Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Pana sa vina Virgi iti zic io ca l-a tuns pe Lucas cu masina
Elena, eu n-am vazut ce ti-ai luat ca azi numai de pe tel v-am cititx dar voiam sa-ti spun ca iulia chiar.si in sling varsa rau. E bine daca ai gasit un sistem in care sa ii fie ok. Noi avem si un baby carrier, dar inca nu l-am folosit. Am trecut in schimb la partea sport a caruciorului ca sa stea cu corpul mai ridicat si chiar e ok, pana acum n-a varsat in carucior ca inainte, in landou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Mersic, Anitta!
Ce face Iulica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cuchilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea_Deeutza

Neata si ptr cafeluta buna!

Am sunat ieri la dr de fam ptr vaccinul de 4 luni si am aflat ca vaccinul este si e gratis cum naiba?! Ne-a programat vineri la 9.

Baiatul meu a dormit de aseara de la 11 pana azi dimineata la 10. Eu m-am trezit la 4 ca de obicei, dar el dormea bustean, asa ca m-am bagat din nou la somn.

Elly e scump, dulce si fff simpatic Mihnea

joana imi pare rau ca e constipat, dragul de el, de Cristian bineinteles , nu ma pricep sa te sfatuiesc cumva, dar sper sa se regleze tranzitul cat mai rapid.

Iar cu plansul, al meu nu prea plange, dar daca plange incerc sa-l schimb, sa-l mai dezbrc/imbrac, sau sa-l plimb prin casa ca de obicei cam asta e motivul, plictiseala.

Pupam fetili si baietii

Deea, mami si plina de iubire pentru Octavian Andrei (30.05.2012)!


Deea ce vaccin exact este gratis? Eu stiu ca se plateste vaccinul de 4 luni, ca nu l-au mai primit gratis, dar drept sa-ti spun am uitat care dintre ele este. Spune-mi te rog ca sa o intreb pe cumnata-mea care e medic pediatru. Mersi mult

Corina, mami de Vlad Alexandru (26.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Corina, jur ca nu stiam ca exista mai multe vaccinuri ptr 4 luni. Nu mi-a spus de care, doar am intrebat cat costa si mi-a raspuns "multa sanatate", adica? intreb eu - "adica nimic"!!!

Deci nu pot sa banuiesc decat ca respecta schema. Eu la 2 luni i-am facut rotarix si infanrix.

Cred ca maine sun iar sa mai intreb odata, chiar daca poate o sa par idioata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Buna seara!
Is din ce in ce mai intinsa....exact ca o guma.Nush ce m-a mancat in...spate,ma scuzati,cu organizarea cumatriei in aprox o luna.Doamne ,am fost nebuna,fomeile pregatesc asta dinainte de a se naste odorul si noi ne hotaram ad hoc.Si mai sunt si al naibii perfectionista si nu-mi place nik si ma razgandesc de la o zi la alta.Asta in conditiile in care ne ies dintzi,prestez la treaba,a inceput si Ioana scoala...isi face omu de lucru cu mana lui cand nu are...Is si foarte emotioanat,ca eu n-am avut la nunta 100 de oameni..
Elly,ti-a zis Anitta,cu masina l-am tuns pe Lucas.Nu i-a crescut mai mult sau mai des,dar cu siguranta nu mai naparleste
Cuchi,ma bucur sa aud ca sunteti bine,mancaciosi!
La multe lunite,bebe Robin!
Nu stiu daca am multumit fetelor care mi-au urat petrecere frumoasa la Iasi,tare-s ametita...o fac acum!
Eleno,nu vrei sa te potolesti deloc,bre da te-mbolnavesti de inima daca o tii tot in ritmul asta.Hai chiar,ia niste zacusca cu Zen de la Anitta,eu n-am decat niste gem cleios de mure..(atat am facut vara si toamna asta).Off,tare mi-ar placea sa stam de vorba face to face si sa-ti ridic moralul.Ai un bebe minunat si tu incerci sa te convingi ca are ceva ”stricat”.hai te pup,macar cu BabyBjornu ala nu te mai agita,ca doar n-o sa locuiasca plodutzu in el in urmatorii 7 ani....Acusica se ridica si fuge
Si noi l-am trecut pe LC la sport de la landou...nu de alta da nu mai incapea.Pustiul a facut un pic de rosu in gat,atat cat am putut sa vad eu acasa .I-am scos si doi muci mari din nas...O fi avand legatura cu eruptia dentara?Urmarim evolutia...
Aaaa,mi-am mai adus aminte,Gyan parca intreba de caciulitza,noi nu purtam deloc in casa,nici macar dupa baie,iar afara doar daca bate tare vantul sau chiar e frig.
Si uitasem...ca voiam sa-i zic lui Elly,ca Boom e a-do-ra-bil!Mai cum sta el ca un omulet acolo...
Aaa si ma enerveaza cumplit facebocu asta al vostru,ca vreau si eu sa vad poze cu cavaleri si doamnisoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

hellou! La MF e gratis Pentaxim in luna a 4a, nu Infanrix.
Gyan, nu-i pun ca sunt 25-26 grade in casa. De mancat iti spun cu aproximatie - cam 700 -750 gr/zi. Are 6-7 mese si mananca intre 120-140 grame la 5 mese si una noaptea de 60-70 si una ziua la fel, mai putin. Azi in schimb a mancat la 3 ore cate 140 -150 si acum pe seara 100 ml. Ma uitam in agenda ieri si am vazut ca saptamana trecuta cantitatea a variat f mult, adica intre 590 si 840, probabil si din cauza dintilor.
Onutzo, ce face Tudorica?
Cuchi, multumim! Vladut e un frumusel care sta bine cu greutatea! Imi place ca il alaptezi si sigur mananca atat cat are nevoie!

Sa avem o noapte linistita!

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Doamni, Virgi, mai usurel sa nu faci infarct, fata draga! Mult succes cu pregatirile pentru petrecere, sa mearga totul cat mai usor ca sa va distrati maxim! Cand e, ca am uitat. Sanatate lui Lucas!
Nici Iuliei nu-i dau caciula deloc in casa, iar afara doar cand bate vantul sau e frig. Eu nu-i pun nici dupa baie, ca are parul rar si putin. Si chiar de-ar fi des, tot foehnul e potrivit. I-as usca parul si atat. I-l sterg cu prosopul si imediat se usuca. La noi in casa sunt cam 23 de grade in ultima vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Elly nu mai pot returna produsul pt ca al meu sot a aruncat bonul de casa, fara nici sa se gandeasca ca ne trebuie pt garantie. Manduca nu au aici.
Oricum ideea e la bebeii cu reflux sa stea perfect la verticala, daca el se poate strange, varsa automat, exact cum spunea Anitta ca ii varsa si in brate si in sling.
Astazi nu l-am pus pe bb decat un pic dimineata si la mesele urmatoare cand l-am tinut in brate m-a varsat toata, si de 3-4 ori dupa o masa.
Ce nu-mi place cand il tin eu in brate ca sta stramb, in cel carrier blamat sta drept macar. Oricum o sa limitez timpul cat sta in el, oricum mai mult de 20-30 min nu l-am tinut niciodata.
In alta ordine de idei am luat ieri robotul de la philips avent ca l-am gasit la superoferta cu 359, nasol ca nu are cartea de retete si in romana, bine macar ca e in englez#259;.
Eric papa 650-750 ml pe zi in 7 mese din care mai si varsa la mesele de ziua.
Fug la somn, pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Cafelute calde dozate cu mult ZEN ptr toate mamicili!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza!
Sarumana pt cafea,Deeutzo!Fffff buuuuna si de mare ajutor!
Bebe LC a dormit pt prima data noaptea intreaga de la 12 la 7,dupa ce mancase doar 70 ml.Bine,el se culcase de la 9 jumate(si atunci a ras tot pt prima data 160ml)....Nu am curaj sa sper la urmatoarele nopti cu 7 ore legate de somn...
Anittomultumim de urari,pe 6 oct e petrecerea!Cred ca mai era o fata cu botezul in aceeasi zi..
La multe lunite,bebe Vladut!
Noua nu ne-a venit nici acum alocatia lui bebe,desi dosarul e depus din iunie...
O zi buna va doresc,eu mai plec sa mai muncesc

Mergi la inceput