Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 18

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

la capitolul program, nu avem pt ca tocmai am iesit din puseul de la 6 luni in care am devenit siameze... l-am simtit cel mai acut dintre toate! 3 nopti am crezut ca ma imbolnavesc de somn, a supt si din ora in ora. azinoapte si-a revenit la ganduri mai bune si a papat la 9 cand am culcat-o, apoi la 3 si la 6 si de la 8 chiuie .

acum ma gandesc sa ii bag marutul. sa vad daca azi sau maine...
pe la pranz ieri a ajuns la 80 ml de piure din morcov, radacina patrunjel si cartof dulce. urmeaza avocado zilele astea (cand mi s-o coace, caci nu am gasit decat verde si tare in magazin si l-am pus la copt pe dulap :P ). inafara de mesele astea, este LM la cerere cand vrea. am observat o oarecare rutina dar mi-am scos ceasul din dormitor (ca sa nu ma enervez noaptea cu trezirile) si cum ea papa tzitzi doar ca romanii - intinsa pe pat, nu stiu orele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

aaa, zicem mamamama cand ne e foame, tatatata cu ochii dupa ta'su si dadada cand e rost de joaca (eventual cu serbanu).
stam bine in fundulet dar inca nu ne taram.
Natalia e delicoasa!!! iar cu pijamalele, stai linistita Anca ca si la noi aceeasi probl avem! am dat un sac intreg din cele ramase de la Serban pt ca tot ce purta el la varsta asta ii erau scurte ei... ea ii poarta hainutele care le purta el la 8-9 luni. si cum la 6 luni si cateva zile cand am cantarit-o avea doar 6800, inchipuie-ti! dar eu nu imi fac grji ca mie mi se pare pufoasa rau desi cantarul arata asa putin.

ma duc sa bag o cafea si sa ii rad un mar sa vad ce parere are!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Fetele care alaptati, voi beti cafea? Eu sunt tare cafegioaica de fel, dar de cand am nascut nu am ma baut decat fara cofeina, nsa taaaare bine mi-ar prinde niste cafea ca lumea. Insa ma tem sa nu se agite copilul.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

am vazut-o si eu pe natalia, super simpatica!

Mai tineti minte filmuletul cu Andrei la 5 luni jumate cand ii schimbam pampersul? A inceput si Maria sa faca asa , se intoarce dupa cutia cu servetele, cutia de vigantol, sau chiar cutia cu jucarii care e langa noi, si se serveste singura . Cred ca voi desfiinta in curand salteaua de infasat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Irina, asa face si Miruna de o groaza de timp, se arcuieste zdravan pe masa de schimbat, imi aminteam de tine cu filmuletul. Si tot asa, isi ia (sau incearca) diverse. "Alergam" dupa ea, o tinem de picioare.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daniela_F_79

Fetele care alaptati, voi beti cafea? Eu sunt tare cafegioaica de fel, dar de cand am nascut nu am ma baut decat fara cofeina, nsa taaaare bine mi-ar prinde niste cafea ca lumea. Insa ma tem sa nu se agite copilul.....

Mami de Beatrice Ioana - 5 martie 2012


da. am baut si gravida (noroc de tensiune mica) si beau si acum. nu am intrerupt-o niciodata. nu am vazut sa agite (bine nici nu stiu cum ar fi fost fara).
daca vrei poti incepe cu slaba si putina sa testezi reactia si daca merge ok maresti cantitatea si taria.

edit: dar beau doar una dimineata. pana in pranz mai scap si cateva guri de pepsi cand isi ia sotul. dupa maxim 3 dup-amiaza nu mai bag deloc cafeina sau cioco in speranta unei nopti linistite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Daniela, eu beau 2 cafele pe zi, cani mari. Asa am baut si in sarcina. Doc mi/a zis ca e ok aceeasi cantitate ca si in sarcina pt ca bebe e deja obisnuit.

Eu nu cred ca nu este normal sau bine ca un bebelus sa bea lapte noaptea. Chiar nu inteleg de ce un bebe de cateva luni "trebuie"sa fie ca si un adult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

Citat:
citat din mesajul lui buburuza1979

Citat:
citat din mesajul lui Daniela_F_79

Fetele care alaptati, voi beti cafea? Eu sunt tare cafegioaica de fel, dar de cand am nascut nu am ma baut decat fara cofeina, nsa taaaare bine mi-ar prinde niste cafea ca lumea. Insa ma tem sa nu se agite copilul.....

Mami de Beatrice Ioana - 5 martie 2012


da. am baut si gravida (noroc de tensiune mica) si beau si acum. nu am intrerupt-o niciodata. nu am vazut sa agite (bine nici nu stiu cum ar fi fost fara).
daca vrei poti incepe cu slaba si putina sa testezi reactia si daca merge ok maresti cantitatea si taria.

mami de doua comori: Serban si Mara



si eu am baut si gravida, si acum. chiar am ajuns la 2 cafele si ceva pe zi si copilul meu doarme toata noaptea fara trezire si multe ore ziua. am redus-o cand mi s-a parut agitat, doar asa ca sa fiu eu linistita ca nu-i de la cafea, am tot urmarit si nu are nici un efect asupra lui. Eu sunt tot cu tensiune mica, si pot bea cafea seara la 10 si dorm linistita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Eu nu am o regula cu cafeaua, niciodata nu am fost dependenta, uneori beau alteori nu, imi jumatate de ceasca si restul lapte. Si o fac foarte slaba, dar tot ma gandesc cateodata sa nu mai beau deloc. Si mi-am cumparat si cafea de cicoare, acum mi-a placut altadata mi sa parut oribila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Monna, la Alexia se vad 2 dungi albe pe gingia de jos de 2 saptamani cred. cand am fost la pediatru, l-am rugat sa se uite si el si mi-a zis k mai dureaza pana ies. 2-3-4 saptamani si ca aia-s mugurii. dar da, e clar ca or sa apara. asa k.. deloc incurajator.
sa nu o laud prea tare, a inceput sa manance legumele. cred ca are o saptamana de cand nu a mai facut figuri. azi i-am facut piure de spanac cu cartof si carnita. a mancat 140g

Mergi la inceput