Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele,

Noi ne-am vaccinat ieri ...de 4 luni ...am fost la medlife caci DSP Prahova bineinteles nu are.... cateodata simt ca Dsp e ca un om care e asaltat de cersatori(zice ca nu are marunt desi are). Sincer m-am dus cu sufletul cam strans ...deoarece la cei cu intarzieri este posibil ca vaccinul sa stearga bruma de achizitii pe care o are. Azi mergem la kineto sunt curioasa cum se va comporta.

In rest ce sa va zic...drumul de intoarcere a fost un cosmar..am oprit de 2 ori ..o data la Saftica si o data in Ploiesti Edu s-a trezit urland si se calmeaza doar daca il iei in brate... trezit impropriu zis ca plangea urat cu transpirat si inecat cu ochii inchisi ..asa ca tb luat in brate si trezit si plimbat..
Ar fi fost fun dar deja era ora 20.00 Edu urlase pana am oprit si batea vantul sper sa nu raceasca.
Da si sotu ca de obicei un mare ajutor.... eu ii zic opreste...el dai ceai ...baga-i suzete... fa-i fete-fete..Edu urla din gura de sarpe...si eu eram pe post de retardata...daca puteam sa-l calmez altfel o faceam doar nu-mi place mie sa oprim aiurea..asa ca pana a inteles ca tb sa opreasca a mai condus 2 km..si cand il ridica pe Edu din scoica..." a transpirat baiatul...trebuia sa-mi spui sa dau drumu la aer mai tare".

Intr-o nota pozitiva ieri ne-am plimbat prin Parcului Circului de stat ...lui Edu i-a placut maxim ...apa curgea...a vazut ratele( eu i le-am aratat..el zambea...sper ca le-a vazut???)...si tot cainii... toatele doamnele in varsta ii zambeau ..la unele le zambea si el.

Va pup ca se mataie printul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Lady x:am facut trecere la LP nr2 treptat dar nu ca am vrut cu asa a picat. Mai aveam o punga nr 1 si trebuia consumata. Inca nu are 6 luni dar i-am dat ca al meu flacau greu il saturi de acum.

Dana: de ce gauresti tetine? Alea de la Avent sunt destul de mari sau la Nuk mai erau in forma stea mai largi.
Al meu transpira groaznic si la san si la biberon chiar daca ii curge bine. Depune efort, e normal.
Mai rau a afost azi noapte ca voiam sa-l tin cu caciulita din aia subtire si sugand a transpirat si i-am dat-o jos.

Kovacsc: eu am lucrat intr-un SH cu ani in urma sa am bani de facultate si hainutele alea daca vin din afara stiam ca la vama undeva is stropite cu tot felu de chestii pentru prevenirea intrarii in tara a unor boli. Acu nu stiu, eu una ori ii iau noi ori deloc daca va costa mult. De la prieteni iau si nici macar de la toti . Si la cate promotii sunt acum la hainute nu stiu daca merita. Repet , e doar o parere.

Chito de ce ati ajuns in Bucuresti? Nici noi n-am avut vaccin la 4 luni si la 5 luni fix mi-am cumparat eu Pentaximul si l-am facut la dispensar unde a trecut acolo "achizitionat de mamica". Banuiesc ca acum trebuie sa anunti acolo. Edu vede foarte bine, si poate ca asta ii trebuie, varietate sa se bucure de rate, berze si mai stiu eu ce.
Eu stau la curte si avem oratanii, vaca, gaini, vitel, pui, porci, caine, pisica. Aveam si cal daca mai traia socrul meu. E foarte bucuros ca a descoperit caine si pisica si aseara a vazut si vaca cand o aducea de la pascut. Inca nu l-am dus la grjd ca nu-mi place mie ca miroase dar o sa le vada si pe restul.Momentan urmareste pisica ca i-ar prinde coada
Succes si pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Mirela nu m-am suparat deloc stai linistita doar te intrebam, ma gandeam ca sti tu ceva si nu vrei sa ma speri. Tocmai de aceea m-am uitat si eu pe la diverse hainute noi, am vz ca tu ziceai de HM sa vad preturile, nu erau chiar de speriat.
La Chicco am intrat zilele astea eram in drum si am vazut un combinezon/overall sau nu stiu cum ii zice care costa intre 300-400 lei. Daca mi-l face cineva cadou il trimit cu el inapoi la magazin, este un pret incredibil de mare.
Amy asa este, am mai auzit si eu ca sunt stropite. Pana acum i-am luat vreo 5 produse, sper ca nu a patit nimic de la ele . Am avut atatea hainute ca puteam sa o schimb de 5 ori pe zi si oricum sunt cateva pe care nu le-a imbracat ca la inceput ii erau mari si era prea cald si acum este frig dar ii sunt prea mici. Pt Karina as cumpara acum si de 800 lei toata indemnizatia, pt mine nici nu ma mai uit, doar ca nu este posibil. Imi place la nebunie shopingul insa asa se duc bani ca acolo unde este posibil trebuie sa am grija.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Amy, pai nu am vazut, sa fiu sincera, tetine asa largi cum imi trebuie mie... Am taiat din alea cu o gaura, de nou nascut, ca si asa n-aveam ce face cu ele.

Chito, ufff, imi pare rau ca Edu a fost asa marait.. De DS nu mai zic nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Dana, si a mea transpira...fleasca. Cand suge. Nu cand papam cu lingurita. Dar la noi in casa inca e caaaald, 28-29 de grade, si aer conditionat nu mai am . Cand am fost la ai mei (24-25gr) s-a vazut diferenta, nu a mai transpirat asa.

Fetelor, Dana nu are nevoie de tetina cu gauri mai largi, ea are nevoie de tetina cu gauroaie , sa treaca usor piureul prin ea, deci imaginati-va, gaura in toata regula, nu cred ca se vinde pe la magazine.

De mult voiam sa va povestesc dar tot uit, eu la baita o clatesc cu dusul iar ea se uita cu maaaare interes la el, vrea sa prinda apa si nu merge :)) dar se chinuie in continuare. E simpatica tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dorina, la toate firmele care au vanzari on line e normal sa poti plati cu cardul sau la curier ramburs.Nu stiu cum e la Farmacia tei, dar mai bine suni inainte sa faci comanda.Eu cand am luat de la ei nu imi mergea cardul ca trebuia sa-l inrolez la nu stiu ce program de plati sigure un procedeu mult prea alambicat...si am preferat sa merg la ei la mag bebe-tei sa-mi iau personal coletul gata comandat pe net
Dana, si al meu transpira fff tare la cap cand suge...zici ca-i scos din cada...dar nu imi fac probleme, ca asa a fost mereu
Ronina, foarte frumoase pozicile...si pareti toti foarte relaxati.Unde anume ati fost in Turcia?la ce hotel ati stat? imi place mult poza cu voi doua in baldachin, dar si cele cu tati si Bianca in apa
Lelu, din ceea ce zici, ma duc cu gandul la greva suptului,dar eu stiam ca se manifesta la bebeii alaptati la san- poate te lamuresc celelalte fete sau pediatrul fetei. De cat timp dureaza programul asta si mesele reduse cantitativ?
Am si eu o intrebare: Ai vostri bebelusi au ganglioni proeminenti in spatele urechiuselor?(se simt la pipait ca niste galme)

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dana si David e transpiracios, iar cand era bebe si sugea se facea leoarca (si pt ca are nasucul f mic si facea un efort in plus sa respire in timp ce sugea). Matilda in schimb a transpirat doar cand erau caldurile alea f mari si daca o imbrac eu aiurea prea gros.
Legat de jucarii eu ma felicit ca nu i-am luat conforter-e (avem 2 primite, dar cred ca sunt singurele jucarii pe care le ignora total) in schimb pe post de conforter la ea sunt prosopelele de la Ikea, pt ca le-am tot folosit la alaptat si ii place sa le mangaie si sa le tzocaie gatatoarea aceea colorata.
Miha la noi David are ganglionii mai umflati dar nu chiar in spatele urechiusei ci mai la ceafa.
Chito eu ti-l bat pe DS daca-l vad. Bietul Edu, stiu prin ce treceti pt ca la noi e cam non-stop asa cand mergem cu masina
La noi Matilda musca RAU. Ma ia cu frig cand ma gandesc cum o sa fie cand ii va creste si dintisorul de sus (e suficient unul sa capsese sanatos)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Chito, imi pare tare rau ca in continuare drumul cu masina e un cosmar...sper sa se obisnuiasca repede cu ideea ca uneori mai trebuie mers si cu masina;

Ronina, super pozele! ce relaxata e in apa ... si ce mult s-a schimbat de cand ne-am vazut!

Noi raportam o noapte tare nasoala ; seara a fost ok, si pe la 23 s-a trezit... cu nascul infundat, abia respira, si fonfaia intr-un hal. Ciudat e ca nu se vede nici un muc prin nasuc, doar se aud. Am incercat aspirat, curatatcu solutie de apa marina... am reusit doar sa o facem sa planga foarte tare, dar nici o amelioarare pentru nasuc .
Pana la urma a reusit sa doarma, s-a mai trezit de 2 ori... acuma parca este un pic mai bine.
Nu stiu daca de la cresa sau pur si simplu e sezonul pentru astfel de tampenii, dar imi pare asa de rau de ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dia, sanatate multa Laviniei! tinem pumnii sa treaca repede
La noi a trecut deja, se pare ca n-a luat viroza de la Rares, iar mucisorii au fost doar o noapte mai nasoi, dar am observat ca daca am dormit impreuna si l-am tinut imbratisat si ridicat pe perna mea, a putut respira mai bine si s-a putut odihni
Tala, si la noi sunt mai spre ceafa, nu chiar in spatele urechii, m-am exprimat gresit.
Parca Mihaita al lui Niko are ceva probleme cu ganglionii sau ma insel?
Niko, imi poti spune ce are si cum ai descoperit?
Ma apuca nebunia aia nasoala, daca dupa o operatie, mai urmeaza alta...sa mai fie alte probleme si cu ganglionii

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Miha, ai pm. Pup.

Mergi la inceput