Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu

Ursulet ce ti-au dat pt candida? Cred ca am facut si noi o candida de la pampers sau servetele umede. A inceput cu o bubita si acum e plina, cu toate ca am folosit servetele umede doar in aeroport si pe tren.



i-a dat nizoral crema dimineata si seara (care e cu antibiotic) si in rest crema petrini (care e cu oxid de zinc, o mai dadusem si inainte). Si pe cat posibil sa stea cu fundul la aer :)

Pe lanaga asta mama a mai dat-o cu violet de gentiana, care usuca/dezinfecteaza si cred ca i-a prins bine si cu crema de galbenele (am mai alternat cu crema petrini)

incet-incet o scoatem la capat, da mi-e groaza sa nu faca din nou..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Cati, e foarte stabil si foarte teapan. Chiar ma felicit pentru achizitie...e ferit de lovituri, de prize, de colturi de mobila, are spatiu suficient de joaca si miscare. E unul dintre putinele lucruri pentru care nu-mi pare rau ca l-am achizitionat, mai ales ca l-am comandat pe Okazii si am dat pe el mai putin de jumatate decat costa prin magzinele de profil. E nou nout, asamblat usor, livrare intr-o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Amelia tu intrebai de remediu homeopat pentru colici/crampe?
eu i-am dat asa 5-6 granule dizolvate in apa plata(10 ml) de colocintys dimineata si 5-6 granule de magnesia phosphorica seara ambele Ch 7 .
Timp de 10 zile din 2 in 2 zile ,la recomandarea medicului.

Le oti comanda telefonic la aldedra.ro


Rafael face pa ,ma pupa (adica vine cu gura pe gura mea si ma pupa-musca daca-i cer.Deasemeni se joaca si el ca gruia si mai merge in picioare sustinut doar de o manuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Neata! nu e nimeni in preajma?

dau o cafea ca fb a dat ligia una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Nu a mers forumul dimineata. Neata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

'neatza, fete!

Ileana, ai citit?Te-ai mai linistit?

Mihaelllllllllooooo,tu fata, I MISS U!!!!De ce nu me mai scrii...savuram cu patos, postarile tale, in timpul sarcinii!

Letitia...la fel, unde sunt postarile tale!!!???

Annisia, aidoma...where are u???

Adrianabuc, sper din suflet ca esti bine!!!

Matzooooooooo, astept ziua cand vei fi cum erai: optimista pana in ceapa, branza si slana!!!

"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata!

io nu am timp deloc sa mai scriu......apuc sa citesc si pe urma cand sa scriu...nu mai reusesc si uit ce cui vroiam sa spun ca am probleme mari cu memoria

anangel da filip dormea bine de tot...de seara pana dimineata cu cateva treziri scurte ca pierdea suzi...sau deloc deci nu stiu ce are acum

ieri am fost la brebu si a fost superb...ce culori, ce vreme...filip a fost si el foarte incantat...mai ales cand scuturau prunii

va pup ca urla miorlaitul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

neata si de la noi pe la pranz

Suntem si noi mucosi, nu puteam lipsi din gasca mucosilor. Sambata dimienata au aparut, nu sunt multi si speram sa treaca repede. Acum mai tuseste putin, ii dau sirop de tuse si dupa amiaza mergem la medicul de familie si maine sau miercuri la pediatru. Mucii astia au aparaut sa-mi faca mie in ciuda, mi-am propus sa-l culc singur in camera si a ajuns sa doarma intre noi.

Avem si noi 8 luni, stam foarte bine in fund, mergem de-abusilea (daca nu sunt pe faza prin toata casa), ne ridicam in picioare daca ne sprijinim de ceva si stim sa aratam unde-i mama si unde-i tata. Nu silabisim mai deloc si nici nu facem papa sau sa batem din palme. Trebuie sa merg sa-l si cantaresc ca mi se pare ca nu prea ia in greutate, am imprumutat cantarul meu si asa e de rau fara. AAAA si ce era mai important, ieri am mancat toata portia de piure fara iaurt.

Gata ca m-am intins cam mult si am o groaza de treaba ca inca mai depaschetez, e greu dupa 3 saptamani de stat sa te apuci de smotruiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna fetele,
Sunt tare amarata, azi am fost la pediatrul pt. vaccinul de 6 luni si mi-a si cantarit-o si nu mi-a luat deloc in greutate tot 7.300 are ca luna trecuta cu toate ca a mancat fff bine dar de vreo cateva zile i-mi face mutre la mancare dar tot mananca pacalita cu jucarii , papa cam 630ml lapte/zi, legume cu carnita sau oua intre 200-250g/zi, fructe 150g/zi cu un biscuite, un iaurt sau branzica, plus suculet de portocala si tot nu mi-a luat nimic in greutate.
Pediatru mi-a dat sa-i fac o urocultura cica ar suspecta o infectie urinara offf iar ma dat peste cap sunt stresata rau de tot nici nu ma gandeam sa n-o fi luat ceva in greutate.


mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Robert Stefan, Antonia Cristiana, Tudor, Gruia Matei, Eva Nicole, Vlad Stefan si Adina Sanziana!
Gabriela, imi pare rau de faptul ca nu a luat cea mica in greutate, dar sunt aigura ca ii veti da de capat pana la urma. Curaj, mami!
Lady, vad ca iei fetele la intrebari dar tu de voi nu povestesti nimic. Cum mai sunteti?
Bulinutza , sa va fie de bine plimbarea!
Maria e muuult mai bine, slava Domnului, dupa ce i-am dat antitermice, comprese reci, sosete ude in picioare (cu ocazia asta am descoperit ca nu mai am deloc otet in casa), ceaiuri fierbinti si rasfat maxim. Bine ca macar Johanna se simte bine, ei doar ii curge nasul, dar nu rau. Am descoperit tot ieri ca cea mica mai are un dinte ("Maaaami, Johanna a mai nascut un dinte"), jos, lateral, in dreapta. Deci avem 3 pana acum si niciunul sus. Tati rade de ea, zice ca e escavator.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput