Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *447*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Da Floric, e la curent cu noutatile , a scris si pe FB





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

FLORICULE, unde anume ai vazut, ca la ei pe site nu apare?

Eu sunt ok, de 3 zile unemployeed, am rezolvat marti cu totul, am avut un gol, nu il mai am, am doar sentimentul ala de nu stiu de unde sa o apuc. Dar sper sa se lumineze drumul.

Si am o nestiuta, banuita, care sper sa se lumineze si aia, ca fac cu nervii in curand de incertitudine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

1. Floric, Pisigri, multumesc fain de explicatiile cu catina. preparatul meu e la frigider intr-o caserola mare de plastic cu capac ermetic si nu in borcan. o amestec de cate ori ii dau crinei. deocamdata nu pare sa se fi schimbat ceva in consistenta, miros etc doar ca pe un sirop de catina alba luat de mama de la farmacie scrie ca se arunca la 30 de zile de la deschidere si uite asa m-am gandit ca o fi si la asta un termen de "valabilitate".
multumesc de explicatii.

2. pun numele meu pe contul comun, cine vrea sa ma adauge in lista de FB si va adaug si eu ...

3. crina primele doua saptamani a fost ok la gradi. acum insa nu mai vrea sa mearga. azi dimineata a plans tot drumul si zice ca doamna o obliga sa manance, sa doarma si fetitele nu se joaca cu ea si baietii tipa si tot asa...sper sa fie doar o faza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

helau

e o vreme numai buna de migrene...

ati vazut pozele Iuliei de pe FB, da?

...a meritat fiece minut de agitatie, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Apropos de obligatul cu mancarea la gradi, sa fiti atente, eventual sa vorbiti cu doamnele, ca sa nu aveti surprize. eu am doua prietene care au amandoua copiii la o gradi de stat in Militari, f ok ea ca si aspect, e nou nouta, fac activitati, daaaar: sunt f multi in grupa si personalul este cu metode invechite din cate inteleg. Una din prietenele mele are baietelul grupa mica, e dat anul asta la gradi, la program scurt. Intr-o noapte copilul si-a varsat si matele, varsand varza cu carne. Ca sa afle ca doamnele ii ameninta ca daca nu mananca tot nu mai vin parintii sa ii ia. Si bietul s-a fortat sa manance, neobisnuit cu varza, a facut o minune de indigestie. Mi s-a parut incredibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Neatza!

FLORICULE, unde anume ai vazut, ca la ei pe site nu apare?

Eu sunt ok, de 3 zile unemployeed, am rezolvat marti cu totul, am avut un gol, nu il mai am, am doar sentimentul ala de nu stiu de unde sa o apuc. Dar sper sa se lumineze drumul.

Si am o nestiuta, banuita, care sper sa se lumineze si aia, ca fac cu nervii in curand de incertitudine

Mami de minune mica

IULIA va invinge CANCERUL!





Io cred ca ar fi bine sa incepi cu o pauza.

Ia-ti o pauza, iesi in oras, in parc, plimba-te! Ca sa poti sa iti faci ordine in ganduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Monnvas sa-ti treaca migrena !! abia astept sa vad pozele cu Iulia de pe FB


Pisik un sa ti se lumineze caile !!





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Hello, hello

Eu i-ar am dat apa la soricei cand am vazut pozele cu Iulia pe FB. Ar fi trebuit sa rad cu gura pana la urechi... dar iar m-am emotionat! M-a emotionat expresia fetei Cameliei... Cat curaj are Iepurila noastra si ce lectie ne-a dat! Doamne-ajuta!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Kea ! Cred ca esti foarte obosita in primul si in cel mai important rand. Ar trebui sa faci cumva (acum vorbesc din carti, caci nu am inca minunata experienta... sper la ea) sa te mai odihnesti. O zi pe saptamana dedicata mai mult tie. E clar ca e gelozie si Bianca a zis foarte bine ca Keutu va raspunde la tensiune cu tensiune... Aris povestea, pe FB parca, foarte detaliat si "educativ" cum a reusit ea sa treaca peste momentul asta. Caci e doar un "moment" si lucrurile se vor normaliza. Dar si tu esti extrem de obosita si fara pauza! Nu te pot ajuta decat cu o mare imbratisare !

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Aoleu Pisik! Eu am ramas putin "nediscutata" cu o faza pe care a zis-o educatoarea lui Calin la sedinta. Ca ea are metodele ei sa determine copii sa manance bine (ma rog, era in context, ca prioritatea ei acum, in prima luna, e sa doarma si sa manance bine). Si eu m-am cam stresat putin pentru ca eu nu l-am obligat niciodata pe Calin sa manance ceva ce nu-i place sau sa termine tot din farfurie. Si ma gandeam cum mananca saracul Calin, desi nu are chef sau nu ii place... Acum ca ai zis si tu despre gradinita aia, e musai sa discut cu educatoarea si sa-i explic ca nu tin sa am un copil "frumos si gras"...

Cat despre job... descrii exact starile mele de atunci. Mi-as fi dorit sa fi avut puterea sa nu ma "angajez"... ceea ce iti doresc si tie. Sa nu te acapareze vreun angajator. Poate doar pe bani nesimtiti de multi.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput