Clubul "babelor" FIV-oase 60

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Felicitari Sandy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Olimpia multumesc mult si bafta multa daca te decizi spre Brno. De acolo multe fete au venit fericite asa ca iti doresc si tie sa vii la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Multumesc Sandy. Iti urez sa fie bine in continuare si peste noua luni
sa ne trimiti poze cu bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Sandy- felicitari si inca 8 luni fara griji ... doar cu greturi la inceput .. ca sa simti ca esti gravidutza
..eu citesc "din umbra" si la "donate" si ma bucur pentru fiecare dintre voi .. numai reusite (cu mici exceptii, dar sper ca vor ramane gravidutze toate fetele) ...

Lara iti doresc un concediu placut si ff lipicios ...
Cand ai faci FET??

Qiao- mullllt sucess .. sper sa te lamureasca Tayfun-ul si sper sa-ti dea vesti ff bune

Ari- cee mai faci ?? Esti in conced ?? cred ca te pregatesti sa ne dai vesti bune ... dupa sfaturile pe care mi le dai .. cred ca

Sami ... te pregasti si tu conced?? Sper ca esti ok. prinsa prin debarale ..
Esti senzationala ... nu stiu cu iti dramuisti timpul .. caci eu simt ca nu-mi ajunge (dar nu ma stresez prea mult .. fac cat pot si ce pot ..... sa nu slabesc )
Cred ca sapt viit ma bag si eu la o "curatenie" .. trebuie sa scot hainele de toamna si sa le "zbor" pe cele de vara ...

Miky .. sper ca esti ok ...ma gandesc la tine ... te rog sa nu te mai stresezi ... sa te gandesti doar la tine in urmatoarea sapt. si la puisorii tai ....
Incearca sa te detasezi de orice alta problema ..

Ana - esti ok ???

Puppp toate fetele!!



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
-Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Elly si eu iti doresc tie cel putin unu ca cel de la avatarul tau Doamne ajuta

Tu cum stai cu clocitul? pana la urma cand ai punctia sau am inteles eu gresit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

@Qiao: EPP inseamna estradiol priming protocol, adicatelea o sa-mi lipesc eu plasturi cu 9 zile inainte de a începe stimularea uite aici un link dragut: http://estrogenprimingprotocol.blogspot.ro/
DHEA iau 3 buc. De 25 mg/zi. Cum iau de vreo doua luni, n-am nici pas.. oricum la ce zincuri, selenii si coenzime iau parca mai conteaza



De fapt, in ultimele zile sunt cam amuzata si n-am niciun stres.
Ba parca nu m-as mai duce la serviciu, dar cum nu am castigat inca la loto sa ma duc in Bora Bora sa înot cu pestisorii...


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

tano,ce bine ca e bine bebe tau!

sandy,felicitari si Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Lara, care Raluca, vreau si eu sa citescpoate mai invat una alta!
Acid folic zici, pai iau de ani + femibion.
Apropo, eu ador Cluj

Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ups ioana
femeie sa-ti traiasca fata. sa fie frumoasa si desteapta macar cat tine. te intrebai daca mai tin oshawa? as de unde...ba chiar ma tratez cu coca-cola, cascaval si ochiuri prajite. da, uite asa, mama ei de treaba. mie imi plac ochiurile prajite cu branza de casa pastrata la borcan. eh dar iar dau in bucatareli...si vara asta aproape ca n-am gatit nimic. fata ta bea lapte acum la 8 mese? sintetizand...curcii (c'est moi) ii este foarte bine in vacanta si isi pierde si ultimul dram de orientare daca se gandeste la FSH:))


lara te pup cu drag. ceasul cel bun sa fie iti doresc. dar mai bine, fii tu zen si poate merge treaba.

nanne am si eu o intrebare. tu poate ai explicat, dar eu n-am citit din urma. ai spus cumva ce sunt haplotipurile alea din semnatura ta? e bun ca taifunel face epp. am luat si eu dhea 3/zi dar numai vreo 8 saptamani cu tot cu fiv. pot sa te intreb daca simti vreo modificare la progesteron? mai constipata? mustacioara mai pronuntata? te intreb minunile astea pentru ca mie mi-a crescut progesteronul atunci la fiv si nu stiu daca s-a datorat DHEA.

bombi te uitai. am citit la un moment dat...mergem inainte.

qiao ma simt chiar bagata in seama:)) (toate fetele m-au bagat in seama nemeritat, dat fiind ca eu n-am fost aici sa va sustin. dar...parca simt ca e mai bine. o fi contagios ghinionul si nu vreau) strabunica? uf. ce viata. de acord. inca ma mai enervez cand cineva ma numeste domnisoara. numai de fiv imi amintesc:)))

olimpia salut salut. si tu ai "pierdut" forta? directia mai este? aia e importanta. bafta si tie draga mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

5abina,bine ai revenit!
Fetelor sa va spun ceva... Eu sunt afoana si cu toate astea m-am ambitionat in clasa I sa fac vioara. Profesoara mea spunea despre mine:
" nu poate dar are vointa". Ma simt ca in clasa I.
O seara buna!

Mergi la inceput