Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 20

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

7 luni, 70 cm si 7,050 kg. Si 2 dinti. 400g si ceva + fata de luna trecuta, in schimb nu a crescut asa mult in inaltime. Cam asta e bilantul nostru. DPDV motor vad ca se dezvolta ok, asa ca incep sa nu-mi mai fac multe griji legate de greutate. Am pus un filmulet pe fb cum face si zice "tai-tai". Eu tusesc intruna, nu prea am chef de nimic, dar pe voi va pup!

PS: La multi ani, Andi dragalas!

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Bilantul nostru la aproape 6 luni, 69 cm, 8200 g, 2 dinti .
Haydee ma bucur ca ai revenit printre noi. Te rugam sa fii mai activa in clasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

A propos de intalnire, eu in 3 nov sunt nasa in Bucuresti, daca s-ar face atunci, ar fi super. Oricum, pare destul de complicat, ca sunt mamici din TM, SM, CJ... e departe...

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna fetele,

La multe lunite Natalia, Maria, Edu, Victoras si Euan!
Chito pe mine m-ai bagat in ceata , cand e nascut Edu? nu pe 4?
Cristina e buna ideea ta, ce-as vrea si eu sa vin la intalneala, dar poate ne mai organizam si la anul cand venim si noi in tara
Cristina, Anca si Chito felicitari pt bilanturi!
Haydee de data asta se iarta dar te rugam sa fii mai prezenta

Pupici, ma apuc de facut capitol nou

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Capitolul 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

Tovarasa, tovarasa Cristina (ca am facut scoala generala pe vremea lu' impuscatu') in principiu m-as baga la intalneala, dar pune-ma cu tentativa, ca weekend-urile sunt programate

aaa, apropos de dintisori: la noi nimic inca, doar isi mai freaca gingiile din cand in cand si isi mai face masaj cu cate o jucarie de dentitie

azi Elena a papat carnita pentru prima data - n-am mai avut rabdare pana marti, mi se pare ca piureul ala de legume n-are nici un haz asa simplu; gaina de tara, proaspat taiata, doar ca am fiert o bucatita de carne vreo 3 ore; si nu m-a dus mintea sa fierb si pentru maine ; a fost delicioasa, a papat aproape tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutu81 spune:

Ma scuzati ca dau buzna peste voi, as avea o rugaminte.
Sunt o mamica a doi copilasi, unul de aproape 4 ani (in ziua de Craciun implineste 4 ani) si a unei fetite de 2 ani. M-am inscris in concursul unisol cu 2 poezioare. Va rog daca nu e prea mare deranjul sa imi acordati un vot. Poeziile sunt pe pagina 17 si respectiv 18, user . Multumesc din suflet si multa sanatate piticotilor si sa va aduca numai fericire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Cristina au nu pot veni, dar e ok initiativa ta. Mergea si la Brasov, la aer curat...

Daniela eu biscuiti ii dau de la Hipp dar ii musca cu gingia , insa ii rad/blenduiesc cu fructe dimineata cate 2 buc.Mai ingroasa putin si mai taie din greata fructelor. Eu amestec asa: juma piersica+putina banana+1 pruna +2 biscuiti+1 lingurita cereale fara lapte. Poti face cum vrei.

Multumim de urari si urez si eu asemeni strengarilor nascuti azi.


Mergi la inceput