Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *446*

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dumnezeule mare esti! Probabil ca acum Cami isi aduna emotiile si de aceea nu raspunde la telefon.

Poate maine dimineata e mai relaxata. Caci sufletul ei a tras mult astazi.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hai Cami da-ne doar un semn ca totul e gata si Iulia e bine !!!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Salut!
Fetele, eu cand am vorbit cu Cami azi dupa-amiaza, mi-a zis ca dupa ce termina operatia, Iulia va fi la terapie intensiva si o vor tine anesteziata pana maine, abia maine o vor trezi... Deci banuiesc, ca mamica este langa ea si nu are voie cu telefonul din cauza aparaturii... Si eu sunt cu sufletul la gura asteptand vesti, as vrea macar sa-i scriu un sms, dar ii respect intimitatea...
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Salut!
Fetele, eu cand am vorbit cu Cami azi dupa-amiaza, mi-a zis ca dupa ce termina operatia, Iulia va fi la terapie intensiva si o vor tine anesteziata pana maine, abia maine o vor trezi... Deci banuiesc, ca mamica este langa ea si nu are voie cu telefonul din cauza aparaturii... Si eu sunt cu sufletul la gura asteptand vesti, as vrea macar sa-i scriu un sms, dar ii respect intimitatea...
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Primele vesti sunt fff bune, multumim mult lui monn si novus pt toate vestile. Stau cu gandul la cami, atatea ore cu sufletul incorsetat, cu ochii pe usa salii de operatie, cu privirea cand spre orice asistenta intra si iesea din sala, cand pe geam privind la drumul spre casa, spre eliberare de griji, spre copilarie fericita. Sper ca ambele fete sa treaca cu bine peste greul zilei de azi si, zi de zi, sa zambeasca din nou.

Imi aduc aminte ziua cand monn a deschis subiectul iuliei la umanitare, si cum s-au reusit atatea ... miracole. Oricat de "nepios" ar fi cineva, e greu sa numesti toata reusita cu altceva decat cu "miracol". O sa va scriu, in zilele urmatoare, un paragraf interesant [si culmea, fff legat de "ziua de azi, ziua Iuliei" ] gasit de mine in cartea pe care o citesc de ceva zile/sapta in autobuzul 385: "Mananca, roga-te, iubeste". Am inteles ca ar fi si film, dar nu doresc sa-l vad, pentru ca nu poate fi nici un sfert din carte. Va pove eu in zilele urm mai multe.

asteptam vesti din ce in ce mai linistitoare.

anca.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 12 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu cred ca e epuizata, draga de ea! Ce-o fi fost in sufletul ei azi, sa stai o zi intreaga in asa o tensiune!!!

Novus, ti-am scris pe mess.
Dodo, am acceptul, iti trimit imediat raspunsul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:



Cred ca totul e bine!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 19+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Doamne ajuta sa fie totul bine




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

gata!

Operatia a durat de la 7,30 pana la 5 PM (ora Nemtiei), dupa care Cami a mers cu Iulia la TI.

„am fost la iulia pe terapie. E ok, agitata cum e ea de felul eei, adica cu nu stiu cate calmante si medicamente pt linistire, ea..... nu se lasa....adica eu vara nu dorm. adica noaptea nu dorm...

e ok, la plamani, are doua gaurele, nu are tub dd dren, am pus-o sa isi miste picioarele si le-A miscat amandoua, la fundulet am inteles ca a iesit destul de bine si ca nu a avut nevoie deplastie

deci, pana acum totul e ok cu ajutorul lui bunul dumnezeu

au curatat toata tumora, au facut un fel de pet pe loc, sa vada daca mai sunt tesuturi cu tumora, vor face biopsia si vom vedea ce vor mai spune

in rest sunt rupta in gura de somn”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Of, Doamne... asa o operatie pe un corp atat de mititel. Imi vine sa urlu cand ma gandesc prin ce a trecut micutza asta in cateva luni. Si eu, Anca, m-am gandit toata ziua la Cami. Caci numai ea stie ce a fost in sufletul ei toata ziua.
Ma bucur enorm (suna atat de saracacios). Imi vine sa ies pe strada si sa strig,,, Sa fie Doamne-Doamne alaturi de ele si in urmatoarele zile si sa iasa totul superbine. Organismul Iuliei sa lupte si sa se refaca dupa operatie.
Incontinenta urinara se poate opera mai tarziu, din cate stiu eu. Da' numa' asta daca ar fi problema, ne-am putea considera super fericite! Of, iar imi vine sa plang. As vrea atat de mult sa ne intalnim toate si sa vina si Cami cu Iulia... Sa simta "pe viu" toata energia asta pe care o transmitem, emotiile si gandurile noastre toate unite azi. Asta ar fi un "to do" foarte emotionant de realizat. Nu-i asa, draga mea Novus? Nu te-ai simti fericita sa organizezi o intalneala de "bine ai revenit acasa, sanatoasa draga noastra Iepurila si luptatoarea noastra Cami"?
Poate am cam luat-o usor pe aratura, dar sunt atat de emotionata...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput