Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (30)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mena1906

Citat:
citat din mesajul lui onutz83

'Neata, pisicutele!

Azi-noapte m-am uitat pe pereti, am dormit cam 3 ore, deci acum ma uit printre dinti...


Onutz 31+ cu Lucian

Imi pare rau ca nu ai dormit dar m-ai amuzat cu expresia maxim

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X


Imi picasera ochii-n gura, Menucule, imi era rau de somn... dar m-am dres

Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Doura, LA MULTI ANI!!!!!
Sa fiti sanatosi si tu, si puiutii si sotul tau si familiile voastre



Angelique, eu am avut "doar" un junghi in spate, intre plamani. A durat 2 zile, dar a fost oribil. Probabil ca, avand o structura buretoasaa si fiind compresati de uter ai tai sunt intr-o pozitie cu adevarat incomoda. Dar daca durerea e imediat sub coaste poate fi rinichiul.
Pe doctor l-ai intrebat? Daca durerea e de la rinichi poate iti recomanda si scobutil pe langa no-spa sau alt calmant
Menics, Vali, mai e puuuutiiiin
Mami, felicitari pt achizitii, si pentru premii!
Foarte bine ca ati luat de toate si caruciorul care v-a placut, are dreptate sotul tau (mie imi place cand au si ei pareri, sau mai bine zis cand si le exprima pentru ca de cele mai multe ori sunt mai cerebrali si chiar au idei bune ). Ai fost mortala cu parabenul Servetelele umede le poti folosi si la altceva, ca simple servetele umede, dar eu zic sa nu te panichezi din asta. Muuulte mamici le folosesc din ziua 1 si acasa si pe strada si copilasii n-au nimic
Senzatia la contractiile nedureroase este destul de aiurea, simti cum se intareste toata burtica si daca ai vreun strop de pipi in vezica il simti de 10 ori mai mult Super senzatie





Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Saluti, frumoasele mele! E duminica, deci inca weekend
Menics, Valicutza, wow, felicitari, inca putintel, putin putin!

Denyti-am raspuns

Angelique, stai cumintica si nu te mai amara ca nu poti merge la cumparaturi, baga o scotoceala pe site-urile magazinelor specializate, apoi vezi care livreaza acasa si fa-ti comanda de ce iti place si unde gasesti preturi bune, sau il rogi pe sot sa mearga sa ia.Stai cumintica, e ok, e inca timp de luat, important e sa fii/fiti bine, imi pare rau ca iti este rau si ca ai dureri.
Or sa treaca toate cand ai sa iti tii baietelul in brate!

Pe mine m-a lasat pacatoasa de durere de mijloc si am dormit ca un pui, de am rupt, super bine si ma simt super odinita! Nicholas a dormit ca de obicei, tun si el-insa azi, dupa pp no 2, s-a foit nitel si apoi l-a apucat sughitul, ce sa-i fac?a sughitat vreo 10 minute si brusc a adormit! Plus ca azi noapte, eu care nu visez deloc de cand am ramas insaricinata, am visat un bebe gagalici super frumos, blondut-saten,cu niste zulufi in varful capului si niste ochi mari si mirati..Stateam in pat, cand m-am trezit si ma intrebam daca oare mi-am visat pruncul..
Voi ii visati pe ai vostri?

Mamide2, felicitari pentru ziua super ok de ieri,buna in toate sensurile, sa folositi cu drag si pentru muult timp toate achizitiile!
Nu te omora cu servetelele umede, apa e sfanta, cand esti acasa-nici macar sapunul nu e recomandat cand e f mic, fiindca ei au un strat de grasime protector pe care il tot indepartezi, folosind des sapun..apa e foarte buna.

Onutzule, tie ar trebui sa iti trimit juma din somnul in care ma lafai eu noaptea, dupa ce imi gasesc pozitia cea mai buna pe stanga mea..Au inceput insa sa imi amorteasca nu numai soldurile, ci si picioarele, dar am scapat de carcei de cateva zile..
Arsurile insa sunt pe loc fruntas!..

Irilac-si noi tot Huggies new born am luat, cu taietura aferenta in dreptul buricutzului, sa ramana liber acolo..Toata lumea spune ca sunt bune.

DOURA, "La multi ani!"
Iti doresc saptamani usoare in continuare, nastere usoara, bebe cuminte, laptic bun, sanatate multa, iar durerile de spate sa te lase!
Sa fii o mamica fericita, implinita, sanatoasa si frumoasa!Sa ai o zi a ta minunata alaturi de cei dragi, fiindca anul acesta e o zi cu adevarat speciala! Sa ne traiesti!

Pup toate dragele mele si ma duc sa pap ceva, ca asta micu doarme in continuare, dar mie mi s-a facut foame, nu-l mai astept sa se trezeasca, incep sa intru in priza mea obisnuita:)

31 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Bubule, eu l-am visat o data blond, o data saten cu carliontii ca ai lu' tat-su, de fiecare data maricel ca varsta dar mititel tare ca dimensiuni. Adica arata de 3 ani dar era mic ca un nou nascut. Nici nu prea (aproape deloc)am interactionat cu nou nascuti ca sa am clara imaginea unuia in cap. Abia astept sa imi tin si eu puiutul in brate. Cred ca o sa il fac dansator...sau karatist ca asa mai topaie pe splinuta mea de numa' numa'.
Maine vin la voi cu vesti(bune sper) pt ca merg la medic si o sa o rog sa imi faca si o ecografie. Acum grija mea cea mare e sa se faca buflei ca daca tot s-ar putea sa vina prematur, macar acum cat mai are timp sa puna falcute.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Menaaaa, abia astept sa vad ce iti zice doctorul maine! O sa ma transform eu in cevagaza si o sa ma duc sa ii soptesc sa iti spuna sa nu te misti din pat decat pentru pp si sa fii pozitiva mereu si sa NU te mai gandesti ca vine prematur, de ce ai crede asta?? stai cumintica si lasa-l sa creasca, nu vezi ca mai ai un pic si ne prinzi din urma?Fruntea sus, fii ZEN, fii optimista zi zambeste cu gura pana la urechi! are sa fie bine!
pe care l-am visat nu era deloc mare, era bebe bebe si statea asa, pe burtica si isi tinea numai capul ridicat..Nu pot sa uit zulufii aia din frunte so ochii aia scumpi si parca mirati..Doar socrul are parul cret cret cret, de cate ori mi-am bagat eu mainile prin parul lui, tot sperand ca se ia..ce-ar fi?wow! Zambesc.Tot ma gandesc la puiul din vis..
O duminica minunata sa aveti!

31 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bubulici, eu pana acum nu l-am visat pe , doar i-am vazut mutrita la eco si saptamana asta cred ca-l vedem din nou

Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Onutz, eco asta tre sa fie, banuiesc, morfo aia de trim 3, nu? Cred ca are sa va spuna multe detalii wow, tin pumnii sa fie Lucian cooperant si sa vedeti tot ce vreti
Si noi abia asteptam, suntem programati pe 1 octombrie la eco asta!


31 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubulina42

Menaaaa, abia astept sa vad ce iti zice doctorul maine! O sa ma transform eu in cevagaza si o sa ma duc sa ii soptesc sa iti spuna sa nu te misti din pat decat pentru pp si sa fii pozitiva mereu si sa NU te mai gandesti ca vine prematur, de ce ai crede asta?? stai cumintica si lasa-l sa creasca, nu vezi ca mai ai un pic si ne prinzi din urma?Fruntea sus, fii ZEN, fii optimista zi zambeste cu gura pana la urechi! are sa fie bine!
pe care l-am visat nu era deloc mare, era bebe bebe si statea asa, pe burtica si isi tinea numai capul ridicat..Nu pot sa uit zulufii aia din frunte so ochii aia scumpi si parca mirati..Doar socrul are parul cret cret cret, de cate ori mi-am bagat eu mainile prin parul lui, tot sperand ca se ia..ce-ar fi?wow! Zambesc.Tot ma gandesc la puiul din vis..
O duminica minunata sa aveti!

31 + cu Nicholas




Asa imi dai o stare de bine, Bubule. Iti multumesc. Cuminte sunt. Nu am de ales. Azi am facut obraznicia sa ies in fata blocului sa hranesc un pisic si m-am lipsit de iesit afara. M-a luat o durere de burta. Am bagat repede pastiluta si nani si cand mi-am revenit nu aveam nimic. Clar! Nu imi permit obraznicii sa ies din casa, se pare.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Si mai mult de 5 minutele nu am stat, pe bune

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 24+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bubu, da, asta e
Dar e mai putin complexa decat cea de trim 2. Si mai ieftina, cel putin unde ma duc eu. Dar macar sa vedem ca e bine, daca e intors si sa-i mai vedem mutrita aia dulce

Onutz 31+ cu Lucian

Mergi la inceput