Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hello, Bubu
Eu azi sunt casnica

Onutz 30+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Pentru cine era interesat de carut Abc Design am gasit o oferta probabil mai buna decat la Baby Expo: http://www.baby-markt.de/Schnaeppchen/Unterwegs/ABC-DESIGN-Kombikinderwagen-3-Tec-aqua-dark-brown-1.html sau http://www.baby-markt.de/Unterwegs/Kinderwagen/ABC-DESIGN-Kombikinderwagen-3-Tec-Orange-Black.html. Din pacate la pretul asta sunt disponibile doar pe culorile astea dar pretul e super iar la livrare internationala costa 12,95. Presupun ca livreaza si in Ro, fiind tara U.E.

Noi am comandat din Italia un trio Inglesina zippy free. L-am gasit la un pret mult mai bun decat ici in De. Abia astept sa-l primim...

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Bifam si noi 32 de sapt.implinite.
Nasteri la termen pt.toate burticile !!!!!

Alina 32+ mami de Delia ( 6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Gina Odihna multa sa se linisteasca burtica si distractie maxima la desenat.

Onut la fel si tie. Stai calma si acum ca ati aluat ce trebuie pt bb ai timp de relax.

Mami spor la cumparaturi sa gasiti ce va trebuie si la preturi accesibile.

Bubu - Ne luam de mana si mai mergem doar o saptamana la lucru apoi stam acasa. Abia astept sa am timp sa ma ocup si de Bia. A devenit foarte geloasa si cere atentie in felul ei, care pe mine ma enerveaza dar incerc sa ma controlez.

Alina felicitari pentru schimbarea saptamanii. Azi o schim si eu 27+. Va ajung din urma.


Sa va zic surpriza de dimineata. Ma trezesc si trag de copil sa il trimit la scoala, iau o gura de cafea si imi aduc aminte sa imi iau tensiunea. Surpriza 13 cu 8. Sper sa fi fost de la gura de cafea. O mai iau odata cand ajung acasa la 12 de la scoala sa vedem cum stau. De nu, scot cafeluta de dimineata si sper sa fi fost doar de la cafea.

Nicoleta 27+ Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata!!!!!!!!!!!!! hop si eu sa strig ca e vineri!!!!

ieri am fost tare obosita,ma durea burtica,mai sus de buric....impingea acolo de mama focului..am tot rugat-o sa isi schimbe pozitia, dar a durat cateva ore...spre seara s-a mai linistit si in final am dormit bine.asa pe la 11 seara, radeam singura cum se misca burtica...parca dansa draga de ea.cand se ridica in partea dreapta burtica, cand in stanga..era asa de haios...

IPRATY da si eu ma bucur ca sta tati prima luna acasa cu noi...

ANDIE am reusit sa imi fac vaccinul miercuri dupa-masa. am scapat si de asta.

MENA felicitari pentru schimbarea saptamanii!!multa sanatate pana la sfarsit.sora-ta e ceva de groaza.....nu stiu daca as putea sa nu ii izc cateva.cum sa fumeze cu tine in cameraż

BUBU nasol ca te chinuie inca arsurile....asa de frig e la voiżnoi avem acum 22 de grade, ca merg in rochita...si pe la amiaza cand ma intorc ajunge pana la 31-33....dar asta pana luni, cand am auzit ca vine si aici toamna..
ANGELIQUE imi pare rau ca ai avut si tu probleme renale...stiu cum e ca si eu am suferit anul trecut cumplit..sper sa te simti cat mai repede mai bine.pe mine m-a ajutat mult buscapina.dar nu stiu daca in tara e.si pe timpul sarcinii, cand am avut un episod mi l-a dat. multa sanatate!!

MENICS chiar ca e tare doctorita ta...ce bine ca si-a amintit totusi sa iti faca analiza.aici se face pana in sapt 28.spera sa iasa bine, sa nu fie probleme.desi cum zicea si BUBU exista tratament.

EPOPEASCA bine ca bebele e ok.bei lapteżeu am inceput sa beau tot mai mult.cred ca imi cere organismul...stiu ca acum are nevoie de mult calciu. multa sanatate!

