Piersicute de iulie-august 2012 (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Ada sa porti cu placere rochitele, pune o poza sa ne inspiram si noi, de unde le-ai luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Acum va dau cafeaua...

Maria una dubla pt tine. Imi pare rau pt noaptea ta grea. Am meu doarme si a dormit din prima zi acasa numai la el in patut. Cand era mai mic dura cateodata si o ora jumate pana adormea dupa mesele de noapte. Acum in max juma de ora dormim la loc. chiar si seara adoarme singurel. Il pun in patut, sting lumina si plec. Se mai joaca o perioada, apoi se culca.

Ada aia era prima trezire. Acum e a doua. Vad ca el e cam matinal azi ca s-a trezit de burtica. Tragea partzuri de zor. Ieri a dormit pana la 9.30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Voi pana la cate luni intentionati sa le calcati hainutele. Mama zice ca deja as putea sa nu prea i le mai calc.

A adormit iar, mai bag si eu cornu-n perna un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!Vin si eu la o cafea.
Ieri nu am mai intrat ca am avut foarte multa treaba,e drept ca si azi,dar mai facem si cate-o pauza,ca prinde bine

Ieri am fost si eu cu Emma la vaccin,a plans putin,dar mai degraba pentru ca se saturase de cat a fost intoarsa pe toate partile.
Fetelor,a pus 1600 gr luna asta ,si 3 cm.Acum are 5900 gr.Se vede pe ea ca e grasunica,dar chiar nu ma asteptam sa ia atat de mult.

Maria,ce noapte ai putut sa ai!Eu din fericire momentan nu pot sa ma plang de nopti,se trezeste cam de 2-3 ori.Aseara a adormit la 11.30,a mancat la 3 si la 6,apoi putin asa de alint la 7,si acuma de 15 minute.Dar ea sta maxim 10 minute la san,il lasa si adoarme.O ridic,o bat de 2-3 ori pe spate sa vad daca ragaie si o pun in patut.Rar de tot se mai trezeste.Eu daca i-am dat recent,nu o mai pun la san.Daca vad ca nu adoarme,o plimb cateva minute prin casa.Am mai avut si eu nopti mai grele,cu treziri dese,si la 30 minute.Am incercat si varianta sa o las langa mine in pat,dar degeaba ca tot asa des se trezea.Atunci am zis ca nici nu mai incerc,mai ales ca pateam ca tine,ma tinea de suzeta si ma trezeam cu sanii durerosi.Dimineata foarte rar,daca o doare burtica sau are somnul mai agitat,o pun pe pieptul meu si mai dormim asa vreo ora.Ii place tare mult,si sincer,mie la fel .Ai incercat sa-l pui sa doarma pe burta?Emma doar asa doarme de pe la o luna.De atunci doarme mult mai bine -binenteles cu mici exceptii.
Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata!
Hop si eu la

Clara nu se trezeste efectiv noaptea, se foieste in patut, eu o iau si o mufez si doarme in continuare
Eu la Clara nu am calcat nicio haina, si i le spal cu ale noastre la un loc.
La Bianca am spalat separat hainele ei pana pe la 1 an si i le-am calcat 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Am fost aseara la controlul de 40 zile (la 8 sapt.) si se pare ca am un inceput de polipi (?!) si mi-a zis sa revin peste 4 luni sa fac si Pap.

Iar azi am programare la dentist, imi face anestezie si tb sa arunc 2 pranzuri. Din pacate nu am reusit sa mulg decat 100 ml in 2 ture. Mai am la congelator dar nu stiu daca o sa ii placa, e posibil sa fi prins alt gust/miros.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

Astazi implinim 3 luni , ce fetita mare are mama .

