Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Balanta nu ies deloc mai scump ci mult mai ieftin. Eu trimit comenzile pe adresa verisoarei mele care sta in State si ea mi le expediaza cu FEDEX cu mentiune cadouri. Nu mi-a cerut nimeni niciun leu vama in trei ani. De obiecei strange mai multe comenzi si trimite un sg pachet, costa cam 50 dolari transportul. Daca nu ma grabesc poate trimite pachetul cu vaporul iar costurile de expeditie sunt la jumatate. De pe majoritatea site-urilor se pot face comenzi direct si in Ro dar nu este la fel de avantajos.

Aruba de obiecie de la Gap, Old Navy, Carters, OshKosh B'gosh, Gymboree, Vitamins Baby.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Bea bine ai revenit, ai a vezi ca totul se regleaza in timp acum sunteti poate coplesiti de noutatea situatiei.Ce faci cu examenele de final si licenta, cand le sustii?

Aruba inteleg prin ce ati trecut si eu am patit-o la Ana cand avea vreo 6 luni s-a rostogolit din pat si a ajuns pe jos. Am ajuns cu ea direct la medic care ac. lucru mi-a spus ca nu sunt asa fragili insa iti sta inima in loc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Dana imi cauta si ei.chiar Maine merg sa vada Una aproape de ei
Aruba te inteleg ca si EU ma panicam in locul tau.bine ca nu a patit nimic
Si EU il culc noaptea pe burtica .la inceput imi era cam frica dar acum m am obisnuit
Laura cum sunteti?sper ca si a facut efect debridadul si nu te ai impuscat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Salve gagici,

Noapte ok, cu treziri la 1 si la 5. Dupa aia a avut o tentativa sa reia programul infernal de vreau papa din ora-n ora dar m-am tinut tare si a functionat. S-a foit in patut dar nu a plans. I-am dat la 7 si dupa aia tot asa din 2 in 2 ore.

Am inceput si eu sa iau anticonceptionale, Micronor, sunt echivalentul a Cerazette-ului de la voi, cred. Se iau chiar si fara sa fi venit ciclul (eu nu sunt sigura ca mi-a venit, oricum nu a revenit -inca?- luna asta) si isi fac efectul in 2 saptamani.

Nici eu nu-i iau ugg-si originali lui Eric, dar ideea e buna, sunt comozi si usor de tras pe picioruse. Mersi Aruba pt pontul cu H&M, o sa merg acolo sa iau.

Bea, bine ai revenit, important e ca fetita e sanatoasa si bine dispusa, restul sunt detalii.

Ada, nu retinusem ca Tudor a schimbat scoala. Asta poate explica accesele lui de proasta dispozitie.In timp isi va face prieteni si ii va reveni veselia.

Daconst, si pe tine te munceste in continuare mancaciosul mic.

Ali, bafta multa la venirea permisului de lucru pt sot si gasirea locuintei. Sper sa iti schimbi cat de curand locatia la profil!

Kimmy, sa va traiasca micuta crestina! Cred ca ti-a fost greu sa o alaptezi la toaleta. Eu l-am alaptat in masina o singura data, ca inainte i-am dat un biberon cu lm. Si rochia mi-am luat-o cu bretele pt acces dar nici a mea nu era flexibila, m-am cam chinuit.

Muraturica, Aurora incepe sa-si faca program deja, vezi? Cum mai merge alaptatul, e mai bine?

Iiuli, felicitari pentru grasan, wow ! Ali, avem concurenta serioasa, de fapt ne-a facut (lapte)praf. Al meu avea la 5 saptamani abia vreo 5 kile.

Carmen, felicitari lui Patrick pt reglarea tranzitului, ce minuni face miscarea. Eric da din picioruse ca o morisca si se impinge in ele, zici ca face genuflexiuni la orizontala.Nu a avut niciodata probleme cu kk.

Fetelor cu bebei aproape de 3 luni, voi ii asezati pe bebei in fundulet, sprijiniti bineinteles? Ii tineti mai ridicati asa, la 45 de grade sau mai mult, in carucior? Lui Eric ii place, dar nu stiu daca e bine, nu e prea devreme?

Laura, spuneai mai demult de balute. Eric le face de cateva saptamani, plus balonase. Sper ca nu-s dintii inca...

Va pupicesc.

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

e prea devreme sa il pui in fund.dupa 5 -6 luni.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Salutare fetelor! ce ati mai scris, nu gluma. Eu m-am ocupat de bb si botez.

Laura sa stii ca si al meu are program miercuri de fotbal si ajunge acasa pe la 20.30-21.00, deci tot pe mine pica sa stau cu bebe.

Si eu am senzatia ca-mi vine menstruatia sau ceva de genul, tot am avut dureri de burta si am ceva scurgeri usoare rozalii. Astept, ca se regleaza el.

In rest bebe creste, parca e mai intelept acum, nu mai urla ca inainte. Am renuntat de saptamana trecuta la colief si acum suntem pe bonnisan si vad ca e ok, i-or fi trecut colicii.... eu asa sper.



Mama de Tudor, nascut la data 26.07.2012
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fleur da avem concurenta serioasa.da si EU abia astept sa imi schimb locatia
Ai atins bine subiectul cu ridicatul la 45grade .si EU mi am tot propus sa intreb si uitam...eu am inceput sa ridic spatarul la carucior.nu stiu daca e bine sau nu...eu stiam parca ca dupa ce ISi poate tine caputul singur.dar in carut oricum nu e cazul sa si l Tina.sta cam ca si in scoica poate o idee mai inclinat.daca credeti ca nu e bine sa ma trageti de urechi
EU nu folosesc nimic contraceptiv.doar ne ferim sper sa nu avem surprize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

buna fetele

Ali , nu m-am impuscat inca , am avut o noapte usoara fara colici si azi o zi plina fara colici , habar nu aveam cum este sa nu-l doara burta .

Iuli , nu stiu ce sa zic , de aseara i-am dat debridat si a functionat foarte bine ,dar sper sa fie forever .

Va pup ca sunt la cap . baie

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

buna fetele

Ali , nu m-am impuscat inca , am avut o noapte usoara fara colici si azi o zi plina fara colici , habar nu aveam cum este sa nu-l doara burta .

Iuli , nu stiu ce sa zic , de aseara i-am dat debridat si a functionat foarte bine ,dar sper sa fie forever .

Va pup ca sunt la cap . baie

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Dormiti? Va invit la cafea. Eu nu Mai pot sa dorm. S-a trezit Nectarel. A mancat si Acum nu Mai vrea sa doarma. Are niste ochi zgaiti ......Aseara, am intrat in program, adica am inceput clasa a sasea.Of, ce ma plictisesc la Ora asta.

Ada

Mergi la inceput