Clasa PREGATITOARE 2012-2013 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Noi n-avem in orar TIC-ul asta.
La voi cand se face optionalul de limba straina? La noi era in orar initial, iar azi a trimis mail invatatoarea ca va fi de la 16.30.
Pai nu ar fi normal sa fie in timpul scolii?
Vreau limba straina, dar e o mare problema de dus copilul la 16.30, care e exact ora la care tb luat frate-sau de la gradi, iar maica-mea nu poate sa se cloneze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Nici noi nu avem TIC-ul, in orar. Ce prostie cu ora de engleza dupa amiaza, mai ales de la 16,30. Noi avem optionalul de engleza in timpul programului pana la 12.Facem de doua ori pe saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

noi avem engleza in tipul orelor, tic n-am vrut, stau destul acasa; am primit un pliant pt cursuri de limbi straini, care se platesc ,sunt dupa-masa, nu ne intereseaza...
danaionela, intreabati-o pe d-na ce optional v-a pus, unul este obligatoriu; initial am crezut ca au in planul cadru inclusa engleza, dar nu e, este prinsa ca si optional;
in sfarsit ne-a venit mobilierul...nici vorba de ceva special cum se laudau alesii; exact ca cel normal (modul pt fiecare copil), probabil doar scaunele se ridica, dar....nu mai au loc sa se miste, sunt mari masutele, ocupa mult loc si este f inghesuit in clasa;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

La noi engleza este optionalul. Am inteles... TIC-ul face si el parte din optionale si din cauza asta nu-l avem in program.
Intradevar sunt ore de engleza care se fac dupa amiaza, dar astea nu fac parte din programa, pe candoptionalul ales este obligatoriu sa -l urmezi. Cel putin eu asa stiu, poate gresec..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

La noi engleza este in timpul programului 8-12, iar TIC nu am vazut pana acum ...

Optionalul nu stim inca ce este, invatatoarea ne-a spus ca nu stie inca daca va face matematica sau teatru (?) ... deci inteleg ca optounea este a invatatoarei, nu a noastra, ca nu ni s-a pus in fata vreo lista din care sa alegem ...

AM si eu o intrebare: cum se desfasoara comunicarea invatatoare - parinti la voi ? Ma refer la anunturile legate de sedinte, informari despre ce mai fac copiii etc. Noi avem niste hopuri la capitolul asta, la pranz cand ii luam, invatatoarea vorbeste cu o parte din parinti, spune cate ceva, dar daca nu esti pe faza, ratezi informatii importante ...
Nu mi se pare normal modul asta de comunicare, multi copii sunt luati de bunici sau de bone, care nu stau la discutii, si de-aia ma gandeam ca exista vreun panou sau ceva de genul asta pt informatii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

burtocika, normal este sa discute cu parintii optionalul (si nu acela cu plata, cum este la si noi la scoala, mindlab, in afara de cele 2 ) pe mail nu se poate sa comunicati? daca se aduna informatii, sedinta, ca asa n-ai cum sa discuti cu 2-3 parinti si sa se faca si treaba;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Noua invatatoarea ne comunica pe 2 cai: prin mail trimis catre contul grupului parintilor si invatatoarei si prin biletele tiparite la imprimanta si puse in ghiozdanul copilului.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

La noi TIC este obligatoriu . Engleza e tot obligatorie ... o ora pe sapt in cursul oarului de scoala. Optionalul este "copilaria in pasi de dans"..adica tot sport- nu se plateste , evident.

Corespondenta se face prin bilete printate... deocamdata. Urmeaza sa punem la punct comunicarea via e-mail.

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

teolinda, un singur optional este obligatoriu la pregatitoare;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:


Poate si doreste careva sa cantaceasca

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174921&nm=Pian-Scoala-de-muzica-Iosif-Sava

Mergi la inceput