Clubul "babelor" FIV-oase 60

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

doar in trecere.
n-am intreprins nimic in problema, aparent fara solutie, "facerii" de copchii.
lylymar ce mai face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

hallo sabina

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Artistica, ma gandesc din ce in ce mai mult sa ajung pe la Brno.
Eu am dosar de adoptie ,dar nu e o varianta viabila . Nu prea decurg
lucrurile cum as vrea eu. Cred ca nu sunt pregatita psihologic pentru adoptie. Nu mai am curaj si nici argumente logice sa incerc
cu material propriu. Deci.. ce ramane de facut?
Iti urez multa bafta cand vei merge la cehi!
Qiao, sa vii de la turci cu toate neclaritatile...clare.
O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Da, da, prezentare!
Septembrie e si luna mea de duminica sunt in al 34lea an
Dupa ce m-am incalzit, sa zic povestea-mi dulce-amaruie:
Dupa ceva ani de casatorie (facem in curand 9 ani) si dupa ce am luat 3-4 AC , ma tot intrebam de ce nu raman insarcinata?! Ca poate nu ne-om intalni noi chiar la orice ovu' (vorba aia business, calatorii, stress, etc.), dar chiar asa? Analizele mele - intotdeauna ok. CM perfect, nu tu dureri, ni'ca (cam scurtut el ~ 26 de zile)...
Imi ziceam ca oricum nu au intrat zilele in sac si pana la urma, 'om prinde si noi un copil. Tre' sa recunosc ca mie imi cam placea sa copilaresc! Deci no stress!
Anul trecut merge Big la spermograma - rezultat OATS! Iac! Si de atunci m-am afundat in diverse studii, pe care nu credeam ca am sa le fac vreodata, insa trebuie sa recunosc ca le-as da clasa pretenilor cu ele... dar cum nu e tinta mea... ma abtin oricum ar zice ca sunt freak!

Dupa rezultat, luat sot si mers la Polisano B. cu dosarele (pentru ca, da, adaugasem si eu pagini cu fsh-uri, lh-uri, estradioale, etc.). Solutia (din pricina gigeilor ) - FIV cu ICSI.
Primul protocol - lung. Z21 - Diphelerine 3.75, apoi stimulare puregon 225! Rezultat - eu nu raspund -> protocol intrerupt!

Dupa doua luni - februarie - Strohmer imi zice ca acum noul protocol este flare Se incepe in Z2 (pentru patru zile) cu Diphe 0.1, apoi din Z3 si cu Gonal 150 si Menopur 300 .
Rezultat magistral: 4 oo, 2 mature -> transfer 2 embrioni Z3 de 8 celule...
Beta 1 pozitiv (75, parca), beta 2 bun, apoi o crestere ciudata... 19.03.2012 - beta 4200, 21.03.2012 - 4108 -> oprit tratament (utro, ca la GK, na!) -> avort menstrual 3/4/2012.
Stiu ca unele ar pune emoticonul cu disperatul care plange, insa eu nu-l suport!

Evident, cauta apoi raspunsuri la alte intrebari... Daca intrebati de analize trombo - facusem unele in decembrie si nu aveam FVL sau MTHFR (nu facusem PAI, mama lui de PAI ) si nu am mai facut alte pentru ca na... Dar cine era in iunie la Matei Basarab sa isi faca cel mai scump si cuprinzator pachet si am descoperit America! sau ma rog, ce e la semnatura
AMH meu este de 0,4

Cu datele astea in protap, am fost la Poarta si vanjosul Tayfunel cu uimitoarea stare de spirit turceasca zice: I'll try EPP for you! It from Cornell, and has good results!
Si mi-a dat si DHEA - 3 buc. pe zi...
I-am mai trimis eu acum vreo 2 saptamani un mail sa ii zic ce mai fac si ce pastile mai iau atentionandu-l sa nu care cumva sa-mi zica ca-s prea multe , ca doar de' mai am si eu un simt al realitatii!!!
Evident ca a zis ca-s cam multe si mi-a pus si ":))" in mesaj

Ca y est pour le moment. sa fiu si eu trendy

@Ari, mersi de sugestii. Tu ai stat la apartament sau in hotel?



Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

sabinooaaasaaaaa



hai, mai stai putin pe-aici..asa, de "incurajare"??? for me???
(nah, ca scriu deja ca elly, totul x 3, deh, emotia)..

sabi, dap, mi-s in forma maxima, cre' ca, de-aia ca-s nedormita si-am si cazut in botic de curand, de mi s-au zdruncinat si creierii in cap..cred ca, am cam bolunzit (atentie!! -> regionalism)..
acu', ca te citesc, ma simt de parca as manca homari..
lux, nene, curat lux..ti-am zis doar ca, m-am stafidit de dorul tau

p.s: sar'na de aprecieri!!! stiu ca ma-ntelegi, ca noi "o ardem la fel" (adek, avem acelasi umor, doar ca, azi am declarat ziua Connect-R, daca tot nu dorm)...
te tzuca fata

nanne, brava, citesc imediat cu atentie ce ai scris


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ari, Smaick a inteles bine. Ana mea a fost fantana arteziana aseara. A vomat pe toate gaurile saraca .
Dar e drept si cu treaba aia cu "simt cand vrea bebe sa suga"E ciudat ce se intampla dar nu-ti dezvalui ca stric farmecul pe cand devii mamica. Las' ca te indrum atunci daca o sa ai nevoie

Sabinutzo, tocmai pe mine m-ai uitat? eu care te strigai ieri prin tot forumul in miez de noapte?

Lara, suntem clujence. Adikatelea tot la Cluj aci. Asa ca daca vii prin zona, te asteptam in vizita . Sau pe 13 octombrie ca da Ana chef aici

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu sunt inca la job. stau singur cuc aici sa crosetez pe schema de la fiv-ul din vara ca era lasata de izbeliste. mi-am prins urechile in ovestine si viagre ca nu mai stiu cand am oprit una si cand ailalalta. caut in gramada de sms din tel ping-pong-ul cu Albu sa vad ce si cand s-a modificat. o fi fost el fiv pe ciclu natural chipurile, dar am avut cel mai stufos tratamemt in afara schemei.
am vazut ca a aterizat strabunica sabinaaaaaa bine ca mai dai si tu cu degetelul pe tastatura si pt noi. mie mi-ai lipsit !
eu nu sunt nici pe cal nici pe magar, adica vad niste tunele si nu stiu in care sa ma bag, care o avea luminita la capat ... sau poate ca vad eu multiplu si e doar unul singur si ma amagesc aiurea. oricum, numai pe tusa nu stau, ca prind radacini acolo si ma trezesc ca imi fac astia dosarul de pensionare
nane 1. ce e aia EPP ? 2. ai inceput deja sa iei DHEA ? 3/zi cat inseamna adicatea ? nu de alta, dar prietena mea a cam tras de la ele, i-a dat peste cap aldosteronul asa ca daca ai ceva reactii ciudate striga la poarta imediat.
ma intorc la schema. e pe 2 pag si lipita la mijloc. o sa ma duc cu papirusuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ioana
ca esti in Cluj, ori Bucuresti, tot a mea clujeanca esti (nah, ca rimeaza..)
sar'na de invitatie, dar, sapta' viitoare o tai in "contzed"-iu, undercover prin diverse capitale europene, cu un scop precis si declarat de a-mi recupera pruncii din capitala Ungariei, pana nu o sa aiba lb. materna maghiara (nu ca, n-ar fi ok cumva) si, pe cand ma-ntorc, stau si fierb in suc propriu, cu morcovu' cat casa poporului..
dar, sunt convinsa ca, ni se vor intretaia la un moment dat drumurile, si live, nu doar virtual


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

qiao, cauta si pe forum, daca nu gasesti in telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele vin si azi in vizita pe la voi
S-ar putea sa fiu graviduta in urma vizitei mele la fabricuta de la Brno

Azi ziua 10 de la ET am beta 27,95mUI/ml. Ma rog la DD sa se dubleze si puiul sa stea cu mine 9 luni.

Va doresc o seara frumoasa tuturor

Mergi la inceput