Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 19

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Irina cum sta Maria in manduca, ii place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Citat:
citat din mesajul lui kovacsc

Irina cum sta Maria in manduca, ii place?

Karina fetita noastra draga 07.04.2012






pana acum a fost asa:
1. am pus-o cand era f obosita si trebuia sa plecam undeva, a plans ceva, dar am luat-o la plimbat si a adormit. La fel plangea si in wrap si chiar acasa cand ma pun sa o adorm, plange
2. am pus-o ca sa iesim la plimbare, sa zicem semi-obosita, a mieunat putin pana am iesit afara si a adormit dupa un timp
3. am pus-o odihnita ca sa ma duc pana la piata (e aproappe, la coltul blocului) si m-a delectat cu zambete cu toata gura

As pune-o pe sold, ca sa vada si ea pe unde mergem, dar nu-mi prea iese, cred ca-s prea mica de statura. Dar mai incerc.

Eu insa ma simt f f bine cu ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Sa va povestesc si eu de masa de pranz. Morcov + albituri (eu le zic asa la toate 3), albiturile doar la fiert,nu si in piure. M-am cam rugat sa deschida gurita, cel mai bine mergea daca o lasam sa apuce lingurita, o ducea la gura (sa o molfaie probabil) si golea si continurul . Nu cred ca i-a placut, dar nici n-a scuipat.. am reusit sa-i dau asa aprox 80ml (am masurat intr-un biberon), cred ca ar trebui sa zic sarumana, nu?

La cereale e alta treaba..ma lupt efectiv cu ea sa-i iau lingurita din mana si asteapta cu nerabdare sa-i mai dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna fetele,

La multe lunite Emma si Mihaita!
Irina cam asa patim si noi cu legumele dar la fructe si iaurt sta cu gurita deschisa si asteapta sa-i mai dau.
Cristina poate o sa-i placa in meitai si n-o sa aveti probleme

Cred ca ma bag la facut capitol nou si apoi fug la adormit piticul.


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Capitolul 20

Mergi la inceput