Buburuze de mart-apr2013(6)!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna burticute. Am aparut din nou pe mapamond. In sfarsit am reusit sa ma vad si eu cu moasa dupa 3sapt de asteptare. Dupa 1 ora in care n-am facut altceva decat sa raspund la o gramada de intrebari singurul lucru important e ca sapt asta sau inceputul celei urmatoare voi avea parte e DT. A si inca ceva: faptul ca prima nastere a fost prin cezariana imi da dreptul sa optez pt cez. si de data asta.
Sa nu uit, vreau sa felicit burticile de gemenasi. E ceva extraordinar sa aduci pe lume un copil darmite doi!!!!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna burticute. Am aparut din nou pe mapamond. In sfarsit am reusit sa ma vad si eu cu moasa dupa 3sapt de asteptare. Dupa 1 ora in care n-am facut altceva decat sa raspund la o gramada de intrebari singurul lucru important e ca sapt asta sau inceputul celei urmatoare voi avea parte e DT. A si inca ceva: faptul ca prima nastere a fost prin cezariana imi da dreptul sa optez pt cez. si de data asta.
Sa nu uit, vreau sa felicit burticile de gemenasi. E ceva extraordinar sa aduci pe lume un copil darmite doi!!!!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ma duc sa incerc si eu varianta cu cartof, dupa 3 zile sunt tot lata, nici buburuza nu mai misca , ori nu o mai simt eu asa bine. Mi-a luat si cea mica raceala,mai tb sa plec pt cateva zile, nu stiu cum am sa o las.......

Tudoralexa13 ma bucur din tot sufletul sa aud vesti bune.



Danina 17+ cu bb

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Tusferi am refacut DT-ul la Medlife cu Dr. Botica.
Am ramas placut impresionata cum a stat aproape doua ore cu mine sa-mi explice tot ce a trebuit, sa imi faca ecografie atat de amanuntit si a repetat de nu stiu cate ori masuratorile.......ma doare burta de cat a apasat ca sa se vada clar totul.
Terminase programul de o ora si ceva si nu a schitat vreun gest ca se grabeste, ne simteam noi prost oricat de interesati eram.
Sunt f. multumita de Dl. Dr. nu ca a iesit rezultatul linistitor......putea sa iasa la fel sau mai rau ci pentru ca a avut rabdare sa ne expuna toate variantele.
Primul DT a durat 30 de minute cu imbracat, dezbracat, incaltat facut pe repede inainte eco si smuls 2 vorbe cu greu in pragul usii.
Vreau sa uit ziua de Luni.




13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Ma buncur sa spun ca am avut dreptate si in final, fiecare dintre voi a venit doar cu vesti bune! Doamne-ajuta! Asa sa fie si de acum inainte!

Pe mine raceala parca m-a mai lasat, am mancat miere si propolis, gatul imi e mult mai bine. Diseara cred ca fac niste inhalatii cu musetel pentru sinuzita. Visez la un paracetamol sinus dar... inca jumatate de an, adio!
Mi-am facut si eu programare la DT, abia in 15.10, pana atunci stam un pic ca pe ace.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Tudoralexa si eu tot la Medlife ma duc, dar la alt dr. Daca n-o sa fiu multumita pana la capat, o sa o schimb. Merci de info!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

fetelor, vad carucioare colorate la voi dar nu prea inteleg cum. Eu am facut cate o ecografie pe saptamana, inclusiv una azi la un medic batran si experimentat si tot nu a putut sa imi zica nimic. Am doar vaga banuiala ca ar fi baiat ca s-a vazut un tubercul la Dublu Test dar e totul relativ si toata lumea imi spune ca abia la 16-18-20 sapt poate fi clara problema. Ce si cum s-a vazut la voi mai exact?

13+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Emi, prima data mi s-a spus ca sunt fetite.
Ieri mi s-a spus ca sunt baietel si fetita.
Nimic nu este sigur, astept morfologia de 22 saptamani ca sa am cat de cat o siguranta.

Dupa sperietura de Luni chiar ca nu-mi mai pasa ce sunt.
Sanatosi sa fie

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

mie pana la 17 saptamani cand am facut triplu tst nu a putut sa-mi zica nimic dr fiindca bebe statea cu picioarele stranse si nu se vedea . minuni nu poate face nimeni! in schimb saptaman trecuta la eco a stat perfect pt poza si s-a vazut fara nici o umbra de indoiala. Apropos TT a iesit foarte bine coeficientul de risc a iesit foarte scazut pt toate cele 3 anomalii iar valorle la estiol conjugat Beta Hgg si celalalt pe care nu mi-l amintesc acum sunt perfecte pentru varsta gestationala. Laboratorul la care am fost eu foloseste programul Prisca pentru interpretarea rezultatelor si am vazut ca au luat in calcul inafara de varsta gestationala si greutatea mea din ziua respectiva. Oricum urmatoarea eco va fi morfofetala de pe 26.10. unde sper sa aud numai vesti bune.
Pupici la toate fetele!

18+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna dimineata fetele, va invit la un ceiut cald sa ne treaca gatul

Emilia ,mie la 12s mi-a zis ca e baiat si la 14 ca e fetitea, ce-o vrea Doamne Doamne ,sa fie sanatos si sa se bucure de viata. La DT cand mi-a zis ca ar fi baiat mi-a zis sa nu o iau chiar de buna ca nu e sigur , dr de saptamana trecuta a spus ca sigur este fata...

Mie mi-a mai trecut gatul dar sunt ragusita, infundata pe nas si cu ceva dureri de cap , bine macar ca nu a luat si Robert...

de Robert Andrei(18.05.2009) si 15+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput