Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Anitta nici noi nu facem botez mare. Pana la urma cred ca il facem pe 20 ca sa avem totusi 2 saptamani sa ne dumirim ce si cum. N-o sa avem invitati multi, dar fotograf as vrea pentru la biserica sa avem amintire. Dupa biserica ori mergem la un restaurant ori la noi acasa, vedem cati oameni ar fi. Dar cred ca rezervam ceva mese pe undeva.

Addya cum ziceam mai sus, nu o sa facem cine stie ce si nici nu avem timp de invitatii si altele. Multumesc pentru oferta!

Elena nu m-am suparat ca ai intrebat. Am inteles de ce ai intrebat. M-a deranjat ca dupa ce am explicat s-a tot insistat pe tema asta. Si n-am inteles de ce nu era clar ca pur si simplu la noi e rece. De fapt e rece afara si in Bucuresti la 8 dimineata cand imi iau eu micul dejun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

Multumesc mult pentru info! sunteti foarte dragute. va urmaresc de ceva timp povestile de viata :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

anitta,despre ce tratament homeopat ziceai tu acolo?mie pediatra mi-a recomandat metroclopramid picaturi,una inainte de fiecare masa.binenteles ca nu i-am dat,oricum Darius mananca atunci cand are el chef,cateodata si din ora in ora.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Aever,

Dragelor Andra, a parasit grupul de pe facebook pt o perioada de refecare, acum nu stiu daca o sa intre pe forum. Oricum o asteptam cu drag inapoi.

Addya, bine ai revenit, multi puoici mezinului Darius. Mai daca nu ma fel pana la ultima eco a fost fetita nu? Sper sa nu te confund!!! Cum a fost acomodarea?

Haideti sa va dau vestea cea mare!!! CRISTIAN ARE 2 DINTISORI ACUM!!!! I a spart si celalalt de jos in dimineata acesta. Mai sunt atat de mandra de odrasla mea iubita de nici nu va imaginati.:))))

Acum am si eu o intrebare la cine stie sa raspunda, poate Virgi stie mi multe. Eu sunt ingrijorata ca ii dau prea mult calciu de aici ma gandesc ca poate de aia i au erupt si dintisorii asa repde unul dupa altul. Are vreo legatura sau sunt paranoia????

Pupici dragelor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Elena, de obicei o imbrac cam la fel de subtire ca si pe mine. Azi, de exemplu, a fost o zi foarte frumoasa, a avut body cu maneca scurta si rochita, fara ciorapei, fara sosete, in picioarele goale, fara palarie sau caciula. In parc insa am vazut o multime de copii cu maneca lunga si chiar cu haina peste bluza, in timp ce parintii lor erau in tricou si pantaloni scurti. Cel mai gros am imbracat-o cu body cu maneca scurta, bluza, hanorac, strampi, pantaloni sosete, papuci, caciula. Si invelita cu o paturica. Dar era foarte frig, si eu eram imbracata bine. Asta cred ca o singura data sau de doua ori s-a intamplat pana acum, am avut noroc ca vara a fost frumoasa in cea mai mare parte. Daca suntem cu caruciorul si vine vijelia sau ploaia, nu o imbrac mai gros, ci ii pun protectia de ploaie, care o protejeaza bine. Vezi ca in manduca nu trebuie sa-l imbraci prea bine ca se incalzeste, sa nu planga de cald. Ieri ii dadusem peste body cu maneca scurta un hanorac subtire si se apucase de scancit. I l-am dat jos, desi nu era chiar cald ca azi, batea un vanticel rece de munte. Avea niste pantaloni subtiri din panza care se ridicasera pana la genunchi, iar gambele ii erau reci recisoare, dar la spate ii era cald. Eu intotdeauna pe M il verific daca ii e cald sau frig bagandu-i o mana pe sub bluza, in spatele gatului. Niciodata nu m-a inselat modul asta de verificare. Daca e fierbinte, chiar daca afara e rece, nu ii pun inca o bluza pe el, il las asa, sa nu transpire mai rau. Despre costumul de iarna nu stiu ce sa-ti spun, inca nu-mi dau seama cam pe cand ar putea fi folosit. Probabil pe la 7 grade, io stiu...

Addya, remediul homeopat se numeste aethusa cynapium 30CH. Inca nu l-am procurat, luni o sa-l am. Iulia nu mai varsa asa de mult, azi maxim de 15 ori.
Virgi se distreaza cred acu'.
Fetili, da' Diana pe unde-o mai fi?...
In seara asta imi vine sotu-acas'. Yupyyyyy! Nu-i vorba, ca maine si luni are foarte multa treaba, dar macar un pic sa ne vedem si sa ne giugiulim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Joana, daca vorbesti cu Andra, transmite-i salutari de bine si drag de la mine.
Felicitari pentru dintisor! Dar de ce ii dai calciu, i-a iesit calcemia prea mica? I-ai facut ceva analize? Mie mi-a zis sa-i fac hemoglobina sa vada daca ii da fier, dar uite ca n-am facut nika inca, mai asteptam sa mai creasca puiuta.
Eu n-am nici o asteptare prea mare in legatura cu iesirea dintilor. M-as bucura sa iasa mai tarziu, sa se schimbe cat mai tarziu in cei definitivi, dupa 7 ani, sper. Baiatului i-au iesit primii la 9 luni, iar cei definitivi dupa 6 ani. Nu cred ca e o problema ca ies odata sau la distanta foarte mica de timp unii fata de altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:

Poftiti la casuta noua aici

Mergi la inceput