Strugurasi de sept-oct 2011 LMA *69*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Cu intarziere urez si eu La multi ani tuturor strugurasilor care si-au sarbatorit deja aniversarea primul anisor din viata!

Am vazut ca scrie-ti despre decalotare, ma interseaza si pe mine subiectul. Dupa ce am citit putin, eu am ales sa-l las in pace. Nu l-am atins absolut deloc in afara de spalat dupa fiecare caca.
Nu sunt insa 100% convinsa ca fac bine cee ce fac (doar vreo 95% :) )

" Many people, including many pediatricians, mistakenly believe that it is necessary to retract or pull back the foreskin for cleaning. This is absolutely not the case. In fact, forcibly retracting the foreskin can create serious problems including intense pain and bleeding, even creating scarring and harmful adhesions that can cause long-term problems. Forcibly retracting the foreskin before it is naturally ready is the cause of the majority of childhood complications of the foreskin that necessitate later medical circumcision."

Mi-am adus aminte ca mai vroiam sa zic ceva, May, tu intrebai de dinti. Mariana mi-a zis ca e ok, si eu o cred! Am citit in stanga si'n dreapta, si m-am linistit! Nu are ce sa fie anormal, atat timp cat copilul e sanatos, bine ca ies unde or vrea ei sa iasa! Noi avem 3 sus si unul jos, si acum iese si al doilea jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata mamici si pitici
LA MULTI ANI MARIA CLARA SI MARIA ALEXANDRA, sa aveti parte numai de bucurii in viata.

Astazi sunt nauca fetelor. Edi s-a terzit din ora in ora toata noaptea. Cred ca maselele sunt de vina, i-a spart una insa mai e alta pe traseu. O sa incerc sa rezist eroic la munca desi nici nu vad bine ce scriu.
Va pup si va doresc o zi usoara.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza, despre decalotare, eu stiu ca nu este recomandat..eu lui ayu nu i-am facut deloc, DAR..el are o gaurica doar..cat sa zic eu, cam de o juma de cm, atat:(...nu a facut puroi sau alte alea,dar cred ca o sa ajungem la un chirurg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

La multi ANi
MARIA de Mikka
CLARA de Alex

sa cresteti sanatoase si fericite,

Eu ieri am plas de feicire.. Stateam eu si sotul pe canapea, si Ela merge in 4 labute la comoda de TV,se ridica in picioare , se intoarce catre noi, da de 2 ori din maini, fluturandu-le pe sus, tipa sa ne atraga atentia si cand ne uitam amandoi la ea incepe sa paseasa singura, sigura pe ea si inconjurata de privirea noastra, spre noi.. am luat-o in brate si am inceput sa plang de ericire in timp ce ea ma pupa si radea cu gura pana la urechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani Maria
La multi ani Clara


camady imi pare rau ca nu a fost bun lapticul :(
sper ca ati rezolvat cu al vostru

anca eu nu l am decalotat deloc pe T
cine ma aude .... da ochii peste cap si ma face nebuna

nanna merci
tu i ai pus vreodata cereale in lapte ?

felicitari Ela pt primii pasi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Sei Felicitari pentru micuta, abia astept si eu acest moment

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetelor!
de azi imi promit mie ca o sa fiu mai activa.O sa imi impun sa intru mai des, ca trebuie sa am o acupatie la munca.Nu mai vreau sa fiu eu calul de povara.

Ieri a fost ziua sotului , asa ca am fugit repede de la munca , am recuperat copilul de la bona si am fugit (cu tranvaiul) in mall sa ii iau ceva ca pana acum nu am avut timp.Iancu a fost fascinat de tranvai, asa ca mi-am propus in we sa ma duc in Herastrau cu tranvaiul.Sotul a sarbatorit prin munca, a dat cu var la garsoniera.

ma duc sa ma prefac ca muncesc , revin

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

La multi ani Maria
La multi ani Clara

Sei felicitari pt reusita piticei.

Jade fiecare face cum simte cred cu decalotarea si tocmai de asta nici nu mai stii ce sa crezi, daca nici medicii nu sunt consecventi noi ce sa mai zicem.
Apropo de tetine Iancu are de la avent cu 4 picaturi, dar oricum mi se pare ca curge mult mai incet ca la san.La san manca in 2-3 min acum stam si 10 min la un biberon.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


Sper ca nu ne-ati uitat

Am intrat sa urez LA MULTI ANI tuturor strugurasilor care au implinit primul anisor de viata. Le urez multa sanatate, voiosie, noroc in viata si sa-si bucure parintii zi de zi!

Suntem si noi pe aici, in febra cu pregatiri, multe schimbari. Despre Theo doar de bine , merge bine de tot, se harjoneste cu sora-sa toata ziulica. Are in sfarsit si dinti, al 4-lea e pe vine. Nu stiu cat mai cantareste ca nu am fost cu el la dr de familie din iunie, oricum, arata bine fata de noi, slabanogii familiei
Ne pregatim si de aniversarea lui Theo, doar ca nu stiu ce o sa apuc sa fac, urmand ca atunci sa fiu cu un munte de cutii de despachetat. Vedem noi.

Va pup si sper sa mai intru cand apuc


de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani Maria Alexandra, Maria Clara.Sa cresteti mari, sanatoase si frumoase.

Jade cum se mai simte T ?
Am gasit laptic la o farmacie prin Brasov.Suntem bine acum.T mai are probleme cu constipatia? Ma gandeam sa nu fie si la el tot de la lapte.

Sei ma bucur mamico ca Ela merge singurica.Si Eva merge din ce in ce mai bine si nu mai vrea s-o tin deloc de manuta, nici afara.

Mergi la inceput