Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor si de la mine dintr-o pauza londoneza. Am piciorusele umflate ca doua gogosele dupa 2 zile de stat in picioare dar vine ea si bine meritata odihna. Cand? Nu stiu sigur dar os sa vina ea LOL.

Pisi draga imi pare rau de firma...Poate reusiti si va redresati...Care era obiectul muncii?
Am citit ca ai mai multe corabioare inecate? Eu ascult draga mea daca vrei sa ne spui si poate iti dam si idei si solutii.

Raceala mea s-a dus si sper ca asta a fost pe primavara asta.

Va pupic si ne auzim mai din nord maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

La noi ninge! Nici in ianuarie n-am avut parte de asa vipie.
In rest, astept primavara adevarata, primavara plina de soare, flori si triluri vesele de pasarele.
Cristina, manaci sarat, sau doar de la oboseala ti s-au umflat piciorusele ca gogoselele? ... Cat despre firma sotului, dupa cum cred ca banuiesti, era de constructii. Si cum sectorul asta-i in cadere libera, iaca am picat si noi cu el o data. Eu sper sa se redreseze inainte de a pica cu totul in depresie. Bine, acasa ma tin batoasa si puternica si-l incurajez pe al meu, ca sa nu cada si el in disperare, dar cand sunt singura imi vine sa urlu, pur si simplu, cand ma uit ca toate-s scumpe, scoala ma jupoaie de vie, facturile-s tot mai umflate, impozitele tot mai mari, iar salariul meu - si-asa destul de miculut - bate pasul pe loc de cativa ani ... . In orice caz, iti multumesc pentru umarul intins si compasiunea ta.

Pup fetele si un sfarsit de saptamana super-reusit va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna seara fetelor din China de data asta.

Pisi nu mananac sarat dar cum stau in picioare sau cu picioarele agatate pe scaun mi se umfla de nu se poate.

Ma gandeam eu ca firma este de constructii...Stiu de la sotul meu ca totul la capitolul ala merge prost doar daca nu reusesti sa contractezi pe ici pe colea la vreo primarie, consiliu jusdetean. Cat despre salariu sunt in aceea si barca ca si tine cu sotul ca daca nu as fi eu plecata nu ne-ar fi ajuns nici de mancaresa-ti spun sincer si stresul pe care il ia pentru banii aia prapaditi nu merita sa-ti spun sincer.

Eu sper sa se redreseze cat de curand ca altfel va fugi toata lumea din Romania....

Te pupic si umarul este intins tot timpul.

Pup si restul de fete cu toate ca n-au mai intrat de loc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Pisi, capul sus! Sunteti sanatosi si sigur va veti descurca voi cumva. Ah, sper ca nu aveti credite impovaratoare.

Si eu de multe ori ma gandesc ce-am face fara servici. Alta varianta nu am decat sa merg undeva la tara si sa muncim pamantul. Cel putin asa nu am lesina de foame. Nu, nu mi-ar fi jena sa sap pamantul. Pentru mine munca nu-i rusinoasa, oricare ar fi ea. Nu ma vad vreodata cerand ajutor financiar la rude. Trebuie sa ne adaptam cumva. Sotul tau daca e inginer are mari sanse sa gaseasca ceva in Europa de vest doar ca ar fi departe de familie.

Cristina, ei, ia zi cum e pe acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Uooof, ce bine ar fii sa fie lucrurile simple, insa atunci unde ar mai fii provocarea, nu? Otilia, intr-adevar, avem credite la banca, insa mai avem si ceva economii, deci deocamdata nu suntem chiar in buda de tot. Oferte de job a primt sotul, dar doar in Arabia, si chiar nu l-as lasa sa mearga pana acolo, oricati bani ar fii la mijloc. Acuma ne frecam neuronii sa incepem un busines in alt domeniu. Vedem noi cum s-or hotara planetele sa se alinieze, important este ca inca n-am renuntat la lupta.
In orice caz, va multumesc din suflet pentru suport si pentru incurajari si pentru asta va iubesc tot mai mult!

Va pup si va doresc o zi bestiala!

P.S. Absolut SUPERBA poza cu printesele tale, Otilia! Sunt mai ceva decat Cosanzenele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

In Amsterdam qacum dupa 2 saptamani de China.

