Buburuze de mart-apr2013(6)!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Multumesc Cosminuta!

Io pe Piscot obisnuiam sa o ascult cu stetoscopul, dar asta mai incolo asa. Ce frumos era sa aud doua feluri de batai: si pe ale mele si pe ale ei.

Vad ca s-a mai animat forumul...ce-mi place!

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaNae spune:

Salut burtici!

Ma bucur ca sunteti bine toate. Si eu pot reveni la un program cat de cat normal de luni. Utrogestan trebuie sa iau pana la finalul sarcinii. Sper sa nu mai apara alte probleme si incerc sa fiu cat mai linistitta.
Flutrele din burtca il simt si eu cam de o luna, o bataie continua care ma linisteste tare mult, trebuie sa recunosc. Stiu ce e bebele acolo si creste linistit. Astept sa inceapa si miscarile.
De ieri am un muschi incordat pe abdomen, pe partea stanga, unul dinc ei profunzi. Semn de crestere a burticii m inteles.

O zi frumoasa si linistita tuturor!


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna la toate burticile!
Sfat pentru mamicile nelinistite ca bebeii nu misca cand vor ele sau nu ii simt foarte bine:eu mancam ciocolata si cam dupa 10 minute incepea dansul in burta,cica ii agita ciocolata de aia se misca:)Era tare haios sa fac lucrul asta cand deveneam mai reticenta ca nu simteam nimic.
Fetele,voi de unde va luati haine de sarcina,eu imi doresc pantaloni moderni si bluze dragute dar pe unde am cautat erau pantaloni si bluze de babe,fara nimic modern in ele,ca sa nu mai zic cum arata salopetele.
La mine burtica a crescut destul de mult si nu mai incap pe mine pantalonii de pana acum.


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Eva eu nu numai poftesc mai si bea cateodata un pic de COla,decat sa balesc dupa el mai bine imi fac damblaua cu un paharDa..nu e rea ideea cu ecografulPacat ca e asa de scump
Casandralin bebe e bine,stai linistita.Mai ales ca il simti zilnic.Cum zici si tu e micut inca.
Piscotel cu placere
Arianna,IoanaNae

Cosmi 13+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele!
Bine ati venit pentru fetele noi!
Felicitari pentru toate fetele care si-au vazut bebeii si au teste bune.
Eu nu prea am intrat ca sunt foarte ocupata cu renovatul bucatariei, e un dezastru la mine. In rest noi suntem bine, pe bebe il mai simt din cand in cand. Marti trebuie sa mergem la eco, poate ca aflam culoarea bebelusului cu toate ca sincer sa va zic nu sunt foarte curioasa. Data trecuta am fost mai curioasa, acum nu vreau decat un bebe sanatos.
Va pup fetele si ma intors la mesterii mei si la praful meu din casa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
15 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clementina26 spune:

Arianna, eu pentru ca nu am voie sa ies din casa, mi-am achizitionat doar colanti pentru gravide, un pulover lung, si vreo doua rochite mai largi pe care le aveam in sifonier.burtica mea se vede foarte bine acum, si as avea nevoie de ceva pentru dimensiunile noi dar cum stiu ca sunt fff scumpe hainele pentru gravide, raman la colanti cu un cardigan lung si ghetute cand o fi mai frig.
Eva si eu ma gandeam sa iau un astfel de aparat, pentru ca sunt cam paranoica din fire, si daca ar fi dupa mine mi-as face o ecografie la 2 zile::)))
N-am luat inca o hotarare, o simt pe asta mica, dar foarte incet si destul de rar (iar gandurile mele.....o iau razna) asa ca...aparatul se gaseste la farmacie sau numai online?
pupicei la toate

17+
MTHFR A1298 C homozigot
Tratament: clexane 0,4, aspenter 1/2 zile, magne b6, femibion 2, utrogestan, uscosin, no-spa, vitamina c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

arianna05, eu mi-am luat vreo 4 perechi de jeansi slim foarte frumosi si ieftini din H&M Unirea, ca au acolo colectia "maternity" si cateva bluzite mulate pe burtica care se combina foarte cool cu jeansii ...ahh si colanti negri cu burtica...jeansii au banda aia din bumbac super moale care sta pe toata burtica foarte misto...au si haine mai clasice de "babe" , dar daca cauti mai bine poti sa faci niste combinatii foarte cool...ahhh!! acum vad! tu esti din Timisoara...exista H&M acolo? trebuie sa fie in mall ....si am auzit ca si la Zara este o linie maternity...
clementina o sa caut si iti spun unde gasesti dopplerul fetal...si o sa intreb si la farmacie...vazusem online unul de 150 lei, se numea AngelSounds...am vrut sa-mi iau apoi am renuntat, dar acum vreau din nou...ma gandeam cum o sa-i ascult eu pe bebeii mei ca sunt 2 ?? haha
felicitas mult noroc cu mesterii si cu praful
piscotel , super buna si ideea cu stetoscopul
cosminutza si eu beau cola cam o data la 2 zile...culmea ca inainte nu beam...si acum imi e pofta si daca spun medicii ca e buna in sarcina pentru greturi, pot eu sa spun nu ?? hahahi
pup fetele

15+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui EVA_1521

arianna05, eu mi-am luat vreo 4 perechi de jeansi slim foarte frumosi si ieftini din H&M Unirea, ca au acolo colectia "maternity" si cateva bluzite mulate pe burtica care se combina foarte cool cu jeansii ...ahh si colanti negri cu burtica...jeansii au banda aia din bumbac super moale care sta pe toata burtica foarte misto...au si haine mai clasice de "babe" , dar daca cauti mai bine poti sa faci niste combinatii foarte cool...ahhh!! acum vad! tu esti din Timisoara...exista H&M acolo? trebuie sa fie in mall ....si am auzit ca si la Zara este o linie maternity...
clementina o sa caut si iti spun unde gasesti dopplerul fetal...si o sa intreb si la farmacie...vazusem online unul de 150 lei, se numea AngelSounds...am vrut sa-mi iau apoi am renuntat, dar acum vreau din nou...ma gandeam cum o sa-i ascult eu pe bebeii mei ca sunt 2 ?? haha
felicitas mult noroc cu mesterii si cu praful
piscotel , super buna si ideea cu stetoscopul
cosminutza si eu beau cola cam o data la 2 zile...culmea ca inainte nu beam...si acum imi e pofta si daca spun medicii ca e buna in sarcina pentru greturi, pot eu sa spun nu ?? hahahi
pup fetele

15+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2


EU AM FOST LA h&M in august si o pereche de jeans pt gravide era 150 ron - mie nu mi se pare ieftina deloc. Eu mi-am comandat de pe rodina.ro si maine trebuie sa vina hainutele - acolo un bluj este intre 60-100 ron. cei drept au genul clasic de haine si daca esti o fire mai sturlubatica ti se par cam batranesti. Monitorul de sunete fetale l-am gasit pe bebelusultau.ro

19 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu de ieri am monitor Angel Sounds.
Mi l-a imprumutat o fata minunata de la Aspirante optimiste.
E drept ca trebuie sa caut mult pana gasesc bataile (in general cand pun monitorul foarte jos se aud) si se aud slab dar tot e mai bine decat nimic. Numai faptul ca-l am ma relaxeaza si imi elimina mult din stres. Cand il si folosesc nu mai zic.

14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Cred ca o sa imi caut si eu un monitor fetal, ca ecograful iese din calucl
Musai trebuie sa ma duc si eu weekendul asta sa imi iau niste hainute de graviduta. Ma gandeam sa ma duc la Baneasa, ca parca tineam minte ca sunt si ceva magazine de gravidute. Pana acum nu mi-am luat nimic, pt ca nu am fost in stare sa ma deplasez, din cauza raului. Acum ma simt mai bine, sper sa fiu ok si in weekend, pt ca doar o pereche de blugi mai e purtabila, pt ca e cu talie foarte joasa si nu ma stang peste burta. Dar curand n-or sa ma mai incapa, asa ca vreau niste blugi cu burtica, de graviduta si niste pantaloni pt job, bluzite, etc. M-am tot uitat si pe asos.com, la colectia maternity, dar mi-e ca nu mai nimeresc numarul, acum cu noile mele dimensiuni deci mai bine probez...
Or avea colectia maternity si in H&M Baneasa?

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mergi la inceput