Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Mai ce fete primitoare!!!..m-ati iertat si mi-ati si scris..

Roxy, Omega 3 este chiar ulei..nu am cum sa il dizolv in apa,iar asa simplu nu il vrea!!!

Deea,ea mi l-a recomandat ca si un posibil inlocuitor de vitamina D3 si calciu,dar degeaba!!Are gust de lamaie,nu este chiar simplu,dar degeaba..nu il vrea si pace!!!Poate pitica ta este mai docila ...

Madutza,Vas,aveti mare dreptate!!!Nici eu nu i-as face asa analize aiurea,numai ca ma gandesc la el si la problemuta noastra si de aia ma gandesc sa ii fac si ceva analize generale!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Netza!
Sunt la manichiura, imi pun unghii cu gel ;)
Off, Madutza, ma si vad batuta de tine :) Ma simt acum ca o adolesxenta care vrea sa lle incerce pe toate. Inclusiv prostia cu medicamente luate airea.

Lalely, nu cred ca cineva aici a dat Ca la copii. Eu nu i-am dat. nici Fe si analizele i-au issit f bune in pruvinta asta.
Incearca sa-i pui picaturile de ulei pe o caisa confiata. Eu asa o paxalesc pe daria cu medicamentele. e mai dificil dc treb sa- i dai o lingura de ulei. cred ca repeti operatiunra de mai multe ori. sau pe suzeta dc o accepta
gata, mi-a expirat timpul. am mainile ocupate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

mda, scurt ca a inceput nebunia... intre timp am avut si sedinte si altele ... acusi o sa merg sa pap.. si cine stie, poate am timp dupa aia.

Pupici



Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

salut
scurt ca am nevoie de un sfat..
andra mea a cazut rau aseara cu gurita de asfalt si a sangerat f f rau si mult ( inclusiv azinoapte pe cearsaf ) si in 2 secunde buza de sus s-a facut imensa si vanata..e pur si simplu desfigurata
n-am dus-o la doctor ca la cat plangea mi-a fost mila s-o mai chinuie si altii..eu n-am reusit sa vad nimic inauntru din cauza umflaturii si ca nu ma lasa, dar a mancat cat de cat iaurt si lapte si pare ca mai sunt acolo si dintisorii de sus..nu stiu daca intregi..
rece nu m-a lasat sa-i tin acolo, plangea si mai rau..
dimineata era parca mai umflata..
am vorbit dimineata cu un medic pediatru si mi-a zis ca probabil daca a sangerat mult s-a rupt frenul de la buza superioara..ca umflatura trece doar sa speram ca nu e nimic la dinti..
eu i-am dat dimineata STAPHISAGRIA 200 si ARNICA homeopate- le aveam in casa de cand a cazut vlad cu dintii..
dar in rest nu stiu ce as putea sa o dau acolo sa o ajut cu umflatura..aia pare cea mai mare problema acum..
nu poate vorbi, abia daca poate manca/bea apa si n-a dormit toata noaptea ca nu putea sa-si tina prietena "suzi"in gurita

dr zice sa-i dau cu dezinfectant glicerina cu stamicina sau tantum verde..

altceva ce as putea sa mai fac ? heeelppp

PS lalely uleiul de la lysi care l-ai luat e fara arome ? ca daca e simplu, poti sa-i pui o lingurita in ciorbita/mancare..eu am cu lamaie, e f puternica aroma si tot asa nu resusesc sa le dau pt ca schimba gustul mancarii..in iaurt am mai reusit cateodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetelor! Tare as mai bea si eu o cafeluta cu voi, dar inca nu pot. Mai avem laptic pt pitica

Lalely, nici noua nu ne-a dat pediatrul sa facem analize pana acum. Si cum Luca e bine, papa de rupe si alearga toata ziua, nici nu mi-am facut probleme.
Eu i-am dat Ca lui Luca si ii dau si piticei. Asa ne-a zis dr.

Madutza, te rog sa nu-ti faci probleme, te duci tu cand ai timp, stai linistita si fa-ti treburile

Vas, ca si Deea, si eu i-am dat lui Luca ercefuryl. Doar asa i-a trecut. O capsula i-am impartit-o in 4 si i-am dat la 8 ore. Cu o capsula ne-am reparat

Roxy, am ceva noroc cu terasa si curtea, altfel nu stiu cum ma descurcam sa-i scot la plimbare pe amandoi . Asa, ii scot in curte si am rezolvat. Oricum pe Luca trebuie sa-l ducem si la plimbare o data pe zi, ca altfel face scandal. Il duce tati sau tataie seara .

Pitica mea e suparata. S-a trezit azi noapte din 2 in 2 ore. Cred ca a deranjat-o burtica. N-am mancat decat niste ciuperci, as ca aliment nou... o fi de la alea...

Sunt suparata ca nu au intrat banii, indemnizatia si alocatiile. De obicei intra pe 18. Ma gandesc daca o fi doar o intarziere sau s-o fi intamplat ceva cu dosarul meu, acum ca ar fi trebuit sa intre si banii pt pitica... ufff...
Ma duc sa o dragalesc putin ca maraie.
Puup!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Miki, imi pare rau, chiar nu stiu altceva in afara de Arnica si ceva rece... Poate stiu fetele... Va tin pumnii!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Sunt suparata ca nu au intrat banii, indemnizatia si alocatiile. De obicei intra pe 18. Ma gandesc daca o fi doar o intarziere sau s-o fi intamplat ceva cu dosarul meu, acum ca ar fi trebuit sa intre si banii pt pitica... ufff...
Ma duc sa o dragalesc putin ca maraie.
Puup!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


alina, banii au intrat tot pe 17..sigur e din cauza dosarului depus pt pitica..prima oara cand depui stii ca dureaza cam 2-3 luni..
poate ai o pila pe la primarie sa intrebi exact

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mda, ce porcarie... Dar macar banii care intrau pana acum, indemnizatia si alocatia lui Luca sa fi intrat. O sa-l trimit pe socru la primarie sa intrebe, ca n-am niciun nr de telefon, nicio cunostinta...
Miki, multam!
Lalely si la voi a intrat alocatia pt David?

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Miki apa termala mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alina pupam.Daca aveti card la ing pe 17 au intrat si ai mei si ai surorii mele.pup

Mergi la inceput