Buburuze de mart-apr2013(6)!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Emilia ma bucur ca te-ai linistit si nu iti mai fa nici o grija, o sa fie un bb superb si sanatos.

Irinuka am fost la o nunta in Brasov si probabil cineva mi-a facut-o cadou ca nu imi explic nici eu.

Multumesc!

Casandarlin felicitari pt blue .


Danina 17 sapt. cu bb
mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu am aflat inca sigur ce vom avea. Parea a fi baietel dar nu-i sigur.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara burtici!!!

Casandralin felicitari pt baietel
Emilia ma bucur ca te-ai linistit,sunt sigura ca totul va fi bine
Am facut azi morfofetala.SA vedeti ce program are buburuza mea in burtica si ce frumos i-se vad toate cele,la talpite m-am topit toata Avem o pozica cu degetelul in guritzaSe pare ca avem puta insa nu e 100%.O sa fac direct triplu test.

Va pup pe toate si va doresc o seara faina

Cosmi 12+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Danina sanatate multa si eu acum mi-am revenit dupa o raceala destul de naspa,adica mai naspa a fost durerea de gat dar bine ca a trecut.Pup sa treaca repede

Cosmi 12+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Emilia ce bine ca te-ai mai linistit.

Acum e randul meu la stat pe jar.
Am facut azi DT si a iesit la unul dintre bebei risc Sindrom Down 1:242, Translucenta nucala 3,10.

O sa repet maine analizele de sange la alt laborator....normal..
La Dr. Iosup abia pe 08.10 am gasit liber ca sa repet ecografia.......sa vad ce incropesc pana atunci.

Mi s-a recomandat din start amniocenteza......fara triplu test. Nu inteleg de ce dar nu ma mai agit ca si asa sunt pe alta lume....

Nu-mi ramane de facut decat sa am rabdare si sa ma rog la Dumnezeu sa nu ne lase.


Avei grija de voi si de bubu.



13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Tudoralexa repeta analiza - ai vazut Piscotel ca tot cam asa ceva a patit si dincolo nu era nimic de ingrijorat. Hai ca trebuie sa fie bine si cu puiutii tai, nu are voie altfel!
Apropo de masuratorile astea de la eco,,, eu sunt patita - la bb1 a iesit la masuratoarea osului nazal ceva parca 2.1mm si fetele de pa forum aveau toate 1.5 - 1.7 - 1.9max. Am inceput sa plang si ma stresez aiurea ca ce nas mare va avea puiul meu.
La urmatoarea eco i-am povestit dr si mi-a zis si el ca nu e cazul sa-mi fac griji aiurea, ca 1mm acolo la masuratoare poate oricand gresi si ca-mi promite ca nu are bb meu nasul mai mare decat un bb normal.
Si asa a fost.

Morala: se poate f bine sa greseasca atunci cand masora!

Hai capul sus!

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Tudoralexa, de acorspd cu fetele. Incearca sa stai linistita si reoeta analizele. Ti-ai facut si analize din sange?
Eu am vazut ca mi-au aparut pe net rezultatele de la DT de ka sange, dar am refuzat sa ma uit la valori si sa incerc sa interpretez eu ceva. Nu vreau sa ma stressez inutil. Vineri ma duc ka dr, o sa le scot atunci si o sa vad ce zice dr. Daca Doamne fereste nu e ceva bine, le refac, fac si TT si ce-o mai fi nevoie...
Va pup!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna dimineata fetele, va urez o zi frumoasa si fara griji

Emilia scuze ca insist cu aceiasi intrebare dar ai vazut calculele de risc pt trisomii si sd Down? Eu zic ca pentru linistea ta sa nu astepti TT si sa repeti DT caci vad ca inca mai ai timp.Este o parere

Tudoralexa daca poti repeta eco, poate saptamana viitoare la dr Iusup daca atunci spui ca are liber,poate o sa ai o surpriza placuta , sau macar in alta parte, nu sta stresata ca stresezi buburuzele

Stiu ca imi este usor sa dau sfaturi dar...cumva tin la voi

de Robert Andrei(18.05.2009) si 15+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Danina multa multa sanatate, sa te faci repede bine

Eu dupa durerea de cap si ureche m-am pricopsit cu o f mare durere in gat de nu am putut sa dorm toata noaptea

de Robert Andrei(18.05.2009) si 15+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Buna seara burtici!!!

Casandralin felicitari pt baietel
Emilia ma bucur ca te-ai linistit,sunt sigura ca totul va fi bine
Am facut azi morfofetala.SA vedeti ce program are buburuza mea in burtica si ce frumos i-se vad toate cele,la talpite m-am topit toata Avem o pozica cu degetelul in guritzaSe pare ca avem puta insa nu e 100%.O sa fac direct triplu test.

Va pup pe toate si va doresc o seara faina

Cosmi 12+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott



nu-i cam devreme pentru morfofetala? pe mine m-a trimis dr abia la 21 de saptamani adica pe 26 octombrie.

18+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput