Strugurasi de sept-oct 2011 *70* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Hayat ... prin cate treceti si voi!Fii "barba

Fetelor mai pateste cineva ce patim noi:
-pana acum vreo saptamana bb meu dormea toata noapte pana dimineata la 9 dar de o saptamana este foarte agitat in timpul noptii se trezeste de vreo doua trei ori si plange se calmeaza doar daca merg la el il iau in brate si il leagan cu patutul apoi pana adoarme

Ce poate fi???

Despre olita ...nu stiu ce sa spun...Robi a stat prima data pe olita la 8 luni si de la 1 an facem caca la WC el spunand CACA
Deci,o fi gresit???

O zi placuta

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujo

Sei dar cine zice sa lasi copilul cu febra DACA starea lui e alterata? Ca mie imi scapa ceva cred.

bujo mami de Filip si Caterina


Nu faceam referire la nimeni, zicam ca si tine , doar altfel , ca in primul rand privesti copilul si analizezi cauza care a produs febra..
De ex sapt trecuta m-am certat cu prietena mea care ii dadea baietelului de 3 ori pe zi nurofen + camomilla, pt ca baiatul avea 37.5-38 de la eruptie dentara..pana acum nu i-am dat antitermice pt asemenea cauze, si nici nu mi-i se pare normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui bujo

Sei dar cine zice sa lasi copilul cu febra DACA starea lui e alterata? Ca mie imi scapa ceva cred.




Nu faceam referire la nimeni, zicam ca si tine , doar altfel , ca in primul rand privesti copilul si analizezi cauza care a produs febra..
De ex sapt trecuta m-am certat cu prietena mea care ii dadea baietelului de 3 ori pe zi nurofen + camomilla, pt ca baiatul avea 37.5-38 de la eruptie dentara..pana acum nu i-am dat antitermice pt asemenea cauze, si nici nu mi-i se pare normal

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Deci atunci suntem de acord Si daca n-am fi, tot ar fi ok, fiecare are dreptul la parerea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hayat te imbratisez

athosik eu imi propusesem sa i dau peste de la 1 an dar el in ultima luna a fost bolnav de 3 ori
asa ca n am avut curaj sa i mai si introduc ceva nou in alimentatie
in legatura cu trezitul poate este vorba de canini , masele (cati dinti aveti ?)
eu nu stiu cum e sa NU se trezeasca deloc noaptea el nu a avut nici o noapte pana acum sa o doarma cap coada

alayna eu te intrebasem ce mi recomanzi sa i dau sa pape dupa ce trece perioada de diaree
adica cu ce alimente sa incep

andreea Doamne ajuta ca sunteti bine !!! saracii oameni :(( sunt acum datori la banci pe niste ruine :((
mie efectiv mi a stat inima cand am vazut blocul arzand la tv , am si eu o garsoniera la etajul 10 in complexul de la hotel , apoi gandul mi a sarit imediat la tine cand am vazut ca este vorba despre cel de al doilea
fratii Negoita sunt urmariti de foc , nu stiu daca stii , dar cand construiau hotelul a luat foc o portiune considerabila si cam 100 de camere au fost distruse in totalitate

seidana eu sunt de acord cu tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Athosik poate fi de la dinti, masele... nu stiu, ca eu tot incerc sa gasesc explicatii de ce se tot trezeste al meu noaptea si pana acum nu am gasit cauze explicite. Sigur are un discomfort.

Fetelor, eu i-am mai dat panadol sirop sau nurofen cand incepea sa stranute des, chiar daca nu avea febra, sau cand era mai agitat de la dinti ca sa-l mai calmeze. Nu stiu daca e bine sau nu insa asa am considerat eu.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna, buna

Jade, nu am inteles.Si tu ai garsoniera in blocul care a ars?Sau in altul?Daca i-a trecut diareea, de ce nu-i dai sa pape normal?

Athosic si noi ne trezim noaptea.Acum de doua ori.Dar toata vara ne-am trezit de 7-9 ori.

Zubi, ai intrat in melancolie mami? Voi nu aveti parculete mici pentru copiii?Noi asa ne-am facut prietene.Daca nu gasesc in unul, merg la altul si trebuie sa gasim pe cineva cu acre sa stam.


Vorbeati de mediacamente.Prima data cand mi-a facut febra a avut 38,8.Si i-am dat supozitor cu paracetamol.Apoi am alternat cu nurofen.4 zile am stat cu febra si nu-i trecea apoi am fost la medic si ne=a dat amoxacilina.
Ii mai dau sirop Eurespal cand tuseste, dar nu din prima zi ci din a patra sau a cincea zi daca tot tuseste.Ii dau trei zile si apoi ii trece.

Athosic, spune caca?Ce tare Bravo lui
Anastasia cand face caca in pampers bineinteles vine la mine si face pfiu, pfiu.Daca asa am facut eu cand am schimbat-o de caca asa face si ea acum.


Oana, noi papam bine.La 9 un fruct (nectarina sau para ) cu 6 biscuiti.La 15, un castronel de ciorbita( de pasare, peste sau perisoare) cu paine.La 17 un iaurt cu cereale.la 19 o banana.La 20 iar mancarica( de conopida, dovlecel, cartofi)Apoi san cand vrea ea.


Jade, AndreeaT, daca acele apartamente au fost asigurate nu-i iau oamenii banii inapoi?
Mai, apartamentele aste in blocuri noi....Cea mai amre teapa...Nu am vazut un bloc facut de Ceausescu care sa arda in felul ala.Daca sunt facute din beton.... ce sa arda?Daca se ardea instalatia elecrica, se ardea si gata nu lua foc apartamentul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:


Neata

La noi ploua, e atat de urat si n-am chef de nimic
Si Noura se mai trezeste o data pe noapte ,dar cand ma aude sau vede,se culca inapoi


Jade, da-i sa pape normal incet ,incet ii introduci alimentele inapoi









Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach , sunt doua cartiere de blocuri ale aceluiasi dezvoltator si sunt f aproape unul de celalalt
eu am in primul , Andreea in cel de al doilea
sunt identice si cand am vazut la tv , pana sa spuna ce si cum , sa ma ia cu lesin si alta nu
oricum , am avut pielea zbarlita pe mine toata ziua
referitor la asigurare , teoretic da , ar trebui sa primeasca despagubire
DAR depinde la ce firma au asigurare , ca unii sunt tepari , altii te despagubesc dupa ani de zile ,nu primesti atat cat ai investit , etc nu este atat de simplu
si pana atunci ce fac oamenii saracii ??
chiar citeam azi in ziar , de o familie cu un ap acolo , cu credit bancar , careia banca le luasera banii pe asigurare dar plata catre asigurator nu o facusera si polita intrase in vigoare de ieri , deci oamenii astia au pierdut tot

cu mancare lui T , pai da , ii dau sa pape normal dar vreau sa introduc alimente treptat si cele cu mai putin risc
nu vreau sa i bombardez dintr o data stomacul cu de toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Offfffff, saracii de ei.

Eu i-am dat Anastasiei normal.Daca a vrut i-am dat.Un fruct, ciorbita, iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Eu i-am dat normal cate un pic din fiecare,dar incearca sa nu-i dai cartof ,brocoli,conopida nicio leguma cu seminte sau care sa fermenteze,apoi la fructe stii,nu pere,prune ,piersici etc etc




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput