Buburuze de mart-apr2013(6)!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

tusferi eu locuiesc aproape de mall Baneasa si am umblat prin toate magazinele de acolo in cautare de hainute dragute de maternity. Colectia maternity din H&M o gasesti la Unirea si mall Vitan, din pacate in Baneasa nu o au. Nici la Zara Baneasa nu au hainute de maternity, desi inainte aveau...acum au doar la mall Cotroceni...In rest, la etaj este un magazin Rococo special cu haine de gravida...din pacate toate foarte uratzele si batranesti , poate doar niste camasi...dar hmmm... Jeansii de la H&M au fost cam 130 lei, mi-am luat 4 perechi culori si modele diferite, merita investitia ca o sa-i port mult in multe combinatii cu bluze largi si cardigane toata toamna si iarna....
pup toate fetele cu drag noapte buna

15+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui tusferi

Cred ca o sa imi caut si eu un monitor fetal, ca ecograful iese din calucl
Musai trebuie sa ma duc si eu weekendul asta sa imi iau niste hainute de graviduta. Ma gandeam sa ma duc la Baneasa, ca parca tineam minte ca sunt si ceva magazine de gravidute. Pana acum nu mi-am luat nimic, pt ca nu am fost in stare sa ma deplasez, din cauza raului. Acum ma simt mai bine, sper sa fiu ok si in weekend, pt ca doar o pereche de blugi mai e purtabila, pt ca e cu talie foarte joasa si nu ma stang peste burta. Dar curand n-or sa ma mai incapa, asa ca vreau niste blugi cu burtica, de graviduta si niste pantaloni pt job, bluzite, etc. M-am tot uitat si pe asos.com, la colectia maternity, dar mi-e ca nu mai nimeresc numarul, acum cu noile mele dimensiuni deci mai bine probez...
Or avea colectia maternity si in H&M Baneasa?

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

buna! eu ieri am primit coletul de la rodina.ro Inainte de a trimite comanda mi-am masurat bustul si soldurile , le-am trimis dimensiunile si ei mi-au recomandat marimea pe care sa o cer. Sunt foarte incantata de produse - am luat o fusta pt birou , un blug grosut pt vreme friguroasa si o camasa office. Toate vin ca turnate pe mine si pot spune fara falsa modestie ca ma simt eleganta dupa 3 luni de haie largute si cam fara forma. E bine si ca la 3 produse comandate ai transport gratuit. Din pacate in Galati e cam singura forma de achizitie de haine de gravida fiindca desi s-a deschis si la noi un C&A , nu au adus si colectia maternity.

19 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

fusta - 60 ron
bluza- 60 ron
blugul -100 ron
Pe site gasesti si pantaloni office dar si haine casual. Spor la cumparaturi.

19 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandralin

eu am vazut pe un site un monitor de sunete fetale (in jur de 150 ron)si tare ma bate gandul sa-l cumpar . Asta fiindca bebeloiul meu nu da semne de activitate decat cand ajung acasa , seara la culcare . Intre timp eu imi rod unghiile de neliniste si de groaza ca i s-a intamplat ceva. Stiu, inca e prea mic ca sa-l simt tot timpul plus ca eu am si o captuseala de vreo 3 kg pe burta ( de, vine iarna) asa ca sunt mai intarziate senzatiile dar tare as vrea sa se miste tot timpul....

19 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

casandra credeam ca numai eu o iau razna ca nu-mi simt baitelul cateva ore . Si bebelul meu e mai activ dupa amiaza si seara
Cica baietei sunt mai lenesi.
De ex acum de azi dimineata pe la 7 nu l-a mai simtit deloc ,probabil doarme

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
19+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clementina26 spune:

buna dimineata burtici!
cum va simtiti azi?noi asa si asa, am avut o noapte mai grea, ne-a durut burtica si nu prea am dormit.
va doresc o zi frumoasa si usoara.


17+
MTHFR A1298 C homozigot
Tratament: clexane 0,4, aspenter 1/2 zile, magne b6, femibion 2, utrogestan, uscosin, no-spa, vitamina c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza burtici!!!

Si eu trebuie sa-mi iau ceva hainutze.Deocamdata cum am stat acasa mi-a fost buni pantaloni de treninig.Si eu ma gadeam la ceva colanti si bluze lungi

Am facut capitol nou insa e inca moderat.O sa pun link-ul mai tarziu.

O zi frumoasa tuturor!!!



Cosmi 13+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Buna dimineata burtici
casadralin m-am uitat si eu pe rodina.ro si o sa-mi iau o camasa si o rochita...multumesc
sa aveti o zi frumoasa

15+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

proba semnaturaam schimbat saptamana



Cosmi 14+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput