Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Anca sper sa rezolvi azi tot ce ai pe acolo ca sa te poti bucura de weekend.

Eu sunt bine. Acelasi program nebun. Ieri am avut si ore pana la 7....DEci cand am ajuns acasa dupa toate cele eram franta.

Va doresc un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca de data asta chiar vorbesc singura....

Eu sunt bine. La noi a fost o vreme superba in weekend. Ieri am fost la o plimbare pe jos.

Acum la servici deci punct si de la capat.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Cristina, ca te-am abandonat atata amar de vreme, dar de doua saptamani am fost pe baricade, pe post de mama ranitilor, caci am avut copiii bolnaviori si pe rand si impreuna, de m-au capiat! Asa o pacatosenie de gripa a bantuit prin scoala lor, de-a decimat clase intregi... Nici la inmormantarea bunicului meu nu am reusit sa ajung din cauza asta!
Azi i-am trimis pe amandoi la scoala, desi mai "scartaiau" pe ici-pe colea, dar nu prin punctele esentiale, asa ca sper sa nu le vina vreo idee traznita sa se mai intoarca acasa cu vreun "rest".
La un moment dat chiar si eu cochetam cu un virus, dar, pana la urma ne-am dat seama ca nu avem nimic in comun, eu aveam alte treburi mai importante de facut, el avea alte gazde mai primitoare de vizitat asa ca ne-am despartit destul de repede.
Voi ce mai faceti, cu ce va mai laudati?

Sper ca maine sa semnez condica, sa recuperez timpul pierdut.
V-am si-o saptamana usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi bine ai revenit. Imi pare rau sa aud ca au fost cei mici bolnaviori. Condoleante si pe ntru bunicul tau....Imi pare rau ca nu ai putut ajunge la inmormantare....

Sper ca totul sa se rezolve si sa vina timpuri mai bune.

Eu cu aceea si nebunie. Acum am venit de la sala la servici. De la 9 am studenti si uite asa un cross.

La noi a fost iar ger. O bruma groasa era de dimineata peste tot.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

No, Cristina, iti admir teribil tenacitatea cu care mergi la sala. Eu saptamanile trecute nu am reusit decat o singura data sa ajung si si atunci am stat cu inima indoita, ca nu cumva sa faca vreunul un puseu de febra si eu sa nu fiu prin preajma, iar al meu sa-si "prinda urechile" cu problema respectiva. M-am simtit ca si clotza aia de se ridica dupa oua ca sa ia un gat de apa. Din fericire nu s-a intamplat nimic grav in lipsa mea dar spune-i asta pardalnicii de inima, care m-a tinut in tensiune tot timpul petrecut la sala. ... Ieri mi-am facut rost de o migrena inchipuita si iar nu m-am prezentat la tras de fiare, azi merg cu piticii la tunsulit, asa ca abia maine, cu putin noroc, sper sa mai ajung la fitness.
In rest, vreme frumusica pe afara, mohorata- ce-i drept- dar nu foarte rece. Si, tinand cont de faptul ca in calendar inca-i luna februarie, chiar este bine. Noi ne pregatim asiduu pentru martisor, Raducu are o draguta in clasa careia vrea neparat sa-i daruiasca o bratara cu "Hello Kitty" de 1 martie, facem recensamantul la partea feminina pe care trebuie sa o onoram cu atentia nostra ... d-astea. ... Si-uie-asa ne trece vremea.
Cam atata de pe aici.
Las si pentru maine cateva impresii!

fetele si-o zi minunata sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Se pare ca acuma am ramas eu pe baricade sa tin topicul in viata. Sa va spun drept, nu prea am multe sa va spun, caci toate zilele-s egale, ceea ce nu-i rau de loc, cum spuneam in postarile mele anterioare. ... Ma gandeam dimineata ca saptamana viitoare, pe vremea asta, incheiem oficial luna lui februarie si, Doamne, bine mai suna: incep babele, martisoarele, apoi cata si mosii si-ncet, incet se va instala si primavara. Iuuuupi! Cred ca va dati seama cat de mult "iubesc" iarna, ceci deja o inmormantez in subconstientul meu!

No, va pupic si-o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Am lipsit motivat ieri. Am fost pentru viza la Manchester ca plec pe 15 martie in China pentru doua spatamani. Maine trebuie sa ma duc sa-mi ridic pasaportul.

In rest si eu ca si Pisi - nimic deosebit de raportat doar ca azi nu am am fost la sala ca m-am simtit de parca trenul a trecut peste mine si am si eun meeting la Leeds de la pranza incolo.

Deci maine nu voi intra ca sunt plecata dar va povestesc cand vin de acolo ce am facut.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Dragelor am obtinut viza pentreu China. Deci plec pe 15 pentruy doua saptamani.

In rest - sunt racita cobza si am o gramada de treaba.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Eu cu raceala mai rau ca ieri dar nu mi-am putut permite o zi de bolit asa ca iata-ma pe campul muncii...

La sala nu am fost ca nu m-am putut tara dupa o noapte de febra.

Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning!

Cristina, ma tem ca daca nu o tratezi cu maxima grija si atentie pe madam raceala, n-o sa te prea slabeasca din chingi ... Asa o pacatosenie de boala-i si asta, n-am vazut: ori ii dai medicamente, ori nu-i dai, ea trece daca stai potolit in casa si te ocupi de mofturile ei. Daca nu, poti sa-i dai si mama tratamentului si tot n-o impresionezi! Asa ca, iti place, nu-ti place, iti permite programul, nu-ti permite, nu-ti permite programul, musai sa stai acasa cateva zile, pana mai slabeste nebuna stransoarea.
... Eu avusai o saptamana nebuna-nebuna, asa ca abia astept sa se termine!

Pusi si-o zi faina sa aveti!

Mergi la inceput