus cheful de orice(cu exceptia dorintei de a-l lovi cu ceva in cap), seri petrecute cu un Andrei cu chef de joaca (H. a avut si are tot felul de treburi la serviciu - si acum sunt doar eu cu Andrei). In plus, incerc sa merg la Zumba cat de frecvent pot...si cam asta ar fi.

Ma bucur tare, tare pentru Iulia! Nici n-am cuvinte sa descriu bucuria asta, fiecare poza ma emotioneaza!!!

Eu am ceva probleme cu Andrei la gradinita, ii place, dar nu e foarte cooperant si mi-a trebuit ceva timp sa identific cauza. Noroc cu prietena mea care are o clasa de pedagogic si a fost cu fetele in practica la grupa lui si noroc cu spiritul de observatie al educatoarei. In sfarsit ne-am dat seama de ce e deseori agasat si necooperant: se plictiseste. Stiu ca nu pare mare branza, insa am descoperit pe pielea mea - si a lui!- ca nu e chiar asa, fiindca se satura de activitati si nici de copii nu se mai simte la fel de apropiat. De exemplu, au lectii cu cifrele si mi-a zis doamna ca nu le mai suporta: el stie sa numere pana la o suta si inapoi (adica in ordine descrescatoare)si se plictiseste, pe la mijlocul lectiei o roaga sa-i citeasca "ceva nou". Nu prea stiu ce sa fac - doar nu l-oi da la grupa mare de la varsta asta; incerc sa-i gaseasc acasa activitati care sa-l captiveze, dar nu reusesc intotdeauna. Acum e preocupat de limbile straine, reproduce tot ce aude, ii mai citesc eu in engleza, il mai invata tanti cuvinte in italiana. Sunt momente cand ma simt depasita, fiindca il vad ca e ca un burete gata sa absoarba totul, dar eu nu pot mereu sa-i acord interesul pe care-l merita...si de-aici dileme si frustrari.

Felicitari, Ramona! (iti zic si aici)De-abia astept mai multe poze cu frumoasa mica!

Pisgri, felicitari pentru miercuri!Imi pare rau ca nu a fost chiar cum ti-ai dorit, dar bine ca a trecut!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Anna, pana la 100 si inapoi?! Am ramas cu gura cascata.De admiratie, clar!

Eu nu-mi pot lua ochii de la anuntul din stanga paginii: donez scaun copii-57 ron

Va multumesc de incurajari, azi am fost mai calma. Adica vreo 2/3 din zi. Maine incerc sa rezist mai mult. Pisigri, clar imi fac timp si citesc ce mi-ai recomandat!

Vreau si eu sa vad pozele Iuliei! Unde le vedeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisik, uite aici dar acum vad ca au de-a conditii ca mai nitel si cerea si "fata mare".

http://www.re-start.ro/index.php/restart-cariera/joburi--voluntariat/1747-fundatia-soros-cauta-manager-comunicare-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ina, petrecere frumoasa!

Sigur Ian va intelege ca plecati la plimbare si musai sa va intoarceti cu ceva pentru el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, bine ai revenit !!
M-a dat gata Andrei cu numaratul lui pana la 100 , wow , Ada si pana la 10 mai uita cate o cifra , le recunoaste pe cateva pt ca apareau des intr-o carte cu Tom & Jerry si retinuse povestea iar cu literele n-are chiar nicio treaba dar ma bucur ca e pasionata de carti si adora sa ii citim povesti


Kea, pozele cu IULIA sunt pe FB adica aici http://www.facebook.com/helpiulia?ref=ts&fref=ts
Ma bucur ca ai avut o zi mai buna, sigur treci tu de perioada asta agitata cu brio



Eu m-am rasfatat in dupa-masa asta, am fost la coafor si apoi am cascat gura prin magazine si tare bine mi-a picat





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Astazi am cumparat de la Lidl setul de chilot si maieu (3 buc) si o pijama. Ca material si pret sunt foarte bune. Cine mai doreste poate mai gaseste si maine. Cel putin la Braila era cam aglomeratie la raionul asta de imbracaminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus. Lui Andrei ii plac mult si literele - nu zic cat, ca nu vreau sa dau impresia ca e un geniu in devenire, e doar un copil cu memorie buna si cu pasiuni destul de neobisnuite.

Kea, eu cand incep sa tip la copil inseamna ca sunt foarte obosita. Le aprob pe fete si zic ca putina odihna si timp doar pentru tine nu ti-ar strica. In plus, copiii (cel putin al meu asa face) devin si mai naravasi atunci cand isi simt parintii nervosi. La mine totul functioneaza mai bine cand abordez situatia cu duhul blandetii si cu rabdare, dar recunosc ca nu-s in stare intotdeauna de asa ceva. Nu te mai invinovati, daca noi cele cu un copil tot mai deraiem de la AP, atunci voi care il aveti pe al doilea - si mai e si bebe!- sunteti supuse la un stres dublu, asa ca rabufnirile voastre chiar nu-s de condamnat. Revin si zic ca solutia e odihna - macar putina!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata!!!! Gata cafeaua! Cu lapte!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Mada, tocmai am terminat micul dejun asa ca numai bine pica o cafea !

Ce bine ca e vineri azi !! maine plecam la munte



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput