Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna dimineata!
Virgi multumim de cafea si LA MULTI ANI!!!! dar tu numai cu cafea ne cinstesti?
Elena vezi ca ti-a raspuns ronina de la martie- aprilie despre reflux.
Anittanu prea stiu bine ce spui, cum scoala in cadrul gradinitei? Ar fi fost super, dar Bia e la o scoala in Buzau (nr.11) care este nr. 4 pe tara in ceea ce priveste numarul de copii.Ea s-a acomodat eu mai greu, azi am decis sa comand de mancare ca nu mai stiu ce sa-i mai fac.
Multumesc fetelor care mi-au urat succes, Bianca a trecut preselectia iar maine mergem la Vaslui. Din pacate faza cu intanlirea la Iasi a picat pentru ca festivalul se termina in aceeasi zi si nu mai ramanem seara. Asa ca toata ziua trebuie sa ne-o pierdem pe acolo. Noroc ca o am pe Mirelusa care sper sa isi faca putin timp si pentru noi.
Felicityte admir foarte tare ca faci fata unui astfel de program!
Onutza e tare greu cu bebe bonlavior. Multa putere iti doresc ca va fi bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Virgi pe bebe il car in masina in scoica si la destinatie punem Manduca. Alaltaieri si-a luat tati liber sa ne care cu masina ca eu sa pot alapta intre opriri si ca sa stea piticul la aer si nu cu mine prin institutii. Oricum mi se pare criminal sa-l trambalam si cu masina mai ales ca el nu-i mare fan.

Elena cu ultimul mesaj chiar nu vroiam sa te supar, ba dimpotriva incercam sa ma explic de ce am fost mai dura in primul mesaj si cumva sa ma scuz. Da, stiu ciudat mod de a-mi cere scuze. Poate daca treceai de cuvantul "premeditat"(altul nu mi-a venit) se intelegea ce vreau sa zic. Reiau: Credeam ca ai retinut discutiile noastre despre marsupii si ca ai ales BabyBjornul in cunostinta de cauza. Si mai ziceam ca poate o fi totusi bun daca copilului ii place in el, ca daca l-ar durea ceva ar plange(zic si eu).

Nu mai stiu daca v-am zis de durerea mea de umar, azi e mai rau. Dimineata nu puteam sa intind mana sa ating copilul...Mi-a venit sa plang la faza aia. Deci functionez aproape intr-o singura mana. Sper sa fie cuminte si sa nu trebuiasca plimbat prin casa. Mi-e tare frica sa nu-l scap cumva din pricina umarului. In situatii de-astea imi dau seama si ca n-am nici un ajutor(ceea ce ma deprima) dar si ca de nevoie maxima omul se adapteaza oricarei situatii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Neata!

Virgi, buna cafeaua! La multi ani pt LC! Sa creasca maaare si voios!
Apropo de alocatie, mai ai numarul de dosar? Cred ca poti suna la Agentia de plati sa vezi in ce stadiu e dosarul.
http://bacau.prestatiisociale.ro/page.php?39


Felicity, intr-adevar am noroc cu programul de 6 ore si mai ales ca fac 10 minute de acasa pana in birou, ca altfel..la traficul din Buc..Am zis ca o sa profit de orice portita si asta cu programul de 6 ore e un drept al oricarei mamici pana implineste copilul 1 an. Tu chiar ai un program incarcat..Iti trimitem niste ZEN si ganduri bune!

Ieri am depus dosarul pt stimulentul de insertie..Doamne, cata birocratie! A trebuit sa iau pana si certificat fiscal ca mi-am platit impozitele la stat!

Onutzo, eu l-am rezolvat pe Rares cu Chamomilla! Cred ca altfel o luam pe urmele tale ca si el incepuse sa faca urat de la dinti!

De la vaccin vad ca nu a avut reactii, poate doar un pic de agitatie..

Am liber azi si maine, asa ca ma duc sa termin mancarea si sa scot piticul in parc cat mai tine vremea cu noi!





mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:


Va invit in casuta noua!

Aici!

Mergi la inceput