Colectia de toamna-iarna 2005 (39)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Saaaau Brasov unde e si Aventura-Parc si aqualand?

Daca ne organizam la inceput de noiembrie, prindme si ziua bufnitei mele :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

daaa. imediat dupa ce am scris Deva mi-a venit in cap si Bv-ul

pana la urma cand e abrambureala de vacanta? in saptamana din 4 nov sau in cea pana in 4??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

deva sucks (va spun io, care am mancat anu' asta la mac in deva de doua ori) -
prefer brasov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

corapina, mac-ul lor e pe centura. centrul si aqua-landul sunt chiar faine.

bine, bv e si mai fain, clar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

http://www.gandul.info/news/structura-anului-scolar-2012-2013-ce-trebuie-sa-stie-elevii-si-parintii-mic-ghid-de-la-clasa-pregatitoare-la-bacalaureatul-din-2013-10078577

Din 29 oct pana in 4 nov.
Deva e prea departe de Bucuresti, trenul face peste 8 ore pana acolo. Eu as merge tot doar cu mandrele mici, Silvia nu are vacanta.
Brasovul suna bine dar e cam mare, cu ce ne deplasam prin el, cu mijloacele de transport in comun/ taxi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

ar mai fi prin Rasnov diverse cabane cu distractie inclusa, cum a fost la Danes...

sau cazare prin Bv mai central - e loc berechet de plimbare si parcuri faine si cate 1 deplasare la aquaParc si una la Aventura cu taxi/ce-o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

se pare ca totusi, odata cu modificarea inceputului scolii, s-au modificat si vacantele:
http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_29953/Scoala-incepe-luni-Vezi-structura-modificata-a-anului-scolar.html
5 - 11 noiembrie scrie aici
dar nu bag mana in foc, nu reusesc sa gasesc ultima decizie oficiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mai, daca va vine ideea sa va luati tableta, luati-va ceva cu Android, nu iPad cum am eu care e deosebit de enervanta din 2 motive ( zic asta dupa luni bune de folosire). Motivul principal pt care ma plang si care le subsumeaza pe cele doua e ca nu poti cauta cazari: 1.nu suporta Flash Player si multe situri de cazari au nevoie de flash si 2. Nu este multitasking. Adica degeaba deschid eu 5 tab-uri in browser in paralel ca se incarca numai cel activ. Celelalte stau pana ma intorc la ele. E enervant ca de exemplu dau send la un mail. Din obisnuinta schimb tab-ul si peste juma. Zi cand ma intorc la gmail constat ca mailul nu s-a trimis, apare tot ca Draft si se trimite atunci. La fel si cu cautatul de cazari, eu am obiceiul sa deschid mai multe tab-uri si apoi sa tc pe la fiecare sa vad ce scrie.

Nah ca mi-am varsat naduful pe tableta.
Deci cum propuneti, de joi 1 sau vineri 2 pana duminica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, in articolul citat de tine scrie alta duda, cum ca pana acum vacanta asta ar fi fost de doua saptamani ceea ce e complet fals, deci habar n-au.

Revin. Pe hartia pe care am primit-o de la scoala in prima zi scrie vacanta 5-11.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

...1 si 2 nov ar putea fi zile de scoala in cazul mai sus mentionat... .

Lavi, nu e duda, asa era structura initiala, publicata in ordinul din august: http://www.didactic.ro/stiri/structura-anului-scolar-2012-2013

cine se pricepe la ordine si legi ???

in cazul acesta, am putea de
- sambata (3 nov) pana luni/marti
- sau de j/vi (8/9 nov) pana sambata/duminica.

si aventura parc si aqualand-ul sunt pline-ochi in weekend si mai ales duminica, e de preferat sa le lasam pentru cursul saptamanii.

Mergi la inceput