Prostia Omeneasca

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Eu am o nedumerire. Daca Adam si Eva au fost facuti asa cum spune Biblia, de ce in toate reprezenarile grafice amandoi au buric?

E un bug de design, pe care Designerul l-a transformat apoi in feature.


Aha, clasica zicere: "it's not a bug it's a feature'.




'Cos what I feel is the only truth for me


Deci am gresit in tot acest timp... pana la urma Steve Jobs era God?!! Ahhhh voi plati scump pentru fiecare data cand l-am facut impostor, fanfaron, megaloman... iertare!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Eu am o nedumerire. Daca Adam si Eva au fost facuti asa cum spune Biblia, de ce in toate reprezenarile grafice amandoi au buric?




'Cos what I feel is the only truth for me



pentru ca in reprezentarile grafice nu au fost ei cei care pozat?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Eu am o nedumerire. Daca Adam si Eva au fost facuti asa cum spune Biblia, de ce in toate reprezenarile grafice amandoi au buric?

pentru ca in reprezentarile grafice nu au fost ei cei care pozat?!

Trebuia sa pozeze cineva? Pai nu umbla vorba-n targ ca pictorii de biserici au inspiratie ... divina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

in care targ umbla vorba? ca in targul meu umbla pictori de biserici care au darul de a picta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui gabidaniela

Citat:
citat din mesajul lui oanap85
...a demonstrat ca viata a luat nastere la inceput din energie si apa si asa s-au format ceva(nu am retinut ce ),apoi dinozaurii ,maimutele si apoi noi



Deci tu zici ca dinozaurii nu au existat?


Deisgur ca nu au existat, in biblie nu sunt mentionati, deci nu au existat. Pe mine ma distreaza cum se combate ideea evolutionista cu emoticoane de astea , dar se ia ca axioma ca toti ne tragem din Adam si Eva, care au avut printre altele 2 baieti, ce s-au dus pe pamant unde s-au intalnit cu sotiile lor ... care erau fetele ... cui?! Sau suntem toti stra-nepotii unei familii de incestuosi? Si daca toti ne tragem din Adam si Eva, de ce unii sunt negri, unii galbeni, unii albi?
Dar desigur, teoria evolutioniste este o prostie ...




'Cos what I feel is the only truth for me


Laura, din pozitia ta de moderator, e posibil sa faci ceva sa pot da vreo suta de aprobari mesajului tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanap85

cand am spus ca e o prostie ...m-am referit doar ca e o prostie sa scrii la un subiect despre religie cand cei care scriu acolo sunt atei ..aa,si ei singuri au spus ca nu cred in Dzeu..si de ce deschizi un subiect despre religie daca nu crezi in Dzeu?la ce se asteptau sa se scrie ..despre dinozauri?
vad si eu ca se plang parintii ca e obligatorie ora de religie dar nu fac nimic in legatura cu asta..poti face o cerere prin care sa soliciti ca nu esti de acord si cu asta basta..de ce sa ceri sa nu se mai faca ora de religie?(caci despre asta era subiectul)altii ca mine sunt de acord ...
faptul ca ei cred sau nu ,nu este problema mea cel putin,poata sa creada in dinozauri in extraterestri,in ce vor ..insa are dreptul fiecare sa-si spuna parerea..ce se asteptau?ca fiecare sa zica ca nu este de acord cu ora de religie..?nu se poate

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/


Eu nu inteleg de ce crezi in Dumnezeu, dar nu in extraterestrii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui patou

Citat:
citat din mesajul lui gabidaniela

eu tot nu am inteles daca credinciosii cred sau nu in dinozauri...


eu ma gandesc ca au disparut doar pentru ca Noe nu i-a luat si pe ei in corabie.



www.pasipecaleacredintei.wordpress.com" target="_blank">pe cont propriu




Noe nu era nici macar 'gandit', daramite conceput pe vremea dinozaurilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Eu am o nedumerire. Daca Adam si Eva au fost facuti asa cum spune Biblia, de ce in toate reprezenarile grafice amandoi au buric?




'Cos what I feel is the only truth for me


Pentru ca aceste reprezentari grafice sunt moderne, nu au fost desenate de Adam si Eva pe peretii raiului. Ca daca ei isi faceau auto-portrete poate nu isi puneau buric. Ca si cu Biblia, scrisa de oameni din timpuri moderne, ca Adam si Eva nu au scris niciunde ca ei sunt singurii locuitori ai pamantului si viata lor in Rai era nu-stiu-cum. Toate sunt inventiile omului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

era un banc care imi placea mie sa il spun colegilor de la fostul loc de munca (eram singura femeie programator intr-o gasca de baieti): "De ce a facut Dumnezeu intai pe Adam si apoi pe Eva? Pentru ca orice artist inaintea unei opere de arta desavarista face o schita."




'Cos what I feel is the only truth for me


"De ce a facut Dumnezeu intai pe Adam si apoi pe Eva? Ca sa apuce si Adam sa vorbeasca."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanap85

mariu,laura ...funny
dar as vrea si eu sa intreb
daca omul se trage din maimuta de ce nu evolueaza si maimutele din ziua de azi?

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/



Chiar crezi ca nu? Eu ma uit la cate unu' si zau ca ma face sa cred ca e prima generatie evoluata din maimuta... iar daca mai si deschide gura sa vorbeasca, ma indoiesc de cat de 'evoluat' e. (E o gluma, va rog sa o luati ca atare).

Mergi la inceput