Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 20

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

si la noi a fost o noapte nasoala :(. Dupa baita, masaj si masa de seara a adormit super bine la 22:30, dar pe la 1 noaptea m-am trezit in plansete. N-a fost chip sa mai adoarma pana la 2:30, desi am luat-o in brate, am plimbat-o prin casa, am leganat-o pe perna . Niciodata nu a facut ea asa. Se mai trezea dupa suzeta uneori, dar adormea la loc in 5 minute.
Dimineata avea o stare subfebrila (37,9) si acum ma chinui sa o adorm. Mi-e sa nu o ia raceala, offf Doamne! Eu sunt si acum racita rau, cu nas infundat, stare proasta si m-a luat si tusea.

In alta ordine de idei, azi i-am mutat patutul pe treapta de jos ca mi-era sa nu il incalece. Insa acum mi se pare asa simplu si auster.... am o protectie din aia alba, simpla si un carusel, dar parca as mai vrea sa mai pun ceva pe acolo... Voi ce decoratiuni aveti la patut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauritasmile spune:

Buna dimineata fetelor!
Daniela imi pare tare rau de raceala. Citisem undeca ca e bine sa o alaptezi mai des ca si-ar reveni mult mai repede.
Pt tine incearca o doza crescuta de vitamina C. La mine a mers de minune (si eventual ceai cu miere pt gat).

Fetelor ce stiti de cele 30 de zile de CIC luat de tata. Sunt obligatorii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Happy: tot asa, ma doare gatul (mai ales ca a trebuit sa vb tare sa ma aud la nunta) si curge nasul. Ma bazez pe alaptat si sper ca starea subfebrila si iritatia Biancai e de la gingii, ca vad ca acum nu ma mai lasa sa bag degetul sa o masez, tipa instant cum incerc ceva, si picaturile de D3 abia i le-am dat. Vad ca deja ia si sotul sper macar ea sa scape.
Daniela: in afara de protectie (a mea e putin colorata) si carusel eu mai am cate o jucarie in colturile patului. Are dreptate Lauritasmile cu alaptatul, cand a facut febra Bianca de la vaccin cum o alaptam cum scadea, iar crestea si tot asa, o puneam la san, si asa am scapat de dat tratament
Lauritasmile: nu stiu cum e acum ca s-a mai schimbat cate ceva, dar parca inainte nu era obligatoriu sa stea si tata acasa, dar mama trebuia sa se intoarca cu o luna mai devreme si daca nu statea tata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Salutare!

Ce de virusi pe-aici!
Si pe mine ma cam luase raceala dar am bagat repede niste eferalgan si lu asta micu niste oscilococcinum si e ok. Eu ii dau oricum 1 doza pe saptamana in perioada asta sau cand imi aduc aminte daca uit.

Daniela: uite, la mine treaba cu sanii e cam asa: cand am redus alaptatul sa-mi vina menstra la fel am ramas fara laptic si aveam sanii moi, practic ziceam ca nici nu mai are ce suge, dar dimineata si seara si chiar noaptea trahgea ceva.
Noaptea se aduna.
Apoi de frica sa nu piara am luat 2 zile Nutrinatal si deja aveam doua balerci de lapte.
Acu, e normal ca sanii sa nu mai fie beton caci fluxul s-a reglat si odata cu diversificarea bebe nu mai suge mult sau deloc la o masa.
Si daca dintr-odata nu-i mai dai la o masa lapte iarasi nu-i placut. Laptele de la masa aia ramane in san si plus ce se mai adauga pana la masa urmatoare. De asta se incepe treptat cu papica si se scade alaptatul treptat.
Al meu si acum suge la 1 h dupa masa ca asa doarme. Vorba sotului"o sa fie jale cand oi intarca". Stiu ca sunt sora cu Ronina la treaba asta. Numai ca Victor papa bine ce-i dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Hello Ladies.
Am pus doua poze pe picasa cu ganglionul supraclavicular al lui Mihaita. Asta este rezultatul imunizarii cu bcg-ul. O sa incerc sa i pozez si pe ceilalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Am fost acum pana in unirea si am gasit protectii laterale pt patut, 2 la set, 180 x 43 cm, dragutele, cu Tom&Jerry, 75 ron.

Eu i-am dat o doza de nurofen dimineata lui Betty si acum vad ca e super ok. :) Eu tot rau ma simt dar nu conteaza, macar ea sa scape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Ce scaune auto aveti sau veti lua? Eu as vrea unul sa se incline si pe spate spatarul sa doarma in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Amy, a mea deocamdata sta mai mult in scoica. Pentru o masina i-am luat deja asta:
http://www.kreisdesign.ro/produse/227-fotoliu-first-class-plus.html

iar pt a mea o sa ii iau asta:
http://www.kreisdesign.ro/produse/93-scaun-auto-evolva-1-2-3-plus.html

Mie mi se pare ca in scaun sta mai bine decat in scoica. Dar nu eu nu am vazut pana acum niciunul care sa se lase complet pe spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

pfoaaaa, Betty a facut 39,5 febra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daniela_F_79

pfoaaaa, Betty a facut 39,5 febra

Mami de Beatrice Ioana - 5 martie 2012


Aoleu, suna pediatrul! Sper sa scada repede...

Mergi la inceput