ANGIUTA imi place cursul pe care il faci..categoric fratii mai mari trebuie pregatiti...e normal sa fie gelosi la inceput...

ONUTZ felicitari pentru noile achizitii.sa va bucurati de ele.acum la odihna!

MAMI spor la cumparaturi!!

A.C. felicitari pentru schimbarea saptamanii.

embarazada de 29+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

fetelor,cele care mai aveti copii,ati folosit crema pentru sfarcuri?prietena mea mi-a recomandat sa imi cumpar purelan, sa o iau cu mine la spital.zice ca o sa faca minuni.ea a avut probleme la fiecare sarcina...

embarazada de 29+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannnah spune:

Bioana - eu am folosit Garmastan inca din luna a 7-a, la recomandarea unei prietene. Nu a avut niciun efect, de la primul supt mi-au aparut rani ...Au o putere in gingiii...greu de imaginat Recomand aparatorile de silicon - din pacate eu le-am descoperit mai tarziu, Acum le voi folosi de la bun inceput.

Va pup

mamica de Mara - 3 ani si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Neatza fetele,

Nu am avut o noapte deloc buna,am avut iar dureri, cei drept un pic mai suportabile dar nu am dormit bine deloc.Mi-a aparut si candida si afte de la atatea antibiotice.Plus ca la sot i-a fost si lui rau a vomitat,a zacut si s-a umplut de bubite.Acum nu are cine sa se duca sa imi ia ovule si de mancare ca frigiderul e gol daca noi nu am fost acasa.El zice ca se duce el dar eu mai degraba l-as trimite la dr. dar nu vrea ca e tare incapatanat.

Bubu mi-a fost tare frica ca o sa nasc mai ales ca dr. de garda mi-a spus ca durerile nasterii pot sa inceapa din spate si cum durerile erau insuportabile si aveam destul de multe contractii ma gandeam la ce e mai rau.Dar cand i-am auzit inimioara si mi-a spus dr. ca bebe e bine si colul lung si inchis am uitat de toate.Eu nu am avut niciodata probleme cu rinichii,totul s-a amplificat de la sarcina.

Bioana aici pentru dureri iti da no-spa,scobutil si algocalmin si eventual un diazepam.Eu nu puteam dormi de dureri nici cu diazepam desi inainte cand am fost internata adormeam instant.

Mena trebuie sa vorbesti cu sora ta ori se potoleste ori pleaca.Tu ai nevoie de liniste.

Mi-as fi dorit si eu sa merg la Baby expo dar asta este.Spor la cumparaturi fetelor care merg.

28+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Ioana - Eu am folosit o crema preparata in spital. Mi-au dat-o atunci ca facusem rani.

Angelic - Imi pare rau ca ai dormit rau, sper sa iti treaca mai repede durerile.
Nu-i nimic daca pierzi targul asta. La sfarsitul lui noiembrie e Kydex si poate vei putea merge atunci.
uite si adresa http://www.kidexbabyboom.ro/

Nicoleta 27+ Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna burtici frumoase, fetelor ce noroc pe voi ca stati in bucuresti...asa as fi vrut si eu sa merg la baby expo . Si cursuri prenatale...asa mi-as dori sa merg si eu sa vad din timp ce trebuie sa fac in anumite situatii, aici la mine in oras nici pomeneala de asa ceva.
Tnicoleta, si eu ieri la dr aveam tensiunea 13/8 . Am mers 200 m pe jos, de la masina la cabinetul dr si cand am ajuns gafaiam de ziceai ca l-am carat pe sot in spate.
Angelique, imi pare tare rau sa aud ca te-ai simtit rau...sa speram ca de acum va fi din ce in ce mai bine. Multa sanatate iti doresc
Mena...ahhh stiu exact cum e cu rudele astea , in loc sa ne protejeze/ sa ne ajute cumva, se poarta ca niste copchii rafatati care cer atentie, si daca le zici ceva imediat pun bot. Bine ca nu mai sta mult pe capul tau si ai sa te linistesti. Nu baga in seama si incearca sa nu te enervezi cu ea, face rau lui bebe...iti spun din proprie experienta.
Sa aveti o zi frumoasa dragelor


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
27+

Mergi la inceput