Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *446*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Le chem la raport urgent pe Anaan, Inapreda, Ilinca !! ce faceti fetelor ??


Si pe doamna doctor Monnvas o asteptam la un raport !!


Si pe Olga sa ne povesteasca pe larg pe unde au umblat in minunata vacanta !!






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Andiaroro ,sanatate multa !! faine idei ai

+1

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

salutare!
Am vorbit putin cu Cami, dar venea dr si am luat o pauza, sper ca mai prinde mai incolo putin timp liber sa mai putem vorbi.
Nu avea rezultatele de la CT (sper ca nu scriu prostii, ca nu stiu ce inseamna), iar despre operatie stia ca-i maine, dar inca nu la ce ora.

Roro, fa-te bine si hai sa ne spui ce jocuri ne recomanzi!

multumesc pt PM-uri!

Ai mei dorm, Keutu mi-a adormit in timp ce-i spalam talpile la papucii de sport. joia de la 5 am avea, dar cum de obicei doarme pana la 5... mergem o data la jumate de an. Azi chiar ma gandeam ca daca n-are somn, nu insist. Socoteala de acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Anamariame, aham deci bine am inteles eu de pe FB ca ai fost la Odessa !ma gandeam sa nu fac o gafa si asta sa fie numele vreunul local de la voi, cand ai pus poze cu ceva bunatati

A propos de asta, cand l-am cunoscut pe Pisi tocmai petrecuse revelionul la Athena (castigase o excursie cumparand un tv ) si cand mi-a povestit am zis : si eu am baut o cafea ieri acolo pt ca asta era numele unei cafenele pe care o frecventam



Eu sunt pe aici, cu treaba suficienta dar nu ma plang pt ca sunt happy happy ca afara e soare si cald !!





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Novuselu, ce palaria mea mai vrei sa raportez, ca telefonic raportai tot! Absentai din motive de recuperat nopti nedormite - da, am inceput sa doooorm! - si de meciuri casnice care-mi taie cheful de viata.

Ce sa zic, e deja maine, asa ca hai sa fim cu gandul - alea necredincioase - si cu rugaciunea - „gasca pioaselor”, remember? - la Iulia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

A sosit ziua! Sa ne rugam la Bunul Dumnezeu sa fie alaturi de Iulia mai ales astazi. Sa lumineze mintea doctorilor sa reuseasca operatia.
Ingerasul Iuliei sa o vegheze.

Iulia te asteptam la joaca.

Cami,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Astazi toate gandurile noastre se indreapta catre IULIA !! Doamne ajuta sa fie totul bine si sa se intoarca sanatoasa acasa !!

Cami multa putere iti doresc, o sa fie bine bine !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Novuselu, ce palaria mea mai vrei sa raportez, ca telefonic raportai tot! Absentai din motive de recuperat nopti nedormite - da, am inceput sa doooorm! - si de meciuri casnice care-mi taie cheful de viata.



Pai la ora cand te chemam eu la raport inca nu raportasesi
Si las-o mai incet cu meciurile da ?!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ada s-a trezit azi mai devreme si m-a intreabat : azi mergi la serviciu? ii spun ca da la care imi raspunde: atunci grabeste-te sa nu intarzii

Ea deja ii spunea la Omi ce animale sa-i deseneze ca sa le coloreze ea, ieri i-a zis la-i deseneze un iepure si dupa ce a fost gata a decretat: asta este mai degraba un pinguin





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

uitai sa va spun ca avem si manuale la gradinita. E mult spus manuale, ci doar niste caiete speciale. Ei, te doare capul....

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Si noi o sa avem doua caiete de lucru, unul de "stiintele naturii" si unul de "matematica" (bine, nu le cheama asa...). M-am uitat prin ele si-s dragute. Eu i-am mai luat "culegeri" pentru 3-4 ani si i-am mai listat de pe net pagini de colorat cu personaje preferate, exercitii de-alea de unit punctele (fiecare punct are un numar, unesti numerele in ordine crescatoare si iese un desen), exercitii cu "coloreaza cel mai mic/mare/rotund/ etc obiect", "inconjoara-l pe cel mai mare", "subliniaza-l pe cel mai mic" etc. I-au placut mult, numai mi-a expirat mie abonamentul pe site-ul cu pricina :D. Marea ei pasiune au fost niste pagini listate mai...la gramada, fiecare foaie A4 e liniata ca in caietele alea speciale de clasa I, si e facuta cate o litera mica/mare, de mana/de tipar. Apoi litera e facuta punctat, ma rog, e unexercitiu sa invete sa scrie. Nici nu mi-a trecut prin cap sa-i dau foile alea, dar erau puse la gramada cu altele, listate morman cu 2 zile inainte sa-mi expire abonamentul. Si le-a gasit, si e mare dragoste mare cu ele, ca si-asa ne tot bate la cap sa o ajutam sa-si scrie liste :)))) (asta e de la listele mele de cumparaturi si to do-uri) si acuma vrea sa invte sa scrie singura.
Ii lipseste cu totul controlul fin, ca sa faca literele alea cum trebuie, dar ma distreaza ca se straduieste. Adevarul e ca si eu intre 4 si 5 ani ma apucasem sa ii scriu scrisori cainelui meu iubit de la munte , cu litere mari de tipar, despartite in silabe cum se termina randul...dar nu conteaza, le are mama si ma uit cu drag la ele si se intelege ce vroiam sa ii spun. Am zis ca daca vrea ea... de ce nu?

In alta ordine de idei, azi a inceput sa ma certe de la poarta gradinitei, ca ea se duce singura, ca stie sa isi schimbe papucii, sa isi puna gentuta in dulapiorul ei si sa intre in clasa. Sa mor de atac de cord la inima cand am auzit. Am lasat-o, am pandit-o de dupa toate colturile ca sa fiu sigura ca intra in grupa si nu se "pierde" oe undeva. Maine cred ca-mi cere cheile de la masina :)))



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 26+

Mergi la inceput