Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Off Dorina, condoleante! Imi pare tare rau!
Refacere rapida si "la multi ani!" puiului drag. Am aruncat o privire prin pozele voastre. Ai baieti mari si frumosi foc .

Cristina pupici multi si printesei tale. Zilele astea m-am pierdut prin poze . Cred ca a fost super incantata de petrecere.

Noutati la mine nu prea sunt. La birou multa alergatura, frig ca naiba, si mult stres.
Asi fi vrut sa incep sa fac mai multa miscare dar inca ma mai supara operatia, deci o iau usor. Am slabit binisor si parca atarna pielea pe mine. Trebuie tonifiere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Pisi, condoleante. Sper ca azi esti mai bine
Vlad si Radu, multa sanatate si noroc!


Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Pisi pt Vladut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Otilia cum sunt fetele? Voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

La multi ani pentru Pisoiasul cel mare. Sa fie sanatos, voios si mami si tati sa se bucure de el si de fratior.

Nico draga eu te invidiez. Ce mi-as dori si eu sa atrne asa niste piele de mine....Ca tot zicei de pozici si eu am vazut niste pozici in care mama-mama ce mai lady am vazut. Super-super!

Cat despre partiul lui Roxy: trebuia sa-i placa ca ea si-a ales locul, ea tortul. Eu nu am avut nici un fel de input ca am ajuns sambata la 3 dimineata acasa si la 11 era partyul. Tare mandra de ea am fost.

Oti draga asa doar pe fuga? Nu ne zici nika din cuibusorul vostru?

Eu ce sa vazi: la mine ploua cu galeata de am ajuns la sala uda si acum de la sala la servici fleasca cu toata umbrela pe care o am...
La servici am un meeting azi la care nu prea as vrea sa fiu prezenta dar n-am incotro ca stiu ca va iesi cu vanatai pentru unii....dar asta este.

Eu va pupic si o zi super sa aveti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Asa cu o aripa atarnata, cu pliscul in pamant. Sunt dupa doua zile de meetinguri si hartoage...Imi vine sa . Ieri am plecat la 6.30 de la servici cu vreo 300 de pagini de mizdrigalit. Pe la 10 si nu mai vedeam nici pagina nu randurile...

La mine azi vreme buna dar ce folos ca eu indoors...

Pupici si o seara super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Multumesc, dragelor, pentru urari si incurajari! Sunteti tare dragute cu mine!

Si eu ma prezant la "apel" cu "o aripa atarnanda si cu ciocul in pamant" cum bine zice Cristina, caci inca-s racita si nu stiu ce sa mai fac ca sa ies din starea asta ... In rest, liniar, cu hizohipsa fleoscaita, si de la astenie, si de la raceala ... asa ca azi m-am hotarat sa fac ceva ca sa ies din starea asta si m-am programat la coafor: vopsesc si tund parul!

Va pup dulce si va doresc un WE de vis![pup]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata! Poftiti la !

Eu daca ma apuc sa povestesc din cuibul nostru pai mi se face dor de piticuta mea de acasa. Am lucrat cam mult in ultima luna si sincera sa fiu Iulia e atat de simpatica acum ca de abia imi vine sa plec de acasa. Azi noapte vroia lapte si a inceput sa zica din ce in ce mai tare "mami vreau lapte, mami vreau lapticul meu, mami, mami, mami tu nu intelegi ca vreau lapte?" La asa exprimare, chiar si pe tz si r le-a spus bine, m-am ridicat sa-i umplu sticla . Acum cateva zile cand am venit acasa seara mi-a zis “ce faci mami nu te duci la vivici sa iei bani?” Elisa a fost ieri la plimbare cu gradinita si a obosit. Cand am ajuns acasa deja dormea de pe la 5:30 si a continuat pana dimineata cu o trezire la 1 noaptea ca vroia cereale cu iaurt. Le-am luat pe pufosele, Ana si Iulia, si am plecat la o plimbare pe jos ca nu ploua. Am fost cu ele la un mare complex de langa noi si le-am luat rochite de Halloween, Ana a vrut paianjen si pentru Elisa sau Iulia am luat o rochita cu dovlecel . Ana de mult tot cerea costumatie speciala ca sa mearga si ea cu galeusa prin vecini dupa dulciuri . Dar cum Elisa e disperata dupa bombonele vreau sa o trimit si pe ea ca si asa tot va da iama in ale surorii mai mari.

Pe aici se serbeaza ziua natiunilor Unite si uite asa am de facut 2 prajituri, una catre gradinita si alta catre grupul de cercetasi unde merge Ana. Le vand copiilor si banii se doneaza. La gradinita vor mancare traditionala, belea. Data trecuta am dus sarmale cu mamaliguta si smantana dar acum am zis sa fac ceva mai simplu. Mi-a venit aseara ideea unui salam de biscuiti ca-i usor de facut si am ingredientele necesare.

Eu sunt cu o mana, gatul si jumatate de spate in pioneze. Ma tot frec cu cu Nurofen gel si poate trece de tot durerea..

Mai vreti?

Ia mai bine scrieti voi. Aveti mult de munca? ca pe aici e cam multa munca daca se tot angajeaza oameni si tot se fac ore suplimentare. Pe dc intru din timpul meu, stau peste program caci acasa nici o sansa sa mai citesc ceva. Asa ca daca pot, ma rasfat si eu o jumatate de ora la birou.

Bravo Pisi, o sa ai un look nou de toamna!
Cristina, pune si mie un link cu poze. Poate, poate, reusesc sa intru in we de acasa.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Moama ce de ne-ai mai scris ma Oti. Asa mai merge. Doamne ce scumpe sunt fetele tale! Tare mandra sa te tii ca eu tare te invidiez din motive de asa multa activitae si tot cu moralul high ca deobicei.

Pisi draga ma bucur ca ai gasit ceva care sa-ti schimbe moodul. Eu iti doresc sa te insanatosesti grabnic.

Eu ce sa zic: fusei la sala - tick, acum la servici - tick, diseara la curry, maine gatesc, curat, cumparaturi si la servici am ceva de facut si seara ma duc cu o amica la cinema.

Cam asta de la mine.

Va pupic si weekend super!

PS Oti iti dau link pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

M-am inscris si eu la concursul cu baita...

Daca vreti sa il votati pe Raducu, nu m-as supara.

http://forum.desprecopii.com/forum/SuperBaita.asp?id=1001

Poza lui este descrisa "Experimentam freze noi"

Multumesc anticipat!

Mergi la inceput