Cacealmaua lui DDiaconescu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Statul a vrut sa se spele pe maini cat mai repede de Oltchim pentru ca era o gaura neagra de mancat bani. Pe buna dreptate, nu poti sa tii un colos daca nu aduce bani la buget, oricat de simpatici sunt oamenii care lucreaza in combinat. Statul putea aduce de ani de zile o echipa de manageri straini, care sa impiedice capusarea, risipa, angajarile fara rost, etc... insa in loc sa aduca profesionisti, au lasat niste manageri romani care au stiut ce sa faca ;)
Si asa a ajuns un combinat la acest escroc.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

b.nica inteleg ca tu esti fan DD??

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

http://www.riscograma.ro/7038/iata-de-ce-victoria-lui-dan-diaconescu-la-oltchim-e-o-veste-excelenta/



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Desprecopii ai inteles total gresit!
Nu sunt fan-ul nimanui, toata clasa politica actuala imi repugna dar stau in asteptare ca poate s-o gasi cineva care sa-mi dea incredere ca n-o fi lumea asta chiar asa de rea!
Apreciez oricare initiativa indiferent de unde vine daca este de interes social si national.
Nu am afinitati partinice, nu sunt microbista, nu am cultul personalitatii.
Incerc cu mari eforturi sa nu ma las aburita de nimeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Copii, stati conectati. DD intentioneaza sa cumpere si CFR Calatori, CFR Marfa si TAROM....
http://www.gandul.info/news/dan-diaconescu-ridica-miza-dupa-oltchim-luam-cfr-marfa-cfr-calatori-si-tarom-10108462#

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Si daca reuseste?
Cred ca ar trebui sa ne preocupe mai mult ce va face dupe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

b.nica, scuze, nu pot sa cred ca va reusi. Ma impiedica ratiunea.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Vezi daca nu ai nervi ca noi sa te uiti si pe la antene si pe la realtatea si pe la otv?

Acu' serios, eu chiar sunt curioasa cum va gestiona afacerea Oltchim!
Asa cum si Rufus oripilat a exclamat ca daca asta chiar pune banii jos, cacealma-necacelma, a luat toata masa!
Adica se asigura atat politic cat si economic pt. ca am inteles ca acest combinat are piata sigura si constanta.Ca nu-i dadeau bancile garantii asa fara sa o gandeasca ele bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Nu, nu am timp si nu am nevoie sa ma uit la televizini care imi spun ele ce sa cred pentru ca POT GANDI SI EU.
... si in ipoteza ca pune banii jos - 45 de milioane de euro !!! - ma intreb daca are DD neuronii necesari pentru a gestiona o asemenea afacere.
Renunta la aparitiile de la OTV? B.nica, tu chiar nu iti dai seama ca ce face DD este doar un joc ... ? pentru ca vin alegerile si sunt multi romani care il cred ????
Tot ce face DD acum este un joC periculos. Daca nu se baga la mascarada asta, Oltchimul era luat de un alt investitor care se ocupa serios de afacerea Oltchim. DD nu are nici un interes sa se ocupe de chimie, el vrea doar sa abureasca alegatorii pentru ca VIN ALEGERILE.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

merita citit: ROMANIA LUI DAN DIACONESCU, de Andrei Plesu


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput