Licurici gradinari - ianuarie-februarie 2009 (170)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Isoprinosine asta parca e bomboana, in ultima vreme. Si eu am luat, tot pentru imunitate, dar in cazul unei chestii de natura ginecologica.

Nu stiam ca se da la copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Mey schimbati din nou capitolul ca mie nu-mi convine.

Fi-mea a inceput sa miorlaie in fiecare dimineata ca vrea ba la cresa mica, ba ca vrea sa ia caruciorul de papusi la gradi, ca de ce o inchei la haina etc....

Porumbita, imi pare rau de intamplarea de la botez. Dar nu te mai gandi la prostii. Ma bucur ca a iesit bine petrecerea.

Rox, i-am zis eu mamei, cand se plangea ca vine Tudor cu haina in mana atarnandu-i pe jos mai-mai s-o calce in picioare, ca e inca bine ca vine cu ea.

Cred ca aveti zile linistite la gradi, ca vad ca nu mai scrieti :).



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Noi ii dam lui Vlad Baraka si sunt multmita, i-am dat si anul trecut. Eu nu ma astept sa faca minuni medicamentele de imunizare, sper doar ca trece mai usor prin boli, ca vad ca voi ziceti ca ati luat una alta si tot a racit. Eu ma gandesc ca poti sa le dai ce le-oi da ca raceli tot fac, sau ma insel????

Il laud si eu pe Vlad ca mergem la gradi la grupa mijlocie si dupa un an intreg de plans dimineata nu mai plage DELOC, yuhuuu

Este pasionat de planete, stele si ne innebuneste sa ii luam cadou noi sau Mos Craciun telescop, suntem in cautare. Aaaa si mai vrea racheta sa plece in spatiu :::::))))))))

E un scump si un dulce, il iubesc de nu mai pot, ne mai si certam dar asa imi pare rau cand il cert, ca el e un scump :::)))S-ar juca toata ziua cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Hahahaha...Andrea ai fost mortala

Si Razvi vrea la gradi mica unde e Miss Adina - frate a facut o adevarata pasiune pt fata aia, o sa fac o petitie sa o aduca astia la gradi de stat

In rest, face urat numai cand intra in clasa si mai maraie ceva pe masina ca nu vrea la gradi, dar macar nu mai plange tot drumul .

Am impresia ca nu-i place de doamna de saptamana asta, o sa mi se confirme sau nu abia saptamana viitoare cand vine doamna din prima saptamana . Am ascultat eu pe la usa si ieri si azi cand l-am lasat si am impresia ca doamna de saptamana asta e mai dura cu ei ca auzeam numai "sstt", "nu va jucati pe covor", "stati la masute"...cum Doamne iarta-ma sa stea la masute cand abia s-au trezit si sunt atomici . In fiecare dimineata saptamana asta, am vazut-o pe doamna la catedra si aia mici la mese cuminti...poate nu vrea sa fie deranjata asa de dimi ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aaah, asa deci Cris!! pacat de doamna aceea... poate si-o mai reveni...?
zic si io
Andre_ea ooof! poate trece si la voi rapid! ai citit si happy-end-u???
la gradi la noi e ok, io am niste zile tare tare aglomerate.... sper sa se finalizeze cu bine si succesuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Azi am luat-o si eu pe Daria plangand rau de la gradinita. Am intarziat eu din greseala 10 minute si... suparare mare. Cica sa n-o mai duc, ca nu o iau destul de repede.

Are iar febra 38, cu gat rosu si puncte albe de puroi pe amigdale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Andre_ea ooof! poate trece si la voi rapid! ai citit si happy-end-u???


Citit, brava!
Da' nu, Tudor inca n-a pierdut nimic. Poate doar ceva carioci/creioane, nimic grav.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Hai ca imi fac portia de mesaje pe tot anulSper sa nu ma dea afara...
Ledi, asteapta mama asteapta
Eu ma vait pe la alte subiecte ca nu vreau sa va daram iluziile
Acuma serios vorbind unii dintre copilasi pot sa se mai indrepte (daca e cazul)
Lissa ce mai fac virusii?
Paula nici al meu nu vorbeste mare lucru inca, dar am observat ca daca vorbesc cu el doar in engleza merge mult mai bine. Asa a fost si la fratele lui, da ma asteptam la al doilea sa fie mai rapid.
In alta ordine, intrebare urgentaCe le luati de Mos? In fiecare an tb sa le iau la fiecare cam 4 cadouri. Ce sa ii iau lui cel mic? (fetele din vecini?)
bebelusi
trupa vesela si plangareata;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
moama Dano ce m-ai pocnit din septembrie cu mosu'!!! recunosc ca habar nu am . daca vrei ptr motanu mare, as zice Lego ptr pisoiu mic habar n-am
Patricia, bravo lui Vlad, e veteran deja.
Selene, sanatate multa Dariei. sper sa treaca rapid guturaiul.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Azi s-a lasat cu urlete...desi ieri i-a povestit lui tati ca Dna Luminita le-a spus povestea cu capra cu 3 iezi si i-a si spus din poveste . De dimineata l-am intrebat daca il bate Dna si mi-a zis ca da, eu: unde te loveste mami?, el: la fundulet . Dupa care le-am luat pe rand si l-am intrebat daca il loveste peste cap, manute, obraji...a zis ca da. Si cand l-am intrebat cum il loveste peste obraji si-a dat una peste ceafa .

Rox, razi tu razi, dar si eu vroiam sa va intreb despre cadourile de Craciun ...vreau sa incep sa le iau usor, usor sa nu ma aglomerez in decembrie cu toate pt toti. La Razvi e usor ca suntem in perioada neverending cu Cars, la Andrusk inca ma documentez: imi e mai greu la ea ca deja are jucarii de la Razvi, insa as vrea si pt ea ceva.

Selene sanatate Dariei ...eu bat in lemn, ne apropiem vertiginos de sf celei de-a doua saptamani si musiu nu are nimic.

Patri felicitari pt Vladut mare! Sa inteleg ca o sa dureze si la noi tot un an pana se obisnuieste? Si Razvi era pasionat de planete & stuff acum ceva timp, dar Fulger asta e prea tare...numai Fulger special si Mack maaaare viseaza .

Diseara avem sedinta...

O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput