Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare fete dragi!
Greu ma mai mobilizez
Pisi cu operatia sunt ok. Stau in concediu pana vineri si apoi incep iar nebunia cu job, verificat de teme, gatit, spalat si multe altele.
De cerut, se cerea ca altfel ...Am mers cam tarziu dar bine ca am ajuns pana la urma. Era plina de pietre. Cu o saptamana inainte nu am putut sa mananc mai nimic.

Noi am renuntat la after-school din motive de buget de criza. Acum Alex isi face singur temale. Pana acum s-a descurcat foarte bine. Vedem cu o sa fie pe parcurs. mai greu imi pare cu mancarea. Nu mananca decat proaspat gatit, nu mancare de pe o zi pe alta.

Si nu stiu cum sa ma mai impart sa incepem si alte activitati dupa scoala. Alex vrea la karate acum, poate si tenis. Andra se multumeste cu dansuri. Asi vrea sa fie ziua mai lunga .

In rest nimic nou sub soare. Virozele ne-au vizitat si pe noi, sper ca le-am speriat si au plecat. Andra dimineata nu prea avea voce dar cum nu m-a sunat asistenta de la gradi banuiesc ca e bine.

Desi s-a racit binisor mai sunt cateva raze de soare, asa ca incerc sa ma bucur de ele cat mai pot.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Iaca si eu inapoi din tarisoara noastra draga. Am fost ocupata tare ca fuse ziua lui Roxy si dai cu party si tot asa, teme si eu , dansuri si eu si plus raceala tot o am chiar daca m-a vazut medic si mi-a spus ca am bronsita si pe antibiotic fusei.

Acum la servici unde iar am capul cat o banita dar asta este...

Va pupic si va doresc sanatate maxima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Haideti la ceai, cafea si alte lichide calde doar, doar ne-om mai incalzi si antrena la vorba.

Eu sunt bine. aseara mi-au venit si mie valizele intr-un final. Cateva stricaciuni pe ici pe colo dar asta este.

De dimineata la sala din nou dupa un car de vreme si se simte.

La servici nebunie ca deobicei dar asta este.

Va pupic si sper sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Nimeni pe aici...Poate ati intrat in hibernare.

La mine este un frig de nu se poate.

In rest eu tot cu muci, la servici pana peste cap de ocupata dar asta este...

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare!
Cristina eu incerc sa ma adaptez la frig .
In rest gatesc, fac curat, ma cert cu Alex sa faca temele. Trece ziua imediat.
De luni vreau sa ma apuc si de ceva miscare. Tot de luni ma intorc la birou, pana atunci trabauiesc pe langa casa ca sunt tare multe de facut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Salutare!

Ia uite ce v-ati sincronizat. Pisi, Nico, Cristina sa va faceti bine cat mai repede!
Eu nu-s bolnava dar sunt obosita ca doar am muncit partial in ultimele 3-4 we si se simt orele suplimentare. Azi insa vreau sa merg mai repede acasa sa iau fetele si ma duc la sala. Daca nu-s in stare de exercitii (sper sa fac ceva sport) macar merg sa ma relaxez si incalzesc la sauna.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Nico draga mea eu am facut adaptarea la frig brusc trecand de la 34 la 3 grade ca atat sunt seara si noaptea aici...Sper ca vremea va fi mai gentila acolo in trecutul de la o temperatura la alta.
Cat despre toate treburile gospodaresti ma bucur ca ai avut un pic de off office work (in cazul in care iti place bucatariseala si curatenia). Pe mine ma relaxeaza chestiile astae. Abia astept maine sa gatesc ceva.

Otilia draga iti doresc sa ai parte de un weekend in care sa te odihnesti si sa reusesti sa-ti incarci bateriile.

In rest eu ce sa va zic: bucuroasa ca vine weekendul si sper sa se opreasca ploaia ca la momentul asta toarna.

Pupici si weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La multi ani pentru pisoiasul lui Pisi. Sa-ti traiasac si sa fie sanatos!

Eu sunt bine. Aici a fost un weekend cu vreme bunicica - nu a turnat continuu. Eu mi-am reparat mobilierul, am facut mancare si am vizitat prieteni.
Cam asta este tot.

PUpici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuinea
La multi ani pentru pisoiasul lui Pisi. Sa-ti traiasac si sa fie sanatos!

Cristina si Roxy (2.10.2004)


Salutare, fete dragi!

Multumesc din suflet, Cristina, pentru urari! Esti tare draguta cu mine!
... Eu, spre rusinea mea, am uitat de ziua Ruxitei tale, dar am trecut printr-o perioada mai urata... N-am reusit sa scap de raceala nici acuma, caci, din pacate, pana sa apuc sa ma vindec, s-a intamplat sa se prapadeasca bunica mea si drumul pana in Oltenia, la tara (da, l-am facut din nou ), pregatirile de inmormantare, stresul, oboseala, supararea, n-au facut decat sa-mi agraveze raceala, asa ca saptamana trecuta am fost KO tehnic, in pat, la orizontala. Acuma m-am intors la lucru, dar tot nu-s bash bine.

Va pup dulce pe toate si va mai astept cu povesti. Imediat ce ies din pasa asta nu tocmai buna, voi reveni si eu in forta!

fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi draga condoleante. Imi pare rau sa aud ca ai trecut printr-o periada asa de grea. Iti doresc sa te insanatosesti grabnic si sa iti recapeti zambetul.
Cat despre zile de nastere - draga mea nu iti face probleme ca si eu uit. Cred ca a fost o intamplare ca mi-am adus aminte la cat sunt eu de zburatacita la cap LOL.

Eu in rest ce sa vazic: sala-servici-acasa. Afra ploua, ploua si e vant tare. Miroase deja a iarna dar nu vreau sa accept.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput