Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Denisa iti trimit pm cu nr meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Sven si Iulia!
Noi nu avem nicio noutate, va citim de zor.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Sara m-am apucat si am cautat in arhiva de FB . Apare chitara intr-adevar dar e un autocomplete de la telefon . Cred ca era crema de branza. Ca si spreads ce mai fac: hummus, branza cu verdeturi (marar, chives), pasta de ardei copti, pasta de peste cu branza, pate din ficatel de pui.
Raluca: Toma doarme 2-3 ore la mine in brate! Daca il pun jos se trezeste imediat si doarme doar o data/ zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Sven, Ioana Teodora, Iulia
- multumim fetelor!
- sotu meu se simte mai bine...eu ma simt mai rau..racita cobza...stau cu masca sa nu-i dau mai rau Ilincai...fetelor..pt tuse la bebelusi ce sa mai iau in afara de Eurespal...sau ala e destul de bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

lady-o sa ajunga Alexa sa pape si LP...e mai greu acum...sunt unii bebelusi care accepta cu usurinta alt lapte...altii mai greu sau chiar deloc...sa-ti fie de bine distractiaeu nu am mai fost intr-un club de 4 ani juma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Stodal pt tuse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

ms Alice..o sa-i dau..sa vad cum decurge situatia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Multumim de urari! nu pot sa cred ca au trecut 8 luni.
Saptamana trecuta mi-am luat liber sa-mi duc odorul la grupa 0, a fost frumos dar si epuizant, David nu a mancat mai nimic din cauza dintilor, la pranz eram la scoala sa iau fata.
Intr-una din zile am fost cu fata la cmparaturi dupa ore si am uitat unde am parcat masina, noroc cu ea ca altfel eram de rasul curcilor.
Asta apropo de memoria pe termen scurt..
Mady, am fost si noi cu Daria (cand avea 10 luni) la concursul de-a busilea la baby expo, tasu' nu voia deloc sa mergem, am uitat si jucariile si suzeta acasa, i-a aratat mamaia cheile de la masina si a bagat fata viteza de a iesit pe locul 1 (din 4 copii, nu va imaginati ca au fost prea multe piste); sa-l fi vazut pe tati ce mandru era de fi'sa campioana, ziceai ca luase locul 1 la olimpidada de matematica pe tara.
Bulinut, daca ai nevoie de pile la balamuc te ajut eu, fratele meu lucreaza la internari (e asistent medical) dar la cati suntem din familie care ne incadram, nu stiu daca raman locuri libere.
Daca te ajuta cu ceva, si David a avut o perioada de 2 saptamani cand i-a revenit refluxul, acum e putin mai bine. Miercuri ma duc la control si poate ma lamureste doctorul.Daca ai nevoie de motilium am un flacon neinceput.
Si eu cred ca am sinuzita, mi se pare ca e agravata la inceputul toamnei, ma gandeam sa merg cu Daria la Salinele Romane 1 ora/ zi 14 zile seara cat de tarziu, asa impusc 2 iepuri.
Ma grabesc sa ajung acasa la copii va pup si o seara buna va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

va mai amintiti cand va ziceam ca nu papaceste pisco ,fructele?ei cu pontul de la suzi,papacim fructe dar nu mai vrea neam piureul de legume;chiar ai cumparat iaurtiera?

ma gandeam sa-i fac iaurt din lapte de capra ?voi ati incercat sa dati iaurt de caprita?(apropos bulint se pare ca e mult mai usor digerabil si asta conteaza mult la bebicii cu reflux)

uite aici
Mai putine proteine alergenice

Proteinele din laptele de capra dezvolta mai putine reactii alergice la copii si sunt mai usor de digerat decat cele din cel de vaca. In plus, previne aparitia refluxului gastro-esofagian, deoarece este mai usor de digerat de stomacelul sensibil al bebelusului.

revin






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia, nu am luat inca, nu am ajuns acasa. Saptamana viitoare ajungem, dar o sa am multe pe cap asa ca nu stiu cand o sa ajung sa ma ocup si de iaurtiera. Ai incercat sa-i dai legumele cu iaurt?

Ne laudam cu primul dintisor, in seara asta am simtit coltisorul, poate o sa am parte de o noapte mai linistita.

Mergi la inceput