Piersicute de iulie-august 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Laura, nu am vrut deloc sa insinuez ca nu ai crede, imi cer scuze daca asta s-a inteles, am circumstante atenuante ca am scris la 4 dimineata .

Ada, ce experiente cu bonele...si mai dai si o gramada de bani. Greu cand trebuie sa aduci o straina in casa, nu stii niciodata peste cine dai.Eu as angaja una numai cu referinte excelente si verificabile, dar nu e cazul ca, daca in Ro cer salarii mari, aici trebuie sa le dai macar salariul minim pe care insa eu nu mi-l permit, pt. cel putin 8 ore/zi. Cresa costa pe zi cat vreo 45 de minute de bona... va dati seama ce aleg. In extremis voi plati bona pt cateva ore 1-2 ori pe luna cand vom vrea si noi sa iesim singuri la un concert, la un restaurant...dar mai e pana atunci. Adevarul e ca mi-e frica sa-l las cu cineva, cu oricine, deocamdata.

Carmen, Porumbita, multumesc pt precizari despre frica de intuneric. Cand am stins veioza era insa, clar speriat. Poate ma mosteneste pe mine, mi-a fost frica de intuneric pana pe la 15-16 ani...

Va pup, ma asteapta o groaza de treburi de care n-am nici un chef: rufe, mancare, spalat vase.

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Noi am iesit afara pe la 4, am facut o plimbare in parc, timp in care piticul a adormit, apoi am iesit la terasa, iar plimbare, o tura scurta in mall si appi acasa. S-a trezit in fata scarii urland de foame.

Am fost la h&m. N-au saci de dormit, iar hainutele mi se par mai naspa decat la c&a si la fel de scumpe. Am luat o caciulita cu urechi de 17 lei. Tre sa mai ajung la c&a ca sunt misto sacii aia de dormit.

Fleur, eu tot nu cred ca era speriat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Nici EU nu as avea incredere in bone.bine ca nu e cazul sa am nevoie de Una.nu vreau sa le influentez pe cele ce au nevoie de bone dar daca tot trebuie sa va luati Una nu puteti sa va puneti camere si sa le puteti vedea cand vreti pe calc sau tel.?mi se pare o metoda sigura si asa puteti Sta linistite.eu asa as face
Ada hai ca asta cu furatul o gasesti la toate colturile dar CEa cu picatul beata.te crucesti.bine ca nu ti l a imbatat si pe Tudor.
Valy nu II Dai suzeta?si al meu oricat de satul ar fi tot ar mai morsoca pe ceva.dar EU m am scos cu bibi.si daca cumva il scapa ISi suge pumnii.si nu II ajunge unul II vrea pe amandoi odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

ali-suzeta am de la tommee tippee-o scuipa. sa incercam alta...

azi n-a dormit de la 11 dimineata pana la 11 seara-decat vreo 2 ore adunate in reprize de cate 15 minute....trsare intr-una. o fii chestia aia cu botezul...nu stiu. a si papat mai prost....
saraca de ea....

muraturica. ai infacol de uk????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:


neata
hehe prima la o cafelutza
una buuuna pt toate mamicile


Valy, sa facem schimb de suzi ca si a mea la fel face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Ilenuta,multumesc de cafea.
De pe la 4 am fost mai mult treaza decat am dormit...dar am rezistat binisor,ca m-a lasat sa dorm de la 12 la 4 .Ieri a plans intr-una cat a stat treaza,orice am facut.Am incercat chiar si o extrema,sa o pun jos din brate,poate poate o tacea .Nu stiu daca are vreo legatura-si aici vine iar ceva din ciclul "toate mi se intampla mie"-ieri mi-a venit ciclul .Credeam ca o sa dureze ceva daca alaptez exclusiv...dupa ce si alaptatul a mers foarte greu pentru mine

La multe lunite pentru Ana Ecaterina,Andrei si Ana Grace ,Sa fiti sanatosi puiuti dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
La multi ani sarbatoritilor de azi.
Multumesc de cafea....maaaaaaaare nevoie. Bebe a fost cuminte azi noapte dar parca trezirile au durat mai mult si de la 5.30 gata cu somnul. De maine suntem pe cont propriu (fara tati) si eu sunt moarta de oboseala.
Valy, nu am infacol de UK. De la noi e. Am ajuns la el oarecum din intamplare ca am rugat-o pe mama sa imi ia de la farmacie colief si ea mi-a adus infacol. Ce-i drept Aurora nu a avut reprize urate de colici nici macar daca mai uitam sa ii dau infacolul.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.
Mersi de cafeluta
Se pare ca azi Maria si Laura au reusit sa doarma mai mult
Kimmy EU asa stiu de la primul ca atunci cand iti vine ciclul se poate sa fie si ei mai agitati si sa II doara burtica
Va doresc o duminica placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Laura, si eu cred acelasi lucru - ca lipsa de program fix ii face isterici. A mea doarme noaptea de la 11.30 la 9 dimineata cu o mica trezire scurta de papa pe la 5.30. Dar in schimb ziua, face si ea crize de-astea. Aseara de la 7.30 la 11.30 a fost treaza si isterica. Plangea in continuu de nervi ca era obosita rau si nu reusea sa adoarma nicicum. Am iesit si eu cu ea afara pe la 10 si a tacut dar nu a adormit. De-abia dupa baita de seara a papat si a cazut ca musca.

Ada, ma ingrozesc povestiole tale cu bone. La mine e nasol ca mama e la Cluj, iar pe soacra-mea nu ma pot baza nici un metru. Nu stiu ce ne vom face cand trebuie sa reiau serviciul ca as trimite-o la mama dar nu pot nici eu sa stau fara ea
...



10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor . Ali asta noapte l-am l#259;sat pe Silviu sa doarme cu tati ca de oboseala nici lapte nu mai aveam.

Carmen bona mea tine regim asa ca zilnic î#537;i aduce fructe si mananca cand doarm copii. Mie mi se pare complicat cu gatitul pt.bona, stiu ca la Ana gateam noaptea doar pt ea dupa ce se culca si era destul de obositor ca a doua zi mergeam la serviciu. Eu am avut noroc de o bona foarte buna care s-a în#539;eles super cu fetita.

Mergi la inceput