Piersicute de iulie-august 2012 (4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

maria La multi ani!!

va multumim de gandurile bune;

sambata am fost cu el la control/eco de abdomen... dar se pare ca doar colici... sper sa nu mai experimentam prea curand totusi...
oricum la eco mi a zis ca are colicistul hipoton si cu peretii nu stiu cum si ca sa il urmarim ecografic ca in timp poate avea probleme cu bila


in sfarsit am pus si eu cateva poze de la botez
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4232876294326&l=9c0efba5f2
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4232892814739&l=e96db578ef
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4232961376453&l=8bd1a9b2da
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4232988497131&l=a918f9aac7
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4232988457130&l=5565fbcefa
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4233022177973&l=3720925dbf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

va multumim de gandurile bune;

sambata am fost cu el la control/eco de abdomen... dar se pare ca doar colici... sper sa nu mai experimentam prea curand totusi...
oricum la eco mi a zis ca are colicistul hipoton si cu peretii nu stiu cum si ca sa il urmarim ecografic ca in timp poate avea probleme cu bila

in sfarsit am pus si eu cateva poze de la botez


Slava Domnului k nu e nimik grav! e scumpy foc crestinelul vostru sa va traiasca iar tu arati f bine, ai slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

kimmy, ca sa scapi de reclame, trebuie sa umblii la setarile browserului.
in general (la majoritatea browserelor), tre' sa mergi in meniul de tools si acolo sa instalezi/enable adblocks. asta iti va bloca reclamele.
porumbita, ma bucur ca bb nu are ceva serios (bine, si colicile sunt enervante, dar macar fac parte din "normalitatea" bebelusului)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

meyyy...ce e cu linistea asta pe aici??? va las o cafelutza (sau v-o transfer pe cea data de kimmy pe FBK)
noi am dormit de la 23.30 pana la 6.30 pt primul papa si apoi p am mai bagat somn akum astept sa se trezeasca k sa-i dau sa pape.

va poop si mai intru mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Neata si multam de cafea.

Si noi dormim bine ca nici nu mai tin minte cind m-am trezit si am alaptat ca o fac in somn

Porumbita,super arati...de victor nu mai zic,e gata ginerel.

Am mancat we asta mai mult ca de obicei si nu va zic ce copil cuminte am avut.Mancat la 3 ore apoi gangurit si ras dupa care somn...nu-mi venea sa cred.Am zis ca mi-a schimbat cineva copilul.


Fetele cred ca-s inca mahmure dupa nunti si botezuri.haha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ola...
maria la multi ani cu intarziere

porumbita bine ca e totul ok.dar parca ziceai ca a avut si febra...se poate sa fi fost de la coloci?

dana eu ma gandeam ca daca am inceput cu seria asta de vaccinuri sa continuam tot cu ele.nu stiu daca e vreo legatura intre ele.o sa mai intreb si dr de aici sa vad cum o fi

eu insfarsit mi am facut curat prin dulapuri(stiti ca nu imi place asta)
si azi merg sa vad ce e cu bobul meu de mazare si sa intreb si de spate sa imi mai iau din stresuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata!

Si noi am avut un weekend frumos, linistit. Aseara am lasat fetele, una la nana ei si cealalta tot la nana ei si noi am mers cavaler si domnisoara la o cumatrie
Apoi fiecare mi-a laudat fata ca au fost cuminti si ca pot sa le mai duc

Cu trezirile eu chiar nu stiu cate am avut, mai mult de 2 dar parca mai putin de 4
Zilele trecute cred ca a avut un soi de puseu Clara ca a mancat si la o ora, si tot asa dormea mult.

Cand merg cu masina, adica zilnic, eu merg cu carut cu landou si pun landoul pe bancheta in spate perpendicular pe bancheta si intra exact in spatele scaunului din dreapta, deci in diagonala mea, ajung sa ii dau suzeta.
Nu ma mulg dinainte, ii dau direct de la sursa cand e cazul, fie in masina, fie pe o banca acoperita cu o pelinca/ esarfa, fie in cabina de proba, fie in wrap.
Suzeta noi foloseam de la Nuk, din latex, ortodontica, dar acum am descoperit tot asa, dar Canpol si sunt mai mici, o accepta mult mai usor, iar pe cea Nuk nu o mai vrea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Hello.
Mie nu mi-a mers de dimineata forumul,de aceea am dat cafeaua pe fbk ,draguta roxy ca a transferat-o

Porumbita ce barbatel dragut ai tu acolo .Iar tu arati de milioane!Eu mai am 8 kg de dat jos,ba mai mult,parca incep sa ma ingras cate putin

Dana,ma bucur ca s-a cumintit flacaul,la mine nici o schimbare,tot cam la o ora manca,cu exceptie noaptea.
Nu stiu daca au vreo legatura cu alte site-uri reclamele.Enervante oricum,desi,vb lui Fleur,cam din asta fac bani si site-urile.
Balanta,o sa incerc pe la setari,sau mai bine il pun pe sotul cand vine acasa ,ca el are rabdare cu astea.

Michelle,sa incerc si eu cu suzetele astea mai mici,ca dintre toate 5 modelele parca pe cea de la nuk,din latex,ortodontica o accepta cel mai bine.Cam mult spus o accepta ,dar mai reusesc din cand in cand sa o calmez cu ea,macar pe moment.

Saptamana asta ii cumpar leagan.Sper sa nu fie bani aruncati pe geam.Timi a avut una tare misto,Fisher Price Aquarium,scumpa cu draci.Si m-a pus necuratul sa o imprumut la o prietena,care "prietena" nu mai raspunde la telefon de luni de zile.O fi stricat-o.Acuma nu mai am chef de dat atatia bani,asa ca ii iau de pe ocazii una putin folosita.Nu de alta,dar la cat e de tzatzo-bratzomaniaca,ma tem ca nu o sa stea nici in asta .

Azi mergem in oras sa cautam usa pentru camera fetelor si sa ma uit de parchet.Scap de gatit,mancam in oras azi.
Ma duc sa spal vasele si sa-mi fac putin manichiura daca apuc,ca dupa vreo 2 saptamani de pauza,i-au revenit colicile si e tare agitata.Si da,galafor simplu e categorc mai bun decat cel forte.Acuma vad ca am lapte suficient chiar si seara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

De bine ce-l laudam,mi-a tras o criza de nervi si plins.Refuza tzatza si urla de numa.Sa fie de vina mancarea indiana de ieri de la onomastica???
Oh,ma enerveaza ca spun ca am descoperit reteta si iar il apuca.
Va spun mai tarziu daca mananca,acum doarme dupa ce a plins o tura la mine in brate,ca nu stiam ce sa-i mai fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare, salutare. M-am saturat.Dupa un weekend plin cu botez, cu nunta, l-am certat ieri rau pe Tudor si acum cred ca o iau de la inceput.Imi vine sa-mi iau campii. Nu vrea frate sa lucreze in plus. Nu vrea si gata. Mi-a urlat sio Nectarel aseara intruna. cred ca m-a simtit ca sunt agitata. Ce sa mai zic.....Nectarel are suzete de la Avent si e tare multumit de ele. Am si de la Chicco si nimic si de la Nuk si nu le vrea. On sa incerc si eu cum a zis Miha.Porumbita, tare frumu Victoras.Va pupi pe toate.

Mergi la inceput