Delfinasi jucausi de iulie-august (92)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mara a avut la botez rochita alba, lunga, in stil catolic. A fost ideea nasei, eu am fost de acord. Toata lumea a fost impresionata de ea. O am acasa :)
Ah,la mara mi-a facut nasa doua seturi de cearceaf de pat si fata de perna si prosopele.
La radu mi-a dat o plapumioara pictata manual. Foarte draguta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Otilia deci ti-ar surade un city break cu fetele?. eu studiez problema, prietenele mele erau incantate de idee. dar trebuie sa ma lupt sa le adun/organizez


de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Adriana ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Ochidut ce ai in minte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:



am net, am net!

ne-am mutat, sper sa va povestesc cat de curand!


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

si daca tot nu am net, nu am somn . am adormit intre fete, cu motanul pe picioare, asa ca acum is cu gatul stramb . dar tot in forma sa dau o cafeluta mare si buna pentru toate mamicile dragi

ieri am lucrat doar 2 ore din motiv de furtuna, asa ca azi recuperam. dar asa bine am lenevit ieri doar eu cu tati acasa pana la ora 14 , am uitat cu desavarsire cum e . desi mai aveam de aranjat una-alta, dar despre asta va povestesc in curand. foarte curand

nu am citit din urma decat pe sarite, o pup tare tare pe ilinca . felicitari!


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Rodyka, sa iti fie de bine leneveala si sa aveti numai clipe frumoase in noua voatra casuta

Racusor blue air are bilete in febr cu 69 lei. o destinatie mai de fete, nu o capitala, pt ca nu as putea sa merg fara P

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Hello fete dragi,

Va multumesc din suflet pentru urari, m-ati impresionat foarte tare Va pup si va imbratisez pe toate
Eu ii multumesc lui Dumnezeu ca ma simt mult mai bine la sarcina asta decat la cealalta...adica imi e greata, dar suportabil. Uneori si uit ca am un samburel in burta
Noi suntem singuri acasa de o saptamana. Abia astept sa soseasca tati maine ca deja piticania imi scoate peri albi cu incapatanarea lui Orice plecare de acasa trebuie pregatita o juma de ora: nu vrea pantalonii cutare, vrea doar altii care de obicei sunt de purtat prin casa, face mofturi si la sosete Nu mai zic de pantofi, are o pereche ce s-a descusut si dezlipit deja de atata purtat si nu vrea nicicum sa renunte la ei. I-am luat altii noi, pe care i-a purtat o singura data si nu-i mai vrea. Voi aveti probleme din astea?

Oana musai sa dai un telefon cand mai veniti la Cluj, sa ne vedem. Tot am sperat ca se intampla vreo minune si ajungeti la MI3
Paula trebuie sa te pui bine cu barza si sa insisti, ca vine sigur. Las' ca iti explic eu week-endul viitor cum s-o abordezi
Rodi sa fiti fericiti in casuta noua si sa va bucurati de ea. Asteptam poze.
Crispro sper ca e mai bine Vladut. cretulinul.
Michelle sa va fie de bine botezul. Dumnezeu sa binecuvanteze micuta crestina. Pozele sunt superbe
Ochidut, sa treaca repede week-endul asta ca stiu ca aveti multa treaba!

Si apropo de botez, acum si la Cluj s-a cam renuntat la ritualul turnarii apei pe cap in favoarea imbaierii in cristelnita. Nu stiu cum e in alte orase din Ardeal dar la noi s-a schimbat arhiepiscopul anul trecut si a cam impus modificarea asta. In rest, ritualul la noi e cum a zis ooana + cana de botez (eu am gravat-o cu numele copilului) si busuioc, daca se boteaza prin turnarea apei pe cap.
Noi cand am botezat in ianuarie, am luat asa: pentru biserica - hainute cu care l-am schimbat pe copil dupa imbaiere, inclusiv pachet de pampers, prosop mare, prosop mic, plapumioara, cutiuta pentru pastrat parutul, lumanarea si panglica. I-am mai dat cadou o icoana pe care am sfintit-o la botez, o biblie pentru copii, o plasa de haine si darul (500 de lei, ca intrebai, ooana)

Merg sa fac o praji cu mure si sa mai strang de prin casa. S-aveti un week-end minunat!



Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ilinca, da. Noi avem probleme cu imbracatul copiilor. Radu e mic si doar urla, dar mara si fuge :))) am renuntat la pijamale pt ca altfel isi petrecea ziua in ele. Seara la culcare ii dau haine de casa, curate si ramane toata ziua cu ele. Cand e de plecat, ii ofer doua variante de hainute potrivite vremii si isi alege. Dar tot cu scandal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Alice, ce frumos cu rochita lunga de botez

Si Larisa fuge cand sa o imbrac

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput