FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 32

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sandy
yupiiiiiiiiiiiiiiiii...super,super,super !!!
Sarcina usoara si la termen draga mea.
tusferi
ivisor
sa inteleg ca ti-ai reglat CM cu cycloproginova sa vina cam in acelasi timp cu cel al donatoarei?Si imediat dupa inceputul CM ai inceput estrogenii?
ruxandrica
deci tu ai fost (sau esti?) pe combinatie AC+diphe.Nu ai mutatii de nici un fel?
Multumesc frumos fetelor pentru raspunsul vostru.
Bine am inteles ca pot primi :
-diphe la CM in care se face ET sau cu o luna inainte
-AC + diphe sau
-CM normal la care incep estrogenii?

loretta
si eu am fost la dr Ionita si am fost multumita de ea.

O seara buna tuturor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sper ratzusca !!

Loaana
este minunat filmuletul tau,nici eu nu am vazut o asemenea filmare pana acum,sa-ti traiasca draga mea si sa va bucurati de el.

Doamne fetelor ce senzatii minunate trebuie sa simtiti !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

buna dimineata fetele,
Wish 42, eu sunt pe AC, urmeaza sa te termin in 10.10, in data de 8.10 trebuie sa fac Dipherelin, iar cu estrogenii o sa incep in prima zi de ciclu.
Fetelor, help, dipherelinul se face in burtica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimi fetele cucuietele ma duc sa fac tsh sa vedem cum iese acum ca am micsorat doza de eurotytox va pe toate

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot C807 in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Neata, nu veniti la
Amalia, bafta la analiza azi, sa iasa asa cum trebuie
Fumi...eu parca tin minte ca am facut dipherelinul intramuscular, asa mi-a zis dr de la reprofit ca si eu aveam dilema asta.
Wish...ti se face un protocol personalizat in functie de cm tau si al donatoare. Trebuie sa te aduca in acelasi moment cu donatoarea si in functie de asta ti se prescrie ori Ac ori diphereline ori...
Apalina, ma bucur ca mai esti "printre noi" in formula 2 in 1, cu cat sta mai mult in burtica cu atat mai bine.
Noi3 , ce wk frumos ai avut si ce tare faza cu gemelasii, ar fi super haios sa ai si tu tot 2 . Pe cand eco?


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

multumesc irilac!
joi dimineata merg sa fac histero
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Loana draga, mi s-a zburlit parul de mine vazand filmuletul! Cata joaca acolo in burtica!
Fumi, si mie mi-au spus ca diphe se face intramuscular!
Irilac, abia azi merg la medicul ginecolog sa vedem ce si cum, banuiesc ca va fi doar control, desi mi-e tare frica sa nu miste ceva pe acolo. Ma gandesc sa nu fie devreme pt eco si sa nu vedem inca nimic. Dupa data UM a donatoarei, cred avem 5 saptamani implinite azi.
O zi frumoasa dragelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Wish am si eu un buchet frumusel de mutatii (MTHFR C667T, F.XIII V 34 L si PAI 1 4G/5G heterozigote).
Nu sunt extraordinar de incantata ca am AC in schema, dar pana la urma eu nu sunt doctor.
Fumi si la mine scrie tot intramuscular - eheee era bine in burtica ca mi-l faceam singura, asa tb sa rog o asistenta.
Apalina inca putin si-ti vei tine minunea in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Neata fetelor!
M-am intors din plimbarea la socri, back to work.
Sandy, felicitari din toata inima!!! Sper sa stai mai linistita acum, sa nu stresezi bebelinul
Rodica, ma bucur ca esti mai bine
Iri, si eu am patit-o cu tableta, cica nu se mai poate face cum era inainte Ai dreptate, am noroc de o soacra foarte buna, intotdeauna imi tine mie partea iar cand suna la noi se bucura daca ma prinde pe mine la telefon, ca mai degraba vorbeste cu mine decat cu fii-su Ar fi tare bine daca as avea-o mai aproape, dar nu e. Stiti cum e, daca e o soacra nesuferita e apropape si ai vrea sa fie departe, daca e o soacra buna, e departe si ai vrea sa o ai mai aproape...
Ce ma bucur ca Brigit si-a adus gemenasii acasa! Sa le dea DD multa sanatate, sa fie mancaciosi si sa creasca mari si sanatosi!
Looana, bebelinul tau este un scump. Cred ca sunteti indragostiti pana peste urechi de el, deja
Noi2, ce tare ar fi sa ai si tu gemenasi, dupa ce ai botezat gemenasi iar nasa cealalta e insarcinata cu gemenasi!
Apalina, stam cu sufletul la gura, asteptam vestea cea mare!
Dragele mele, va pup si sa aveti o zi usoara!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot, AMH 0.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui noi2


Irilac, abia azi merg la medicul ginecolog sa vedem ce si cum, banuiesc ca va fi doar control, desi mi-e tare frica sa nu miste ceva pe acolo. Ma gandesc sa nu fie devreme pt eco si sa nu vedem inca nimic. Dupa data UM a donatoarei, cred avem 5 saptamani implinite azi.
O zi frumoasa dragelor!

Noi2

POZELE NOASTRE




Noi2...eu nu prea sunt de acord sa se umble pe acolo, mai ales cand e sarcina obtinuta prin fiv...sa vada ce? nu inteleg pt ce sa faca control...secretiile le ai facute, pt ce sa umble? Eu sunt de parere ca, cu cat se umbla mai putin cu atat mai bine. De ex eu o singura data pana acum am facut control, atunci cand am avut contractii si dr a vrut sa se asigure ca am colul inchis....si atunci am fost si eu de acord, in rest...no way...nu se apropie nimeni de mine decat cu ecograful...atat. Bine, eu nu am nici simptome ca as avea ceva, asa ca pana la 32-36 sapt cand am de facut secretiile pt nastere nu fac. Poate iti face eco cu maciuca, sa vada unde e prins bebelul si apoi la 7 sapt sa vezi activitatea cardiaca.


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
27+

Mergi la inceput