Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *445*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisigri, desi stiu ca stii dar poate o recapitulare te ajuta http://www.scolisigradinite.ro/catalog-lista/gradinite-particulare/iasi.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisigri, astia ai mei au centru de plasament si in IAsi. Daca vrei poti sa te interesezi poate au si gradinita, desi nu prea cred ca altfel ar fi scris. http://www.scoala-sfmaria.ro/#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citind siteul cu gradi din IAsi am constatat ca la una din ele, Casuta Zanelor este o nepaota de-a mea. Animator nu stiu de care, ca cica nu se mai cheama educatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

mai bine n-o lasaicretinele naibii

apropo de scrintite d-astea, o prietena isi gasea mereu baietelul batut si muscat la gradi de catre un coleg cu probl grave comportamentale, care rupsese deja un scaunel pe alt copilas, ce sa mai ala era spaima gradinitei, si-n loc sa-l izoleze, educatoarele dadeau din umeri, iar prietena asta le-a zis asa cu un zambet cinic : " dc il mai gasesc pe Alex batut, va arunc pe geam! asta ca sa nu intervina sotul, ca atunci va fi mai grav."
cert e ca pana la urma l-au separat pe ala si alex mergea frumos si relaxat la gradi;
cateodata cred ca treb sa mai si intervii, ca altfel, ele mereu au raspuns la toate.Si cand au practicante, tot sictirite sunt, doar la serbare au calm

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 13
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Am lasat si eu copilul la gradinitza, s-a comportata exemplar, a dat buchetul d.nei si a pupato cu zgomot asa cum ii place lui si s-a dus la o fetita sa o impace pentru ca plangea, apoi a gasit un telefon fix defect si a inceput butonarea .
Nu era atmosfera plangacioasa in clasa, doar gemenii urlau (erau pe langa D.na) si fetitza, in rest, copii calmi care se jucat f.frumos.
La plecare mi-a trimis multe sarutari si declaratii de dragoste "te iubec mama, ne vedem dupa nani" ... avea zambetul pana la urechi, sper sa ramana asa pana la sfarsit

Eu ma tot invart prin casa cu treburi sa treaca timpul mai repede, ptiu, ce harnica sunt, chiar am facut multe desi sunt obosita, am dormit f.f.f prost azi-noapte, ma sufoc in somn pt. ca toate organele apasa pe inima sau plamani ... of, mai am 2 sapt.cel putin, saptamana asta ma duc la control...

Pisigri - ce poti cere de la niste ingrijitoare, educatoarea poate era stresata dar nu avea nici un drept sa te critice, cred ca orice parinte si-a pregatit copilul pentru gradinitza. Vezi si tu cum sta treaba pana la sf.zilei. Bafta !!!

Inapreda - merci pentru raspuns, nici nu stii cat m-am gandit la acele mesaje, am crezut ca esti suparata pe mine, chiar vb.cu sotul despre acest subiect

Pup copilasii gradinari, sa fie sanatosi si sa ne aduca numai bucurii, waw, parca mai ieri vorbeam de pampers, alaptat, nopti nedromite etc. ... ce trece timpul


Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de Natalia + 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Auuu, ce m-au umplut de indignare moimele alea de la gradinitza Pisilincai!! Pai daca neanderthaliana aia de ingrijitoare smulge copilu' si-l repede sub ochii parintelui, iti inchipui ce face cand e numai cu copiii, ce armata baga-n ei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Nu stiu ce sa zic. M-a sunat de la gradi pe la 11 sa-mi spuna ca fata e bine, nu plange.
E drept ca Ilinca are un stil aparte de a nu ma lasa sa plec, dar gestul ingrijitoarei ramane. Azi erau vreo 15 veniti, si totusi cine avea a plange plangea bine merci, nederanjat :(

Am vb sa mergem sa vedem alta gradi. Pe bani (multi, ca la privat) dar poate mai altfel. Imi stiu copila si stiu ca nici la pipi n-o sa ma lase sa ma duc singura, dupa episodul de azi.
Ma pregatesc de-acum sa ma duc sa o iau, am cam terminat si eu treburile



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Floric, multumesc
Stiu asociatia din Iasi, dar nu au gradi. Mergem azi sa vedem - nu mai stiu daca am scris sau nu, ca-s tehuie - o gradi a unei asociatii romano-suedeze care au in aceeasi cladire si gradi pt copii cu nevoi speciale. Era prima optiune alternativa pe care o aveam, dar speram ca la stat scap mai ieftin...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Of, Pisigri, imi pare rau... poate reusiti sa gasiti alta gradi, cu oameni mai deskisi... Astia-s aia cu 30 un grupa? de-aia or fi asa sictiriti...



Denisa, eu sunt de parere ca si cu 20 in grupa tampita e tot tampita. Ca asa is ingrijitoarele cu "spirit organizatoric" in exces, ca doar ele is sefele acolo.

Poate totusi Pisigri sa gasiti altceva mai bun si putin costisitor.



Nu... ca nu le cautam scuze... Fereasca Dumnezeu!

Ma gandesc ca (oricat ar suna de aiurea si asta), bine ca macar s-a intamplat sub okii tai, ca stii de ce reactioneaza copilul intr-un fel sa altul...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 18+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gata. Prima zi s-a incheiat. Surprinzator...cu plansete...Pentru ca nu vroia sa plece. Asta e pe invers.
Evident de cum am intrat in clasa sora mi-a spus ca a batut copiii. si ca e egoist pe jucarii. Ei, asta e si baiul meu. Cand l-am intrebat pe cine a lovit si sa mergem sa ceara scuze...mi-a insirat 4 copii.
In rest, a mancat pachetelul, a fost la toaleta. Mi-a povestit in mare ce s-a petrecut in ziua de azi, cert e ca mai vrea. Asta e bine.

Mergi la inceput