Delfinasi jucausi de iulie-august (92)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Coteasca- Argus se cheama berea si e la doza roz cate 4 buc
mie nu prea imi place berea...doar astea cu lamaie sau zmeura
Nu cumva face alergie Tudor la LV l-ati testat?

Michele- noi cand mai iesim amandoi fara copii parca nu stim ce sa facem asa singurei
Am reusit sa vad toate pozele de la botez... superbe printesele...frumoase si cuminti

Azi merg cu Antonia la stomatolog il iau si pe David cu noi sper sa fie cuminte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Racusor ,mergeti in parc sa pictati?unde?sunt mese?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010







Denisa, da, sunt mese cu scaunele in parc, platesti 15 lei pentru o figurina (pe care o iei acasa) si iti da pensule si vopsea (din alea washable) si stam acolo si pictam...daca ai terminat o culoare, iti umple din nou paleta de culori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

neatza si de la mine!
ca servesc cu o cafeluta si un croissant cu unt!
am avut o noapte tare agitata!am mers week asta la campulung si lui tudor iarasi iau aparut bubite si saracutul s-a scarpinat toata noaptea, off a fost tare agitat!
de dimineata am zis sa-i dau lapte cu cereale si sa pun si niste seminte de in. zis si facut, la un moment dat in timp ce-i dadeam sa pape ma uit mai bine in castronel si cum eram si eu si tudor choiri de somn, vedeam semintele alea de in ca pe niste gandacei mici cu muuulte picioruse, iau o samanta din castron si ma uit atent la ea, o studiez bine,o rup in 2, o analizez, tudor se prinde si el ca ceva nu e in regula, pana la urma era doar imaginatia mea de adormita si tudor a renuntat sa mai pape cerealele cu lapte, asa ca i-am servit un iaurtel si am plecat la cresa si eu la serv.
Rody, sa va fie de bine mutarea
Bambo, bine ca ne-ai zis de bere, o sa merg si eu azi sa caut sa-mi iau, dar cum se cheama???
va poop

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor


coteasca, acum o luna i-a iesit si Andrei bubite multe, pe spate, mici si uscate si avea niste mancarimi de nici nu putea dormi. am fost la pediatru sa imi dea ceva sa ii amelioreze mancarimea si mi-a dat o crema, Optiderm se numeste, dupa 2 zile nu mai avea nici o urma de bubita.
poate so fi gasind si la noi la farmacii,nu are antibiotic nimic in ea, e anume pentru copii si scrie ca e si pentru dermatita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

021.310.18.89, la farmacia academiei.ei ti-l pot aduce,altfel, nu e pe plaiurile mioritice optidermul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

neatza si de la mine!
ca servesc cu o cafeluta si un croissant cu unt!
am avut o noapte tare agitata!am mers week asta la campulung si lui tudor iarasi iau aparut bubite si saracutul s-a scarpinat toata noaptea, off a fost tare agitat!
de dimineata am zis sa-i dau lapte cu cereale si sa pun si niste seminte de in. zis si facut, la un moment dat in timp ce-i dadeam sa pape ma uit mai bine in castronel si cum eram si eu si tudor choiri de somn, vedeam semintele alea de in ca pe niste gandacei mici cu muuulte picioruse, iau o samanta din castron si ma uit atent la ea, o studiez bine,o rup in 2, o analizez, tudor se prinde si el ca ceva nu e in regula, pana la urma era doar imaginatia mea de adormita si tudor a renuntat sa mai pape cerealele cu lapte, asa ca i-am servit un iaurtel si am plecat la cresa si eu la serv.
Rody, sa va fie de bine mutarea
Bambo, bine ca ne-ai zis de bere, o sa merg si eu azi sa caut sa-mi iau, dar cum se cheama???
va poop

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor


coteasca, acum o luna i-a iesit si Andrei bubite multe, pe spate, mici si uscate si avea niste mancarimi de nici nu putea dormi. am fost la pediatru sa imi dea ceva sa ii amelioreze mancarimea si mi-a dat o crema, Optiderm se numeste, dupa 2 zile nu mai avea nici o urma de bubita.
poate so fi gasind si la noi la farmacii,nu are antibiotic nimic in ea, e anume pentru copii si scrie ca e si pentru dermatita.



Cum e cu burtica??

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

bambo, multumesc de raspuns cu berula
fetele, tudor face alergie doar cand merge la zona de munte, la mare nu face nimic. am mers cu el si la balea lac, alta zona de munte si a facut si acolo alergie, am eliminat cam tot de pe lista, lapte de vaca nu, oricum nu prea se omoara dupa el, polen nu, mucigai nu, i-am facut teste nu a avut nici o reactie la alergenii aia, ma gandesc ca in zona de munte e ceva in aer, nu stiu ce, si de acolo face. eu il dau cu mixtura mentolata, il mai calmeaza.
nu are multe bubite dar oricum se scarpina pana ii da sangele. ar fi treb sa ii dau cateva zile inainte sa plecam la campulung cu claritin dar am zis ca nu mai face in 2 zile, dar uite ca a facut din pacate. si de asta vara i-au ramas si semne pe picioruse, la glezne de la cate bubite a avut si cat s-a scarpinat.
laurika, e bine cu burtica nu mai are nimic
voi cum sunteti???
mycya, histamina o sa incerc crema, o cumpar sa o amcand o sa-i mai apara bubite o sa-i dau cu ea. dar nu are efecte adverse??? stiu ca elocomul si advantanul au... oare crema asta nu e la fel???
o sa caut pe net info despre ea
va pup

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Coteasca, asa era si verisoara mea cand era mica, ea statea la botosani, cand venea in vizita la noi la piatra neamt, mereu ii apareau bubite...cand a crescut a fost ok, dar cand a crescut mare ma refer...

ai intrebat un medic totusi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata

va las si fug la serviciu . va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neatza....multumim pt cafea Racusor

Coteasca eu si fratele meu daca ne ducem la tara la bunici in jud.vaslui si acum ne ies bubite...de mici am fost asa...in cateva zile ne trec dupa ce se obisnuieste organismul cu aerul...-ici lui Tudor

Ma pregatesc sa plec la gl la mama sa/mi vad iubirea ....stau cateva zile acolo...cand vb cu Antonia la telefon primul lucru care ma intreaba e :unde esti?...ii raspund si apoi : ce faci acolo?

O zi buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

neata,
1. eu la munte ma umplu de bubite de la polenul de muguri de brad.
2. maine a doua doaza de venofer,tot pe injectomat.sunt varza, din acest motiv.
3.vreau o cisterna cu cafea!

Mergi la inceput