FIV Euromaterna Constanta

FIV Euromaterna Constanta | Autor: dellya86

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor...am tot cautat si nu am gasit nimic despre fiv la euromaterna. Erau ceva informatii in capitolul Informatii utile Constanta, insa vad ca nu este recent.

Imi doresc sa aflu mai multe informatii despre Fiv la Euromaterna, deoarece se pare ca asta urmeaza sa fac si eu.Am fost la consultul Fiv cu dr.prof.Ron El si mi-a zis ca singura mea sansa de a avea copii este Fiv.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Chiar nu face nimeni Fiv la euromaterna???Unde sunteti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Draga Dellya,
Informatii despre Fiv la Euromaterna gasesti pe site-ul lor.
Dar ei sunt noi in ale Fiv-ului. Sunt foarte scumpi ca pret si nu stiu ce aparatura au.
Eu am facut Fiv in Turcia la Acibadem acolo am reusit si m-a ajuns mult mai ieftin cu tot cu cazare, tratament, procedura.
Am incercat si in Romania de doua ori la Bucuresti si de doua ori la Sibiu dar fara rezultate bune.
Este bine sa te documentezi inainte de a face pasul de preferat sa nu faci in Romania poti sa alegi Turcia sau Ungaria.
Cazurile usoare au reusit in Romania, dar cele grele doar afara.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cami123 spune:

Buna fetelor, cumnata mea s-a chinuit foarte multi ani sa ramana insarcinata,a facut fiv la Buc si nu i-a reusit,dupa 1 an au incercat si in Ungaria,isi pusesera sperante foarte mari,iar dezamagirea a fost si mai mare.In 2011 la recomandarea unei prietene a incercat si la euromaterna tot la doctorul Ron Raphael,dupa dezamagirile anterioare, cu sperante foarte mici, minunea s-a produs.Intradevar preturile sunt destul de mari, dar faptul ca acum isi tine baietelul mult dorit in brate,banii nu-si mai au rostul intr-o astfel de situatie.Din ce mai stiu de la ea, nu ar fi singurul caz de la euromaterna,parerea mea ar fi sa te interesezi, sa ceri informatii de la ei despre cazurile pe care le-au avut pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Multumesc Camy pentru incurajare, o sa fac si eu Fiv cu dr,Ron el. Am citit foarte multe despre el si erau multe fete la consult atunci cand am fost eu, de aceea speram sa gasesc si aici pe cineva sa am cu cine sa vorbesc pentru ca prietenele mele nu au trecut prin asta si nu inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Camy multa sanatate cumnatei si un bebe sanatos care sa le aduca numai bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didmbrv spune:

Buna fetelor
Eu am facut fiv de doua ori la euromaterna si nici unul nu a reusit..momentan mai am 4 embrioni congelati si sa vedem ce voi mai face in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole.37 spune:

Haideti sa va spun eu ce am patit cu Euromaterna .L am cunoscut pe sotul meu acum 4 ani si am inceput lupta cu infertilitatea cam de un an si jumatate .Deci am fost la o consultatie cu doamna dr Lutescu numai la dansa la cabinet si ne a recomandat numeroase analize ,apoi ne a chemat la spital recomandandu mi laparoscopie si histeroscopie eu avand niste fibroame care dupa parerea dansei nu incurcau la FIV si hidrosalpinix stang .Am fost operata de dr Raica mi sa scos o trompa cealalta clipsata si toti imi spuneau ca sunt pregatita de FIV eu fericita .Norocul meu ,pot sa spun asa pentru ca nu am mai platit aiurea 3000 euro Fiv ,ca l au arestat pe dr.Ron el.Nu exagerez cand spun ca am cheltuit deja 2000 poate si mai mult de euro si bine ca m am oprit aici ca au fost in zadar.M au sunat de la spital si de fapt voiau sa mi programeze iar cu doamna dr .ca sa mi recomande pe cineva ,jecmaneala pe fata.Nu va spun ca pentru fiecare consultatie am platit cel putin 200 ron si au tot fost.Am gasit la un moment dat o fata care zicea ca a fost jecmanita de ea dar n am crezuto .Am fost la turci si mi au zis exact ce am si ce este de facut.Mult succes tuturor la gravidit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole.37 spune:

ce nu mi a zis d na Lutescu ?nu mi a spus ca de fapt nu sunt numai 3 miomi mici erau vreo sase si unul care e in cavitatea uterina care in nici un caz nici un doctor nu ar trebiu sa faca FIV, trebuie scos .Apoi am fost la dr Ispasoiu care a vazut intradevar cate sunt si unde sunt pozitionate dar care mi a zis ca n am nici o sansa sa am copilul meu decat cu mama surogat ,va dati seama ce am simtit ,nu stiu de ce mi a zis asa,n am sa inteleg niciodata.Noroc cu sotul meu care na vrut sa creada asta si am fost la turci.Tayfun mi a zis ca trebuie sa ma operez si ma opereaza ,ca am sanse si dupa doua luni pot face FIV dar ma costa numai operatiile 12000 euro .Parerea mea e ca cu aceasta clinica Euromaterna,e pierdere de timp si bani si pentru unele e foarte pretios timpul si banii ca nu ne vin din cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Buna Nicole, imi pare sincer rau. Si eu am hidrosalpinx, si eu am cheltuit multi, multi bani, si eu am facut laparoscopie cu dr. dantes, o trompa clipsata, fiv nereusit, hidro a aparut si pe cealalta trompa. Trebuie sa ma operez sa scot trompele apoi vreau si eu sa fac fiv la turci.

Deci Ron el este la inchisoare, eu ma gandeam ca dupa ce scot trompele sa-mi transfer cei 3 embrioni ramasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Nicole ai idee cat costa o salpingectomie la turci, la dr. tayfun? Ca nu prea mai am incredere sa ma operez in tara

Mergi la inceput