Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *446*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Neata !!

Astazi toate gandurile noastre se indreapta catre IULIA !! Doamne ajuta sa fie totul bine si sa se intoarca sanatoasa acasa !!

Cami multa putere iti doresc, o sa fie bine bine !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/






AMIN! Nu se poate altfel, Iepurila trebuie sa se intoarca complet insanatosita! Doamne-ajuta sa treaca si sa suporte bine si aceasta incercare din viata ei! Te imbratisez Cami! Hai ca o sa fie bine!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui novus

Mesaj de la Cami: Iulia a intrat in operatie.Eu sunt varza de speriata, plang non-stop de cand au dus-o la sala !!






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Of, cat de bine imi amintesc inca



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 26+



Si eu imi amintesc perfect cand l-au luat pe Calin la sala. Mi s-a parut cel mai nasol moment din viata mea... Am plans intr-una cat a durat operatia. Of, tare mult as vrea sa o intareasca Dumnezeu si pe Cami si sa-si vada fata, inapoi, sanatoasa!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Bebe, Pisik sa va traiasca mamele inca 100 de ani! Sa fie sanatoase si iubite, ca tare mare valoare au pe langa noi!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ed Anastasiei a spus la sedinta ca faza cu povestitul tine si de personalitatea fiecarui "individ".
Unii fac din gradinita "gradina lor secreta". Acolo e spatiul lor ...fara parinti. Asa ca nepovestitul poate fi interpretat si ca o declaratie de "independenta" si ca nu are sens sa fie batuti la cap.Povestesc ei cand simt nevoia si...daca au chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:


eu sunt de principiul, ca nu trebuie cine stie ce jocuri complicate, imp e sa discutam culorile, literele, cifrelele , sa capete dexteritate.

stiu si de jocul cu fructele, ca il avea nasa din Ro si s-au jucat cu placere.

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)
[/quote]



Cam asa ne-a zis si noua educatoarea la sedinta cu parintii despre "obiectivele" acestui an. Marele nostru dezavantaj este ca sunt preponderent copii sub 3 ani (unii fac 3 ani abia in martie 2013). Si atunci nu le poti cere eu stiu ce. Nu-l va avantaja pe Calin chestia asta, dar, na... o sa aprofundeze niste lucruri .

Roro, mersi pentru raspunsul la frantari/dileme.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Ramona o sa fie bine! Si eu am ramas in grija asistentelor dupa nastere, dar de frica doctoritei si-au facut alea datoria cum trebuie! Doamne-ajuta si tie pentru ziua de luni!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Anaan... exact in ordinea asta... !

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Gina

Nu e neaparat un dezavantaj.
La noi sunt f stricti cand ii primesc in grupa mica. La Anastasia in clasa sunt doar copii din 2009, asa ca automat ea e printre cei mai mari.
Asa a fost si la Alex, ca el e nascut in februarie. Initial am gandit ca tine: il trag inapoi cei mai mici.
In timp am vazut si avantajele. A capatat o incredere imensa in el, vazand ca el pricepe repede jocurile, e unul dintre cei mai puternici din clasa, etc...
Mereu a fost mandru ca el e : primul din clasa.
La grupa mijlocie au fost jumatate de clasa grupa mijlocie si jumatate grupa mare. Era constient ca unii de la grupa mare se descurca mai bine decat el, mandru ca reuseste sa faca unele chestii cum le faceau ei si "extrem de sigur " de pozitia pe care o avea la categoria lui de varsta.
Poate ar fi invatat mai multe, daca cceptau sa mi-l primeasca la 2 ani si 8 luni in grupa mica, dar ce a castigat in capital "emotional" si "siguranta" mi se pare ca e mult mai valoros.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Cred ca nici n-am zis "Buna ziua", deci va pup tufete, pe toate! Intr-o asa zi importanta pentru noi... ziua operatiei Iuliei!

Pisigri costa in jur de 30 lei (29 lei am gasit eu pe un site; daca vrei ti-l dau pe pm). Cum ne da ea Roro tot felul de chestii bune...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Gina

Nu e neaparat un dezavantaj.
La noi sunt f stricti cand ii primesc in grupa mica. La Anastasia in clasa sunt doar copii din 2009, asa ca automat ea e printre cei mai mari.
Asa a fost si la Alex, ca el e nascut in februarie. Initial am gandit ca tine: il trag inapoi cei mai mici.
In timp am vazut si avantajele. A capatat o incredere imensa in el, vazand ca el pricepe repede jocurile, e unul dintre cei mai puternici din clasa, etc...
Mereu a fost mandru ca el e : primul din clasa.
La grupa mijlocie au fost jumatate de clasa grupa mijlocie si jumatate grupa mare. Era constient ca unii de la grupa mare se descurca mai bine decat el, mandru ca reuseste sa faca unele chestii cum le faceau ei si "extrem de sigur " de pozitia pe care o avea la categoria lui de varsta.
Poate ar fi invatat mai multe, daca cceptau sa mi-l primeasca la 2 ani si 8 luni in grupa mica, dar ce a castigat in capital "emotional" si "siguranta" mi se pare ca e mult mai valoros.

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)



Pai asa am zis si eu, ca "aprofundeaza"... Iar faza cu increderea in el o sa-i prinda bine, pentru ca e nu sta prea bine la capitolul asta. E destul de timid...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput