Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 18

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

tala chiar ma gandeam pe unde esti, de ieri vroiam sa te chem la apel!

Fetelor vroiam sa va zic ca dc vreti sa vindeti ceva sa spuneti si aici pe forum poate ca unele mai suntem interesate. Eu ma uit deseori pe anunturi sa gasesc ceva la mana a doua dar as avea mai multa incredere in voi sa comand din alt oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Dia - si Bianca e exact la fel.
pe melodia aceasta a reusit sa adoarma singura si aseara si acuma,fara leganat sau tzatza!
http://www.youtube.com/watch?v=sML60YBpF-I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Marci tocmai ce a adormit pe melodia asta, insa o tineam eu in brate la laptop mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

dia mersi de raspunsul cu tsh. ma intreb oare de ce se spune ca trebuie pe nemancate la aproape toate analizele.

jd multumiri de ideile pt hainute. La cagula nu m-as fi gandit, dar acum mi se pare foarte practica, iar de lana merinos n-am auzit pana acum. am gasit si in RO hainute de merinos, cam scumpe ce-i drept, mai caut sa compar si cu ce as putea comanda din strainatate sa vad cum ies. Am gasit pana si lana merinos 100% la ghem, daca gasesc o bunicuta disponibila la crosetat, poate incerc si asa.

Dara unde ai citit de somn, gasesc si in docs? m-am uitat pe acolo, dar poate nu m-am uitat bine. Nu ca ar fi mare scofala, important e pt fiecare sa se adapteze la propriul bebe cat mai bine, dar sunt curioasa sa-mi inteleg puisorul cat mai bine. Oricum e clar ca dupa o vreme, se trezeste si uneori reusesc sa il adorm, alteori nu, alteori il aud in baby phone si adoarme singur inapoi.

Noi azi mergem pt vaccinul de 4 luni si am emotii, ca de obicei.
Am primit si analizele si am prima 'rasplata' pt chinuiala cu mulsul de 5 luni. Adrian nu mai suporta fierul deloc, ii dadeam fier hausamann si varsa foarte mult, plangea la masa dupa 2 zile de administrare, chiar dc am facut pauza 2 luni, deci nu mai aveam cum sa-i dau. Intre timp, eu am luat spirulina, si am avut surpriza acum sa vedem ca sta bine cu sideremia si hemoglobina. Ma asteptam sa fie scazute rau. Stiu ca se mai intreba pe aici de administrat fier, fetelor care alaptati, dc e cazul, puteti intreba si de spirulina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Dara- mii de pupice pt informatiile oferite[pup
Monna - multumim pt urari
Cristina- si poza de la profilul tau e minunata.Inca rezist chiar daca nu dorm dar mi se rupe sufletu cand o vad ca o doare ceva si plange si prea multe nu pot sa fac.
JD - felicitari pt bilant si mersi pt siturile interesante!.
Buburuza-sa va fie de bine plimbarea si botezul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Mirela am uitat sa iti zic ca sunt foarte frumoase bentitele, mai da mi te rog adresa de facebook inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Tala, nu-I aspir nimic. Cercetam piata
Lady, succes la vaccin. Mergem si noi maine.
Cristina, cauta pe fb Doris Do.
nu-s in ale mele azi..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna fetele,

La multe lunite Matilda si Vlad!
Bubu sa va fie de bine botezul si plimbareala! S-a vazut ca va prieste . Eu ii dau Camilia de la Boiron pt dintisori si are efect. Acum vad ca si-a revenit cu mancatul, cel putin cu lapticul ca la solide, mai exact legume inca face nazuri. Fructe si iaurt papa cam 100 gr in 10 min.
Lady tin pumnii sa nu aveti reactii adverse
J.D. si Bubu, multam', m-am linistit acum ca ziceti si voi ca si ai vostri papa tot atat de putin (la timp ma refer).

Asta noapte s-a trezit plangand la 22.30, 1, 1.45 si dupa ce i-am mi dat o doza de Camilia a dormit pana la 6. Uffff... oare cand iese odata dintisorul ala sa ne mai linistim putin

pupici

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Tala a fost bine si a doua si a treia zi... e incantata...sper sa o tina cat mai mult entuziasmul.
Azi ne-a iesit si primul dintisor...fara febra si alte mofturi...acu il asteptam pe al doilea...
Va pupik si merg sa balacesc copii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Multumim Monna

Mergi la inceput