Pisi sper sa va vina o idee si sa treceti cu bine peste criza asta.

Otilia nici mie nu imi este frica de munca de orice fel ar fi ea. Bine inteles ca daca lucrezi ceea ce te-ai pregatit multi ani este mai placut dar viata nu te intreaba ce vrei...

In Chengdu erau 26 grade. Acum in Amsterdam sunt 2...Maine o iau din nou din loc pentru 4 zile in Lake District.

China este .... speciala. O tara in expansiune masiva. Cu siguranta este locul unde sunt bani si bani multi. Cu toate astea decat la hotelul de 5 stele am gasit hartie la baie. Pana si in aeroport trebuie sa ai hartie cu tine. Igiena in multe locuri lasa de dorit dar la orice colt se construieste ceva, in universitate au proiecte cu o gramada de bani...Eh in Europa cred ca am pierdut trenul ca ne-au furat astia de tot dar mai bine sa colaborezi decat sa te bati cu ei LOL.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Pe aici e pastele asa ca am fost in vacanta. Si ce bine a picat.
A fost si frumos afara asa ca ne-am scos. Elisa invata sa mearga pe bicicleta fara roti ajutatoare. Ana nu-si mai pusese rolele de mult asa ca avem ce face.


Cris, ma asteptam sa aterizezi in Ro daca tot e paste in UK si-s ceva zile libere.
Eu cred ca-i tare interesant sa ii vezi in actiune la ei acasa, asa ii intelegi mai bine in anumite situatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Curios sau nu, la noi ieri a nins! Nu imi amintesc in istoria recenta, sa mai fi vazut asa ceva... ca din istoria indepartata nu-mi prea mai amintesc eu multe, data fiind varsta-mi inaintata! Se pare ca iarna a prins asa un drag de noi, ca nu ne mai lasa cu una - cu doua. Dar ca o dovada ca vara este aproape, in WE am schimbat ora, asa ca buimaceala este in capul meu ca la ea acasa!
In rest, suntem in saptamana altfel, ceea ce inseamna ca ne antrenam de zor pentru VACAAAANTAAAA!

Otilia, abia astept sa se deschida sezonul de parc si la noi si sa tocim cauciucurile de la biciclete pe alei! Ma bucur ca voi ati reusit sa faceti inaugurarea la aceste activitati atata de reconfortante! ... Chiar: a fost si la voi Pastele, sau doar la majoritatea conlocuitoare?

Cristina, fascinanta povestioara ta despre China si-ti spun drept, ca tare mi-ar placea sa ne mai zici cate ceva!

No, eu ma retrag "pe soba", caci inca mai fac focul in ea, la cat de frig este afara!

Va pup dulce si o zi minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Otilia si la mine a fost Paste si daca nu ar fi venit asa pe ultima suta de metri calatoria asta ma duceam acasa dar Roxy si Dudu vin pe 27 la mine pentru doua saptamani iar la cat de obosita am fost sa-ti spun sincer nu ar fi vazut prea mult la mine. Am fost in vacanta asta de patru zile in Lake district. A fost foarte placut ca nu a plouat dar si aici tare frig. Pisi eu am dat miss la iarna care a fost aici in ultimile doua saptamani. Si aici a nins de nu se poate.

Acum este soare dar tot frig.

Cat despre China: da I-am vazut in actiune la ei acasa dar eu nu as putea trai acolo dupa atatea ani de UK. Nu mai stiu daca v-am zis ca m-am dus la baie si nu era hartie igienica ceea ce in UK la cea mai rea dugheana tot gasesti. Preturile sunt mari contrar asteptarilor. Se construieste la fiecare colt de strada. E nebunie ce sa mai.
Toate firmele mari au fabric acolo. Noi am avut o zi de vizita in partea de vest a orasului in parcul industrial si nu cred ca exista companie mare sa nu fi fost reprezentata.

Cam asta de la mine.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Hello people!

Fratilor chiar ca ati sisparut cu totul...

Eu sunt biner. Am fost plecata la Coventry la un eveniment.
Azi am primit si o veste super: am primit cetatenia britanica.

Va astept la taclale.

Pupici.

Mergi la inceput