Ne-a adus Sofia de la gradi o viroza si ne-a impartit-o la toti, inclusiv Natalia. Acum suntem pe final, mai avem problema cu mucisorii ... bine ca s-a inventat batista bebelusului ca daca trageam cu gura sau pompita nu faceam fata la cate cantitati industriale de secretii nazale au avut amandoua . Am trimis-o din nou la gradi pe Sofia de astazi, sper sa nu ne aduca ceva nou in astea 3 zile, saptamana viitoare o tin acasa ca pe 6 octombrie o botezam si noi pe Natalia si sa nu mai avem treaba cu bolile , macar pana dupa botez . Se pare ca pe data programata mai sunt 2 botezuri, si eu sunt in ceata totala despre cum se va petrece evenimentul, mi-a venit sa il iau la palme pe sot cand s-a intors de la biserica pentru ca platise taxa fara sa se consulte cu mine daca vreau sau nu vreau ... si eu clar nu vroiam, e un eveniment deosebit si trebuia sa fie momentul ei ... acum e momentul lor . Ma dispera faza asta, si nu din cauza ca vor face sau nu baie 3 copiii in aceeasi apa ( sau nu ) si se vor considera frati cum povesteati voi in capitolul trecut, ca oricum nu cred in asa ceva .... dar va fi mare aglomeratie acolo si asta imi va crea un disconfort. Si cand te gandesti ca avem un prieten care e preot si putea el sa boteze fetita dar nu a vrut sotulache ca vezi doamne biserica nu e incalzita , de parca restul ar fi !!! Na, ca mi-am spus si eu offul !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Sunt la birou.Am mai avut niste clienti, iar acum sunt mai libera. Vaccinul de doua luni il facem abia pe 4 octombrie, cand ar fi trebuit Nectarel sa faca 2 luni.Si el, se mai foieste ca e rau de foame, dar iida soacra lapte sau eu depinde cu cine doarme, si adoarme la loc. Doarme in landou deocamdata, noaptea, iar ziua in pat sau in leagan.O sa va pozez rochiile in seara asta si o sa le pun pe Picassa.Le-am luat de pe Lipscani 44, de la Fusion by Cernei.Este o creatoare de moda non conformista.Mie-mi place tare mult cum lucreaza si i-am vazut creatiile la London Fashion week. Atunci, am cautat-o si am descoperit magazinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

In rest Natalia creste pe zi ce trece, a inceput sa mai stea si in patut, carucior, nu mult dar macar nu mai sta non-stop in brate. Gangureste asa de frumos si are o mimica cand iti vorbeste de iti vine sa o saruti intr-una. Colici nu mai avem, de 2 saptamani nu ii mai dau nimic si e in regula ... suntem linistiti si ne bucuram de moment ca azi maine incep dintisorii . Momentan salivam foarte mult si stam cu manuta sau degetelul in gurita, cateodata se loveste , nu stiu daca la gingie sai isi musca degetelul ca se pune pe un urlat .
Seara dupa ce mananca adoarme cu suzeta in gura si cu nasul lipit de mine, ma tot trag de langa ea dar degeaba, se impinge in picioare, se taraste pana ajunge cu nasul unde doreste si pana la urma raman asa nemiscata pana adoarme. Programul de somn a ramas aceelasi, de la ora 21 pana la ora 7 dimineata.
Afara stam cam 2-3 ore , intreba cineva ce facem iarna ... eu o scoteam 10 minute, maxim 30 de minute afara chiar daca erau -10 , -15 grade. Nu o scoteam daca era un ger de crapa pietrele ( il stiti voi ) sau daca batea vantul sau viscolea.

pe toata lumea, ma duc sa citesc din spate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna dimineata si de la noi!!!
Felicitari micilor crestini, sa va fie de bine!

Nu mai stiu cine intreba de stickerele de pe pereti. Cel pe care l-am lipit eu si Aruba se poate dezlipi si lipi la loc. Am testat cand l-am montat. Insa, nici eu nu lipeam din prima bucata respectiva foarte tare daca nu eram sigura ca o pun corect. Nu sunt asa sigura ca peste ani de zile se mai dezlipeste la fel de usor sau ca nu ramane urma de alta culoare in locul unde a fost stickerul.

Pe Ecaterina o iau nopate din patut la mine in pat si ii dau san. Adoarme in timp ce mananca, dar de cele mai multe ori se trezeste cand o pun la loc. Daca nu adoarme cand sting lumina o iau inapoi la mine in pat, o pun iar la san si dupa ce adoarme nu o mai mut.

Ma ingrijoreaza ca nu prea mai ia in greutate in ritmul cu care incepuse. Nu imi expic care ar fi cauza. Nu regurgiteaza foarte des, kk face rar, lapte am..Posibil sa nu fie destul de consistent? Pot face ceva in privinta asta?


Mergi la inceput